[ hulja @ 05.12.2005. 18:57 ] @
da li iko ima problema sa os help-om?
ja mislim da mi se to par pute desilo i pod 10.3 ali evo sada na cistoj instalaciji 10.4.3 postavljen, help je prso!
trazite tipa u search polju installing fonts prikaze rezultat vi izaberete temu na bilo koji nacin dupli klik show ili enter i nista!samo ucita osnovnu stranicu help-a.
sada cim dam pretgragu on zauvek pokusava da izlista teme.nema ni osnovne stranice.
help for help please!
[ madamov @ 05.12.2005. 23:38 ] @
Nemam takvih iskustava, ali sam odvojio par minuta da probam da nađem nešto na macosxhints.com i jedino što liči na tvoj problem je ovo: http://www.macosxhints.com/art...46135&query=mac+help+crash, ali to ima veze samo ako imaš uključen FileVault. Pretpostavljam da nemaš, pa drugu ideju, za sada, nemam.
[ madamov @ 05.12.2005. 23:41 ] @
A ovo je vezano još za Jaguar, pa probaj, možda ti pomogne:

http://www.macosxhints.com/article.php?story=20020831103241269

[ madamov @ 06.12.2005. 00:18 ] @
Još dva linka:

http://www.jabucnjak.hr/index....amp;catid=4&id=12320#12350

http://www.thexlab.com/faqs/helpviewer.html
[ hulja @ 06.12.2005. 06:53 ] @
jutros sam slucajno probao i na imac istu stvar installing fonts i takodje nista ponovo teme ne mogu da se otvore.izgleda da ce sajt xlab resiti problem ali me bas interesuje da jos neko isproba unos iste pretrage.
[ madamov @ 06.12.2005. 08:40 ] @
Probah maločas i sve radi.
[ hulja @ 06.12.2005. 13:10 ] @
sad sam na brzinu na imac-u isprobao sa xlab uputstva doduse mesavinu ali uzgleda da deluje.
probacu i na ibook posle.
jedino mi nije jasno kako je to moguce tj. obe instalacije ne mogu biti svezije niti sam ja nesto modifikovao sistem.
[ hulja @ 06.12.2005. 19:47 ] @
evo isprobao sam sve podvarijacije saveta na ibook-u i nekoliko restart-a (sto je sigurno sigurno je) posto se savetovali izvrsiti log off i nista.
nije da mi help ne znam koliko treba imam 3 knjige o tiger-u tj. unix podsistemu ali me jednostavno nervira sto ne radi pogotovu sto nista nisam ni menjao na sistemu!
[ Darko Selakovic @ 06.12.2005. 22:18 ] @
Ja sam primetio da kad sam na internetu (on line) neće poneki put da otvori stranu u help-u, ali koliko se sećam radilo je ako nisam na internetu (možda little snitch pravi problem)... uglavnom, ko za inat, sad radi!
[ bobzed @ 30.01.2006. 15:55 ] @
Treba resetovati help, najlakse iz freeware programa Onyx za odrzavanje Tigera (www.titanium.free.fr)... Maintenance, pa se cekira Reset Mac Help. Posle mora da se uradi restart, ali help ce da proradi.
[ henrik @ 30.01.2006. 19:31 ] @
Evo, i meni se desilo isto :mrgreen:

Ništa, odo u Onyx
[ hulja @ 30.01.2006. 22:06 ] @
Hvala na savetu za onyx. Skinuo sam ga i stvarno je prepun opcija mislim da cu ga koristiti u odrzavanju sistema. Sto se tice samog help problema izabrao sam opciju cak sam i izvrsio restart iako to sama aplikacija nije trazila ali ista situacija. U svakom slucaju ide preporuka aplikaciji vrlo dobra a i naravno sto je za nase uslove bitno besplatna.
[ bobzed @ 31.01.2006. 08:31 ] @
Hmmm, obicno ovo proradi sa Onyxom...

Ko hoce, moze i pesice da proba:

1. Otvori Help Viewer (Help Viewer je sistemski program koji je zapravo web browser i otvara se kliktanjem na stavku Help u meniju :) )
2. U meniju Help Viewera idi na View / Make Text Smaller dok se ta stavka ne zasivi.
3. Onda dva puta Make Text Bigger.

Ovo bi trebalo da resi eventualne probleme sa velicinom teksta u browseru. Ako opet ne radi onda:

1. Zatvori Help Viewer, ako je otvoren.
2. Idi u Home > Library > Caches folder.
3. Nadji com.apple.helpui folder.
4. Rename "com.apple.helpui" u "stari kes folder".
5. Otvori Help Viewer.

Ako ovo ne proradi, onda sledece:

1. Zatvori Help Viewer, ako je otvoren.
2. Idi u Home > Library > Preferences folder.
3. Nadji sledece fajlove:
com.apple.help.plist
com.apple.helpui.plist
com.apple.helpviewer.plist
i obrisi ih.
4. Idi u Home > Library > Caches folder.
5. Obrisi folder com.apple.helpui.
6. Isprazni Trash.
7. Idi u System Preferences / Accounts.
8. Ako je iTunes Helper u listi Login Items, klikni na [-] da ga skines sa liste.
9. Restart.
10. Otvori Help Viewer.

Ako nece posle ovoga da proradi, proveri da li imas fajl MacHelp.help (u Library/Documentation/Help). Ako ga nemas (ili ga imas pa i dalje ne radi), onda ces morati da reinstaliras Help Viewer sa instalacionog diska.
[ bokija @ 17.01.2008. 20:27 ] @
Hteo bi da pitam,ima li neko ideju zasto kad pokusam da podignem Mac Help,racunar samo otvori prazan prozor i poslepar sekundi samo se ugasi bez ikakve poruke.Leopardska posla,sistem sam instalirao od nule.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 19.01.2008. 12:44 ] @
Repair permissions..ko kad ti lekar prepiše vitamin C :)