[ infobih @ 05.12.2005. 11:45 ] @
Odmah po ukljucivanju N-Gage sistem nece da se ucita, da li je moguce da je neki virus. Posto sam pocetnik u ovome, kako je moguce reinstalirati Symbian operativni sistem?

Hvala na odgovorima
[ Iksi @ 05.12.2005. 16:19 ] @
Pozdrav! Hmm ovo je veoma nezgodno jer nemozes da formatiras telefon na
klasican nacin ali pokusaj ovo. Dok je telefon ugasen pritisni *# dok to
drzis pritisni power taster tj taster za ukljucivanje i zelenu slusalicu u
isto vreme. Ja sam imao problema sa ovom kombinaciom kad mi je screen reader
za mob do duse krekovani srusio system jer nije radio na 7.0 vec samo na
symbian 6, ali probaj ljudi kazu da su uspeli ali ja nisam.... P.s. Ako ti
ovaj code slucajno proradi telefon ce zapoceti formatiranje nakon par
sekundi.
[ Mile83 @ 08.12.2005. 01:17 ] @
formatiranje sa * 3 zeleno dugme radi provereno na N6600. probao sam 2 N-gage i to ne radi. na N-gage radi samo *#7370# ali da bio ovako formatirao telefon, telefon mora da bude sposoban da se bootuje. ali posto kod tebe to nije slucaj mislim da ces morati u servis
[ Iksi @ 08.12.2005. 14:29 ] @
aham a da li se svi tasteri drze u isto vreme... kakav bedak znaci bezveze
je moj phone isao u servis. :))
[ Mile83 @ 08.12.2005. 15:16 ] @
da, tasteri 3 * i zeleno dugme se drze istovremeno

i posto nemamo tri ruke, prvo upalis tel. pa brzo stisnes kombinaciju tastera koji su gore navedeni(najbolje je da ih vec drzis,pa tek onda upalih tel. ali je to malo tesko)

meni se desavalo da stisniem te tastere ali telefon ne krece da se formatira vec nastavlja sa butovanjem, zato treba biti malo uporan i probati ponovo
[ dakipro @ 09.12.2005. 10:53 ] @
Citat:
Mile83: formatiranje sa * 3 zeleno dugme radi provereno na N6600. probao sam 2 N-gage i to ne radi . na N-gage radi samo *#7370# ali da bio ovako formatirao telefon, telefon mora da bude sposoban da se bootuje. ali posto kod tebe to nije slucaj mislim da ces morati u servis



N6600 je symbian s60 v7 a Ngage, Ngage QD, n3650 i n3660 (a valjda i 7650) su symbian s60 v6.1 i to znaci da stonoga reset (*+3+zeleno) NE RADI!!!
Nazalost, ako ne mozes da butujes fon, mora servis. Probaj da vadis mem.karticu, pa ga ukljuci, probaj bez sim kartice, cisto da ne bude da nisi probao. Ako ni to nece...
[ Iksi @ 09.12.2005. 22:13 ] @
[ infobih @ 10.12.2005. 21:46 ] @
Telefon je kupljen na crno, da li je moguce ako je ukraden da ga provider daljinski blokira?
[ losthero @ 13.12.2005. 00:49 ] @
Ne verujem da je to slučaj. Da ti je telefon nedekodiran radio bi samo na svojoj mreži, a uredno bi se dizao sistem i ne bi video druge mreže.
Meni se to sa N-Gage-om dešavalo 2 puta (doduše za 2 godine). Upalim telefon, a on samo izbaci System Failure (mislim da je ta poruka bila) i odmah se ugasi. Na sreću imam prijatelje u servisu mobilnih telefona, pa sam besplatno flashovao telefon i posle toga radi kao nov.
P.S. jedina mana je što ćeš izgubiti sve kontakte iz adresara koji su bili u memoriji telefona.
[ S a l e @ 17.12.2005. 20:53 ] @
*
3
zelena slusalica

mora da se drzi prije ukljucivanja telefona i da se drzi dok ne napise "FORMATING", pa neka vam neko pomogne da ga ukljucite, jer neko rece da nemamo tri ruke.

"Trik" radi na vecini Symbian telefona.
[ infobih @ 20.12.2005. 19:10 ] @
Ljudi hvala na svim savjetima, ali nijedan od "trikova" nije uspio pokrenuto Nokia N-Gage

Pise "The console do not start. Contact your re-vendor"

Toliko za sada, izgleda nista bez servisa
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 20.12.2005. 19:37 ] @
Citat:
S a l e: *
3
zelena slusalica

mora da se drzi prije ukljucivanja telefona i da se drzi dok ne napise "FORMATING", pa neka vam neko pomogne da ga ukljucite, jer neko rece da nemamo tri ruke.

"Trik" radi na vecini Symbian telefona.


Mislim da na šesticama ne radi, pa ni na N-Gage-u.
[ S a l e @ 23.01.2006. 09:27 ] @
Provjereno radi na 6670 i 6600.