[ KOBBRAS @ 08.10.2002. 22:44 ] @
Naime, spojim se preko neta , modem prepoznaje sve ok, ali kad se spojim kao da nema veze, nema protoka podataka, neradi nijedan browser, IRC, nista...znali neko nesto? mozda je do firewalla?
Hvala na buducim odgovorima
[ Iksen @ 09.10.2002. 12:22 ] @
Nije bash da se iz ovoga shto si napisao naslucuje u chemu je problem al 'ajmo korak po korak:

Kada si povezan na net kucash ifconfig i trebalo bi da dobijesh neshto kao:

lo (neki text)

ppp0 (neki text)

Dakle ako pored "lo" postoji josh neshto onda si zaista povezan na net. Kad je to utvrdjeno probaj "ping neki_ip" (npr. ping 216.239.39.101) da vidish mozesh li da dopresh do nekog kompjutera na mrezi. Onda probaj host "ime_nekog_servera" (npr. host www.google.com) da vidish radi li dns. E kad si ovo probao napishi ovde shta je bilo ne bi li imali bolji uvidjaj u tvoj problem ...
[ KOBBRAS @ 09.10.2002. 19:44 ] @
Da, kad pingujem samog sebe u stat vidim da mi podaci stizu, + sto dobijem i IP, znaci povezan sam na net. Kad u browser umjesto dns-a upisem IP ista stvar, pise mi mislim host not recognize(ovo zadnje sta mi pise nisam 100% siguran).
[ KOBBRAS @ 09.10.2002. 21:32 ] @
Ipak sam rjesio problem..Izgleda da je firewall sve blokirao.
Opet Hvala ...
[ Dejan Lozanovic @ 10.10.2002. 09:38 ] @
da SHOREWALL zeza, tj nisu sve istestirali do kraja. Imao sam slicnih muka, naime moja masina treba da radi masquerade, i da pozatvara sve sa modema sta treba, a mrezu ostavljam otvorenu. Medjutim nikako da se to namesti normalno iz kontrol centra, i nakon pola sata mucenja i ceprkanja po konfizima puko mi je *rac, i rucno sam podesio sva pravila.