[ svetlanalane @ 29.11.2005. 21:40 ] @
Snimila sam nekoliko animacija u ClipArt-u ali kad ih uvezem u word dokument, ne postoji mogućnost da se one i izvode, već se javljaju samo kao statične slike.
Isto je i sa raznim zvucima. Trebalo bi da u padajućem meniju kad kliknem na objekat, postoji mogućnost PLAY ali kod mene toga nema. Molim detaljan savet, tj postupak podešavanja za te mogućnosti.
Hvala,
Pozdrav.
[ svetlanalane @ 30.11.2005. 17:09 ] @
Hajde, zar niko ne želi da mi pomogne; ne verujem da baš niko ne zna !!!!!!!!
[ Shadowed @ 01.12.2005. 08:15 ] @
Nije da niko ne zeli, samo se nije nasao neko ko u isto vreme i zeli i zna. Cesto je potrebno vise od jednog dana.

Ovo za animaciju mi se cini da i nije moguce, ali nisam siguran. Za zvuk ne znam...
[ svetlanalane @ 01.12.2005. 12:30 ] @
Citat:
Shadowed: Nije da niko ne zeli, samo se nije nasao neko ko u isto vreme i zeli i zna. Cesto je potrebno vise od jednog dana.

Ovo za animaciju mi se cini da i nije moguce, ali nisam siguran. Za zvuk ne znam...


Ma znam ja to da si ti veoma savestan i da mi evo već po ko zna koji put pomažeš Verujem da ćeš istražiti i ovo. Izvini što sam pešla na TI. Ne ljutiš se valjda?
Što se tiče zvuka već imam jednu sitnicu koja radi u wordu a koju je naravno neko drugi napravio. Naime radi se o maloj sličici zvučnika i kad klikneš na nju emituje se snimljeni zvuk. Inače pokreće ga Windowsov sound recorder.
Hvala
Pozdrav

[ Shadowed @ 01.12.2005. 12:51 ] @
Nisam ni znao da je bilo na Vi :). Naravno da mi ne smeta; em ne volim persiranje, em je na forumu uobicajeno da se jedni drugima obracamo sa ti.

Videcu mogu li nesto da nadjem.
[ svetlanalane @ 01.12.2005. 20:25 ] @
Našla sam u help fajlu SOUND RECORD-era mogućnost da u njemu snimim a posle i ubacim zvuk u word dokument pri čemu se u dokumentu prikazuje samo sličica zvučnika (kao u statusnoj traci) a zvuk se pokreće dvostrukim klikom.
To je elementarno, a za naprednije istražujem dalje.
[ Necha @ 02.12.2005. 10:58 ] @
Ides na
- Insert Object i tu nadjes sta ti treba
- GIF da bi bila animacija ili (i) kod slike treba da ides na Properties i obelezis je
- Wave Sound ako hoces zvuk u wav formatu.
[ svetlanalane @ 02.12.2005. 12:15 ] @
Nesho,
sa ubacivanjem zvuka ide sasvim dobro i ovako kako si ti objasnio i preko sound recordera gde možeš sam snimiti zvuk i uvesti ga u word dokument.
Ali što se tiče animacije u INSERT/OBJECT nemam mogućnosti da uvezem .gif ( ja imam WORD 2003) a .gif fajlovi koji postoje u clipart-u se prikazuju samo kao statične slike. Mora da postoji neki način (slično kao uvoz iz sound recorder-a) da se animacije uvedu i kasnije izvode (play) u dokumentu.
Tražim dalje,
Hvala na dosadašnjoj pomoći.