[ gojava @ 29.11.2005. 20:55 ] @
Napravio sam sajt i hteo bih da ga okačim na server kod inostranog provajdera. Nemam ideju kako da tao najlakše uradim.? Visu ili Master karticu nemam. Trebalo bi da uskoro dobijem Visa kreditnu karticu od Rajfajzen banke, ali je to još uvek u proceduri, a i nisam nešto posebno uveren u sigurnost slanja brojeva kreditnoih kartica preko Interneta tamo nekom (otkud znam koliko su ozbiljni?).

Kakva su Vaša iskustva oko plaćana za hosting? Kako se to radi?
[ bojan_bozovic @ 30.11.2005. 07:56 ] @
Porazgovaraj (pozovi podrsku telefonom, najbolje) sa osobljem za prodaju kod hosta i reci im da bi platio uplatom na njihov racun iz inostranstva (wire transfer) i da ti daju potrebne podatke (broj racuna, ime banke, SWIFT i sta ti je vec potrebno). Napomeni da ces uplatiti iz inostranstva.
[ gojava @ 30.11.2005. 20:54 ] @
Što bih podršku zvao telefonom? Imam e-mail.

Ma interesuju me Vaša iskustva. Na kakve ste probleme nailazili? Ako može neki konkretan primer.
[ Pharos @ 03.12.2005. 02:01 ] @
Ma najbolje ti je da uplatiš kod nekog domaćeg provajdera. Skuplje jeste, ali hosting u svakom trenutku može da zeza. Onda fino uzmeš tel, nazoveš teh. podršku, pitaš šta ti nije jasno... Nema zezanja sa karticama, itd.
[ bojan_bozovic @ 03.12.2005. 02:11 ] @
Citat:
Što bih podršku zvao telefonom? Imam e-mail.

Ma interesuju me Vaša iskustva. Na kakve ste probleme nailazili? Ako može neki konkretan primer.


Zato sto taj broj treba da postoji (br.1) i da tehnicka obavlja svoj posao (br.2). Mozes da izaberes host u inostranstvu, ali idi na host koji ima sto bolju reputaciju, a vrlo pozeljno sopstveni datacentre (da to nisu neki kriminalci). Ne znam zasto bi to radio ako ti ne treba namenski server, a ako ti treba imas povoljno http://ovh.com/ (jedan od najvecih hostova u Francuskoj) i http://schlund.de (Nemacki ISP i host) dakle, firme za koje si siguran da moraju da knjize tu tvoju uplatu i samim tim, rade posteno. I ovde a i vani ima prevara koliko hoces, zato mene hostuje verat, a ne neki Mile Komerc. 'nuff said.
Dakle, ja bih pre platio direktnom uplatom (wire transfer) OVH ili Shlund und Partner. nego sto bi platio (takodje uplatnicom) neko ehostu ili slicnoj firmici iz neke vukojebine, pre ce mala domaca firma da ti ukrade te pare... Oba hosta gore imaju sopstveni datacentre i infrastrukturu koja kosta milione evra.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 03.12.2005. u 03:19 GMT+1]
[ gojava @ 03.12.2005. 15:42 ] @
Sad je ovo malo off-topic, al' usput da pitam... Treba mi hosting za JSP/Servlet a da nije preskup (< $6/mesecno) na nekom pouzdanom serveru. Video sam [url]www.digitalspace.net[/url], odgovara mi, na sajtu su cak i objasnili kako sve moze da se izvrsi uplata, ali izgleda da su malo nepouzdani (mada su, cini mi se, iz godine u godinu, sve bolji). Ne znam koliko su posteni. Da li neko ima informacije o voom provajderu?
[ gojava @ 03.12.2005. 15:44 ] @
Sad je ovo malo off-topic, al' usput da pitam... Treba mi hosting za JSP/Servlet a da nije preskup (< $6/mesecno) na nekom pouzdanom serveru. Video sam [url]www.digitalspace.net[/url], odgovara mi, na sajtu su cak i objasnili kako sve moze da se izvrsi uplata, ali izgleda da su malo nepouzdani (mada su, cini mi se, iz godine u godinu, sve bolji). Ne znam koliko su posteni. Da li neko ima informacije o voom provajderu?

A, da... Bojane, hvala za linkove za francuskog (malo sta sam razumeo) i nemackog provajdera, ali iz gornjeg pisanija mozes da zakljucis da mi ne odgovaraju (-Java -Ruby).
[ bojan_bozovic @ 03.12.2005. 15:54 ] @
http://lunarpages.com/

Tu imas JSP hosting
[ gojava @ 03.12.2005. 20:55 ] @
Znam, $10/mo. Ali -Ruby. Mozda bi i to instalirali na zahtev za iste pare.?