[ mrakodol @ 05.12.2005. 18:01 ] @
Dakle kako napraviti CD kojem ce biti baza Flash i HTML? Dakle nesto kao Hrvatski CP Chip DVD, dakle da pomocu Flasha pozivam HTML stranice, i to n akraju narezem na CD? DAkle kako da ih povezem i narezem na CD, a pritom da taj CD(DVD) ima Autorun? BAs bi mi tako nesto pomoglo oko tema za Mambo i njegove pakete...Na stranicama bi bili opisi, a na Flashu kategorije po kojim bi ih organizovao.

Molim Vas za pomoc!!!
[ milantrax2005 @ 07.12.2005. 05:30 ] @
Flash prezentaciju kreiraj potpuno isto kao i za Web.Pisi relativne adrese u getURL kada pozivas stranice koje sadrze opise.Kad zavrsis SWF u Flash Player-u iz menija File izaberi Create Projector da bi dobio EXE verziju prezentacije koja sadrzi player u sebi.U hex editoru mozes da promenis ikonicu aplikacije.Onda kreiraj
autorun.inf fajl i u njemu upisi:
Code:

open=prezentacija.exe
icon=prezentacija.exe

Pod stavkom icon mozes da upises putanju do tvoje ikonice...
[ mrakodol @ 12.12.2005. 08:41 ] @
Moze li se kako napraviti ovako nesto? kao na urlu [url]http://mrakodol.netfirms.com/slika.jpg[/url]. Dakle kombinacija da napravim okvir u flashu a da u njegov srednji dio pozivam *.HTML fajl koji ce se skrolerom u flashu ili u htmlu pomjerati dolje-gore? Znaci okvir u flashu i pozivam na odredjeno mjesto html dokument.Da mogu lako vrsiti izmjene, jer ne znam kako bi djelovalo da moram stalno praviti novu stranicu stranicu, pa u nju ubacivati flash heder...kako bi to bilo malo glupo, htio bih ovako nesto ako je mogu i kako?Ako ne onda cu da odaberem malo gluple ali ucinkovito rijesenje da sve radim u flashu, dakle i flash i tekst html-a.

Molim vas!
[ milantrax2005 @ 13.12.2005. 05:21 ] @
Cini mi se da je za ovakav projekat idealan AutoPlay Media Studio.Mozes da postavis Internet Explorer "jezgro",a oko njega SWF klipove koji ce preko fscommand-i ucitavati stranice u IE.Mada i sam dynamic box moze da prikaze neke HTML tagove (plus nesto formatiranja preko CSS-a),te ukoliko su HTML stranice koje treba prikazati u tom "rangu" po pitanju tagova ovaj postupak je najbolji.Ukoliko su HTML stranice "kompleksnije" najbolje je da koristis neki projektor (AutoPlay,Zinc,SWF Studio).Ako se odlucis za AutoPlay i njegov LUA engine,nece ti trebati vise od pola sata za kreiranje ovakve aplikacije...
[ grunt von grunt @ 29.04.2008. 17:20 ] @
Citat:
milantrax2005: ....U hex editoru mozes da promenis ikonicu aplikacije.Onda kreiraj
autorun.inf fajl i u njemu upisi:


jel moze neko detaljnije da mi objasni kako da u hex editoru promenim ikonicu aplikacije?
[ gonzos @ 29.04.2008. 18:57 ] @
U Flashu mogu da se ucitavaju html stranice formatirane sa CSS ( oba actionscripta-2 i 3).
Sto se tice prezentacije na CD najbolje je koristiti neki projector za dalje uredjivanje-preporucujem Zinc

Npr. ucitavanje html-a u AS2:
Code:

//kreiraj instancu skrollbar komponente

 this.createClassObject(mx.controls.UIScrollBar , "my_sb", 20);

// precizirajmo na koji text fild se odnosi scroll bar
my_sb.setScrollTarget(my_txt);

// velicina skrolla
my_sb.setSize(16, my_txt._height);

// scroll
my_sb.move(my_txt._x+my_txt._width, my_txt._y);


//definisemo osobine ucitanih stranica

var myStyle:TextField.StyleSheet = new TextField.StyleSheet();
    myStyle.load("lektire/stil.css");//path do style sheeta
        my_txt.styleSheet = myStyle;
    my_txt.multiline = true;
    my_txt.wordWrap = true;
    my_txt.html = true;
    var story:XML = new XML();
    story.ignoreWhite = true;
    story.load("lektire/andric/1.html");//path do html stranice
    story.onLoad = function() {
        my_txt.htmlText = story;
}


Citat:
Onda kreiraj
autorun.inf fajl i u njemu upisi:
Code:

open=prezentacija.exe
icon=prezentacija.exe

Pod stavkom icon mozes da upises putanju do tvoje ikonice...


Code:

open=prezentacija.exe
icon=prezentacija.ico


Ne treba editor, nakon autoruna prikazuje zeljenu ikonu definisanu u icon.ico.