[ DarMar @ 02.12.2005. 20:34 ] @
Zdravo,

Zasto player-i: Windows Media Player, Winamp itd. ne prikazuju CD TEXT t.j. naslove-titleove pjesama koje su nasnimani na AUDIO-CD (nego samo Track01, Track02 itd.)???
[ neo01 @ 18.12.2005. 20:17 ] @
Ovo ni meni nije jasno, i velik je propust. I da... sto je najludje ni Winamp, kao jedan od najpopularnijih muzickih plejera ne podrzava CD-TEXT. Ovu opciju podrzavaju Ahead Nero player, i JetAudio.

Da li neko zna za neki Winamp plugin koji bi omogucio citanje CD-TEXT?

[Ovu poruku je menjao neo01 dana 18.12.2005. u 21:31 GMT+1]
[ the.kum @ 20.12.2005. 18:49 ] @
Da, ovo je potpuno glupo. Stvarno cudno da se nisu setili do sad da za Winamp naprave neki plugin. Ja sam davno trazio na njihovom sajtu plugin ali nisam mogao da nadjem. Ne znam da li foobar podrzava? Nemam pri ruci neki disk sa cd-textom inace bih sad odmah probao, a mrzi me da preturam po fiokama i kutijama...
[ calexx @ 20.12.2005. 19:15 ] @
Meni ovo nije mnogo potrebno pošto audio CD-je obično slušam iz programa za ripovanje a oni pročitaju ili cd-text ili freedb info ali ako nekome znači, možda mu ovo pomogne:

Question:

Why doesn’t show the Winamp Player the titles of my homemade Audio-CD’s? I’ve burned the titles as CD-Text! My CD player in the car shows the titles!

Answer:

The Winamp Player don’t have this feature. But when you install an additional modul a so called ‘Plugin’ the player can show the titles from the CD-Text of the Audio-CD’s.

Jentschi’s CD-Text plugin for Winamp can read the CD-Text from Audio-CD’s. For using this feature you must have burned CD-Text to your Audio-CD’s.

Više na http://cdtextplugin.matthias-jentsch.de/html/index_eng.html
[ Mladen_Perisic @ 21.12.2005. 11:58 ] @
Prije 2-3 godine i mene je interesovalo zašto ovo nije ugrađeno u WMP (iskren da budem, WinAmp nikada nijesam koristio; jes da sam sebe natjerao jedno mjesec dana da ga koristim, jer sam pomislio da milioni ljudi vjerovatno imaju razlog za to, ali u tih mjesec dana za sebe razlog nijesam pronasao - tada WinAmp nije imao Media Library, što samo mu mnooogo zamjerao). Malo sam pročačkao po forumima i viđeo da mnogi korisnici traže ovu mogućnost. Ipak, jedan korisnik je rekao da ne očekuje da Microsoft ugradi podršku za CD-TEXT u, tada nadolazeći, WMP9 jer smatra da MS misli da većina ljudi ima vezu širokog opsega i da su non stop online i da će uključiti podršku za cd.db, te će im se imena pjesama i ostatak skidati sa neta.... Očigledno su pogriješili...Kao u mnogim drugim njihovim predviđanima.
[ DraganK @ 21.12.2005. 23:42 ] @
Problem je u tome što ne mogu svi playeri da iščitaju ove sectore.
Verovali ili ne, to je nekada bilo teže napraviti nego da čita rw medije.

Zato što laser mora da se pozicionira sasvim blizu rupe, pre TOC-a i svega drugog.

Beše u prvih 128 bajtova.

Po meni ovo je "must have" opcija, kako za kola tako i za kućne cd playere...