[ kajla @ 25.06.2001. 13:47 ] @
Imam dva pitanja jedno je vezano za Firewall podesavanje a drugo za loadli.

Prvo:
Instalirao sam RH7.1 i kad sam se kppp-om konekotavo na infosky, nisam mogao da idem ni na jedan sajt, posle nekog vremena sa ukapirao da je to zbog firewall-a koji ide u RH7.1, pa sam otisao u firewall-config i stavio deactivate i sve je radilo lepo. Sad me zanima kako ja da konfigurisem taj firewall ali da ipak mogu da idem na site-ove.

Drugo:
Posto kod mene nece da radi LILO (pri boot-ovanju ispise LI i zaglavi se), zanima me da li lodovanje Linux-a iz dos-a pomocu Loadlin-a smanjuje performanse i stabilonost Linuxa, i zanima me da li postoje jos neki programi kao LILO.
[ random @ 25.06.2001. 16:49 ] @
Odgovor na tvoje drugo pitanje je ne. Nema nikakve razlike... Kada loadlin učita linux kernel, ovaj prebaci mašinu u protected mode, i sav prethodni sadržaj memorije (DOS) biva zaboravljen. Od loadera, pored LILO-a zanimljiv je GRUB (http://www.gnu.org/software/grub/). Ali, ako ti loadlin radi posao, nema potrebe da ga menjaš...
[ bashke @ 25.06.2001. 18:29 ] @
Odgovor na drugo pitanje:
Imao sam isti problem sa lilo boot opcijom!!! Mislim da je stvar u nekompatibilnosti sa plocom (nisam siguran)!?! Najbolje resenje je da lepo napravis boot disketu i samo je stavis kada hoces linux!!! Ona ti neutice nisasta sto ti mislis (brzina, "safe mod", kompatibilnost!!!?!!!). Sve ce da ti radi odlicno!!!


mkbootdisk --device /dev/fd0 2.2.2-1

ova cifra 2.2.2-1 ti je tvoj kernel, ali ja ne znam koji kernel ima rh7.1 pa ti probaj sa man mkbootdisk za vise info.!!!
[ c00l_daem0n @ 26.06.2001. 12:20 ] @
pa ispise ti LI zato sto nisi lepo instalirao lilo.
mogao si da biras da instaliras u MBR (Master Boot Record) gde si trebao da stavis ako imas i WIN 98,ME ... , i u root partition (ili Frst Sector of boot partition), tu stavljas ako imas jos neki OS ciji si loader stavio da ti bude glavni.



[ kajla @ 27.06.2001. 23:42 ] @
Ma nije u tome probelem zajebavao sam se ja sa LILO mesec dana pa sam digao ruke, problem je geometriji diskova, zapravo drugi disk (Quantum 10.2GB) ne moze da radi u LBA - modu(kada radi u LBA modu LILO se ne blokira)....

PS
Instalirao sam ga u mbr, pa kad sam video da neradi da ga iz DOS skinuo sa fdiskom (fdisk /mbr)

[Ovu poruku je menjao kajla dana 06-27-2001 u 11:44 PM GMT]