[ Goran Rakić @ 08.10.2002. 15:48 ] @
U mrezi imam 3 windows 2000 proffessionall klijenta i 2 linux (redhat7.3 i slackware 8.1) klijenta. Samba radi super. Na windows-u imam instaliran remote administrator koji mi dozvoljava rad kao da radim za drugim kompjuterom. E sada mene zanima kako to da izvedem sa linux-om. Znaci, kako da iz windows-a mogu da u prozoru pokrenem X sesiju preko mreze (ili ne mora x, moze i samo konzola, ali lepse je sa x-om) i da li postoji neki fazon kako iz linux-a mogu da pokrenem windows preko mreze (kao sto remote admin moze na windowsu).

hvala.
[ random @ 08.10.2002. 16:28 ] @
Na Windows mašinama instaliraj neki X server (X-Win Pro je odličan, a ako ti treba besplatan možeš XFree86 preko cygwina), a na Linux mašini digni XDM i loguješ se bez problema grafički na Linux mašinu.

Ako hoćeš obrnuto, predlažem ti da instaliraš VNC.

Za CLI login, dovoljan ti je sshd na Linux mašini, a na Windowsu neki ssh klijent, kao što je npr. PyTTY.
[ Goran Rakić @ 08.10.2002. 18:27 ] @
probacu ovaj VNC. nasao sam 3.3.4 verziju, ima i linux i windows servere, pa sta bude (nije veliko i ako ne vredi)
[ Goran Rakić @ 08.10.2002. 19:14 ] @
probao sam da stavim i server i klijent na linux masinu i pokrenuo x bez problema. probacu za par dana da razdvojim klijent i server kao i da ubacim win u celu priču.
[ elitefan @ 18.10.2002. 08:55 ] @
VNC je zakon sto se tice i Linux-a i Win-a. Koristim to vec duze vrijeme i stravicno stabilna stvarcica. Win mashine iako sa 100 MB/s karticama malo su spore ali Lix radi kao blesav. I sti je najbolje u Distru Redhat 7.3 je vec sve unutra i server i client, ma svesto ti dusa zeli. Kod mene u firmi koristim samo VNC. Recimo sa Lix na lix ili LIx na win vse sa jedne mashine..


Puno pozdrava
[ mulaz @ 10.05.2005. 18:47 ] @
ne znam za 2k al znamd a u xp imas remote desktip, i ima vise rdp clienta za linux.. jedan mislim da je i po defaultu sa kde-om
[ Ucenik25 @ 13.05.2005. 09:40 ] @
Mozete li malo pojasniti?

Imam SuSe 9.0 linux masinu kojoj zelim pristupiti sa Windows XP-a kao sto Remote Desktopom pristupam Windows 2000 serverima. Sta mi konkretno treba za to?
[ mulaz @ 28.05.2005. 11:39 ] @
rdp mislim da je microsoftovo.. nemam pojma stvarno.. nadji neki VNC server (google) i VNC client za winse
[ mrleus @ 30.05.2005. 19:52 ] @
ma moze i rdp pod linuxom ima u kde-u ... neki klijent koji radi i vnc i rdp.
Ja probao shljaka ko zmaj a kako se tachno zove ne mogu sad da se setim.... nalazi se u internet... pa recimo desktop bla bla ...