[ mitar1982 @ 05.12.2005. 11:58 ] @
Windows One Care Live

Comprehensive, integrated, automatic computer health service

The Windows OneCare health meter gives you a clear, continuous indication of your computer's overall level of protection and performance. If Windows OneCare detects anything that you can do to improve the health of your computer, the service will automatically show you what action to take and give you a one-click solution.

Antivirus and Firewall help protect your computer from viruses, worms, Trojan horses, hackers, and other threats.
With a click of the mouse, you can directly scan individual files and folders for viruses. You can even check attachments that you receive through MSN Messenger for viruses or worms.

Trustworthy, reliable Backup and Restore

Windows OneCare Backup allows you to copy your important files and settings to CDs, DVDs, or to an external hard disk. Regular backups can help you protect your important data from loss due to accidental deletion, viruses, or hardware or software failure.

If you use an external hard disk, you can configure Windows OneCare to perform an automatic backup of your important data as part of your regular Tune-up.

Automated Tune-up for increased performance

Tune-up takes care of routine maintenance and helps improve your computer's performance. This automated service performs the following functions:

Automatically scans your computer for viruses.

Defragments your hard disk to help improve computer efficiency.

Removes unnecessary files from your computer to increase available hard disk space.

Helps make sure that important security updates from Microsoft are installed efficiently and on time.

Checks for changes to your important files as well as new files, then sends you a reminder when it's time to run Backup.

Automatically backs up your files for you if you use an external hard disk.

Continual updates provide you with the latest technology

Windows OneCare updates itself automatically to counteract new viruses and other threats, and also works with Microsoft Update to help ensure that your computer is up-to-date with the latest critical security updates from Microsoft.
Windows OneCare continually updates its firewall policy to keep ahead of hackers and make sure that your legitimate programs have the Internet access they need.
Windows OneCare provides continuous feature updates to subscribers, providing you with the latest technologies to help protect you from emerging threats. If you're worried about a new virus or other threat, you can check for updates yourself with a single click.


Više informacija, i link za download BETA verzije može se naći na sajtu http://www.windowsonecare.com/Default.aspx

Ovde možete pogledati kako izgleda program...





Windows Live Safety Center Beta

Get full service for your PC

Windows Live Safety Center is a new, free service designed to help ensure the health of your PC.

Check for and remove viruses
Learn about threats
Improve your PC's performance
Get rid of junk on your hard disk

Use the full service scan to check everything, or turn to the scanners and information in the service centers to meet your specific needs.
[ ReleaseTheChubchubbs! @ 15.12.2005. 03:23 ] @
Ja sam nedavno skinuo i isprobao taj One Care, ali moram reci da me je pomalo razocharao iako je ideja odlichna. Program radi dosta fino i stabilno iako je josh beta, ali ima nekoliko stvari koje mogu malo da idu na zivce (narocito iskusnijim korisnicima koji vole da podesavaju detalje). Npr antivirusna komponenta je krajnje pojednostavljena,i sve sto imate od opcija je da li da skeniranje bude ukljuceno ili iskljuceno (doduse,ima i mali dodatak da se ukljuci ako zelite da vam se prijavi "sumljivo ponasanje" neke aplikacija), nikakve dodatne opcija podesavanja nisu moguce. Takodje, deo koji se tiche "automatic tune-up" ne moze da se namesti da NE RADI, jedino sto mozete da izaberete je u kojim periodima ce da obavlja svoju funkciju,a ne i da ga iskljuchite (ok,ako moze, moja greska i izvinjavam se,ali nisam video). Sto se firewall-a tiche, ni on nije nesto posebno "bogat" opcijama,ali za mene je bio sasvim ok pa mu nisam dao nikakve zamerke (jednostavan rad koji pita za dozvole aplikacijama za pristup netu,ako i primanje dolaznog saobracaja, nista fensi niti napredno,ali po meni sasvim dovoljno). Takodje, dozvoliti automatske update-ove za windows moze biti malo nezgodno korisnicima sa sporim konekcijama,ali to se da iskljuciti pa je moguce manuelno odradjivati te stvari.

Sve u svemu program nije los, narocito za korisnike koji nemaju volje/znanja da se bakcu oko podesavanja i traze nesto sto ce se instalirati i "brinuti samo o sebi"; dok ce za naprednije korisnike i "entuzijaste" koji vole da podeshavaju svaki deteljchic svojih zashtitnih programa verovatno biti nedovoljno interesantan.

By the way, koliko ja znam antivirusni modul je od firme RAV koju je microsoft nedavno kupio, da li neko ima informacije o tome koliko je efikasan po pitanju detekcije i ciscenja od virusa i slichnog djubreta?
[ Stefan Markic @ 10.03.2008. 01:59 ] @
OK,

Za pohvalu, ne jede puno resursa. Masina radi brzo kao sto je radila i dok je bila pod NOD-om.

Svidja mi se sto su podesavanja svedena na minimum, sto meni barem odgovara. Vrlo pojednostavljeno, nema da te zapitkuje i da ti nudi sta ces i kako ces, da plasi Joe Sixpack-a raznim terminima - on ili off, biraj vreme automatske provere i gotovo. Pored anti-virusa i spyware-a, ima i Firewall i Tune-up.

Firewall samo predje preko onog starog, koji je sada disable-ovan



I stavi ovaj novi



Tune-up



Ono sto mi se ne svidja je sto se ne moze izbeci automatska provera virusa i spyware-a, kao ni automatski tune-up, vec se mora zakazati za neki dan u neko vreme. Za tune-up sam stavio jednom u cetiri nedelje, a virus and spyware check jednom nedeljno, sto mi odgovara, ali ipak nema izbora za mojom dragom opcijom 'Never'. :)

Videcemo, vrtece se do daljnjeg. Uvek sam kod security i tweak programa odabirao opciju 'Never' za automatske taskove, a sada nisam imao izbora, sto mi se uopste ne svidja... ah, to sam vec rekao. :)

Kao kod Microsofta - usabilty odlican, a choice ogranicen. :)
[ Ivan.Markovic @ 10.03.2008. 09:42 ] @
Citat:
Kao kod Microsofta - usabilty odlican, a choice ogranicen. :)


Odlicno je sto nema puno podesavanja i sto nema opcije "Never", sada ce sistem raditi svoj posao a ne zbunjeni korisnik.
[ Ivan Dimkovic @ 10.03.2008. 09:45 ] @
Meni jako smeta sto nema opcija "never" za "tune-up"

Koristim druge (bolje) programe za defragmentaciju i ciscenje djubreta - ali, eto... Microsoft polako pocinje da lici na Apple u smislu ogranicavanja korisnika sta mogu da rade sa svojim sistemom.

Inace, osim toga, nemam zamerke za One Care - koristim ga na notebooku radi dodatne sigurnosti i radi super bez opterecenja sistema (izuzev dosadnog tune-up procesa koji se upali po Marfiju bas kada je najmanje potreban)
[ Ivan.Markovic @ 10.03.2008. 11:25 ] @
I meni bi smetalo, ali ti i ja nismo procesni (zbunjeni) korisnici ;)
[ Stefan Markic @ 10.03.2008. 13:06 ] @
Citat:
Ivan.Markovic: Odlicno je sto nema puno podesavanja i sto nema opcije "Never", sada ce sistem raditi svoj posao a ne zbunjeni korisnik.


Ma, ok, generalno sam zadovoljan. Nisam samo navikao da mi se nesto samo pokrece sto trenutno obori performanse sistema.

off

Dimkovicu, sta koristis za defrag?
[ Stefan Markic @ 14.03.2008. 03:29 ] @
Uff... Koristim hibernate, a retko restart i shut down, pa sam tek sad primetio.

Malo pre sam restartovao masinu i dugo se podizao sistem, OneCare-u je trebalo minut da se podigne. :( Ponovo restartujem sistem, i opet isto. :(

Jel' se jos nekome sistem podize sporije od kako je stavio OneCare?
[ Stefan Markic @ 25.04.2008. 02:34 ] @
bump :|