[ E.N.I.A.C @ 08.10.2002. 21:26 ] @
Da li moze Java aplikacija sa bazom podataka i sve to da se prebaci na server i startuje van browsera. Profesor mi zadao zadatak da mu to pronadjem a nisam siguran da li da postavi program kao exe ako je windowsow server, i mislim da bi lepo radilo kao na hddu jedino bi problem bio velicina programa. Ako znate pomozite.
Hvala
[ Ivan Tanasic @ 09.10.2002. 14:18 ] @
Hmm, sad je diskutabilno to sto si ti napisao... Prvo sta mislis ovo startuje u browseru/van browsera? Predpostavljam da mislis na java aplet. Ako imas vec gotov aplet, mozes ga startovati pomocu aplet viewera ;). Ne znam kolko je to zeljeni efekat, ali nije iz browsera... Ako se pitas da li je u javi moguce napisati program a da nije aplet, odgovor je naravno... Veliki broj misli da java sluzi samo za pisanje apleta (i ja sam mislio jenod vreme L;)) ali to je velika zabluda... Mozes pisati konzolne programe kao i programe sa grafickim interfejsom i jos sto sta... Sto se tice ovoga sa exe. izvrsnim fajlo, stvari stoje malo drukcije... Kolko ja znam, java program se moze kompajlirati u windows egzekutabilan fajl, ali to nije ono zbog cega je java napravljena... (nisam siguran za ove exe fajlove, nikad to nisam radio niti cu...) U glavnom, mozes ga pokrenuti klikom, ako je to ono sto te interesuje L;)
[ Pajer @ 08.11.2002. 13:49 ] @
To sa exe fajlovima je naravno moguce i teoretski i prakticno ali kao sto rece covek gore nema bas neki veliki smisao. Osim ako ti treba za ocenu :-)

VisualCafe ima recimo takvu opciju. Bolje receno imao je takvu opciju. Tako se moglo kompajlirati i dobiti exe za koji nije bila potrebna VM.