[ snipa @ 06.12.2005. 02:37 ] @
Zamolio me jedan drug da se raspitam
Da li postoji , i ako, gde se nalaze access pointi u Sremchici , i kojeg su provajdera?

Hvala unapred
[ krtica14 @ 07.12.2005. 02:41 ] @
Koliko znam nema,jedino ako si na strani koja je prema gradu i imas opticku vidljivost i ako taj provajder dobacuje signal do sremcice.Koliko znam SBB ima AP u Železniku i na Vidikovcu.Jedan ortak iz Tomaske je probao i uhvatio je Beotel(verovatno sa vodotornja u Kosutnjaku) i jos neke provajdere ali ne znam koje,ali je imao Grid antenu i jak AP.Za nas ostale koji koji nemamo opticku vidljivost ostaje da cekamo ADSL(ko zna kada ce doci daj moze i za 5 god.) ili ako se seti neki provader da insalira AP.Neko je na forumu spomenuo da je nagovarao BeoGrid da postave AP u Gorici odalke se cela sremcica pokriva,ali su odustali kao nema dovoljno korisnika,ja znam masu ljudi koji placu za brzim internetom.
[ sokko @ 14.12.2005. 23:24 ] @
Ja sam dogovarao sa Beogridom postavljanje AP-a u Sremcici. Nisu odustali zato sto nema dovoljno korisnika nego zato sto su neozbiljna firma ali to je vec druga tema. Pozivam sve zainteresovane da mi posalju svoj mail na PM i da se organizujemo. Bar da se povezemo u BgWireless. Ja sam, zbog svojih obaveza u Sremcici samo nocu ( i tad sa porodicom) pa nemam vremena da se tim bavim aktivno koliko bi trebalo. Siguran sam da bi lako zainteresovali i Verat ako bi se pojavili u dovoljnom broju. Inace na ulazu u Sremcicu (kod Maxi-a) sam sa PDA koji ima wi-fi prijemnik (HP 6340) uhvatio 5-6 signala i to u kolima u pokretu. Znaci nije nikakav problem sa boljom opremom.
[ sokko @ 25.12.2005. 16:12 ] @
Dobre vesti!
Kontaktirao me je jedan manji (po broju korisnika, ne mora da znaci da je los)provajder. Najavio je postavljanje AP-a u februaru (ako vremenski uslovi dozvole) ili na prolece (april?) kad se led otopi. Prvih 7 dana ce biti potpuno besplatno (ne, nije "KBC online" u pitanju). Po njegovim recima AP ce biti postavljen bez obzira na broj korisnika. Paketi samo flat i to:
64k - 1000 din.
128k - 1500 din.
256k - 2200 din.

Lokalni saobracaj 2Mbit/s, lokalni sreveri za razmenu, svi portovi otvoreni (osim nekih za Microsoft Windows Network sistem; portovi 135, 137, 138, 139, 445; ako ovo nekomw znaci nesto). Nema blokiranja p2p saobracaja, VOIP-a i sl.

Zasad zvuci kao sasvim korektna ponuda. Cene su na nivou ADSL-a. Nije bas pouzdano (magla i sl.) kao ADSL ali kad nemamo izbora i ovo je OK.

Ja necu javno objavljivati o kom provajderu se radi dok ne pocne da radi.

Zasad mi se javilo 5 ljudi + neki koje licno poznajem.

Poz.
[ krtica14 @ 25.12.2005. 20:53 ] @
Daj boze pa i da nama svane
[ cc13 @ 02.01.2006. 01:23 ] @
thx sokko,stvarno odlicna vest ,evo i ja znam najmanje desetak ljudi koji bi sigurno uzeli.
[ aleksandar_jos @ 05.01.2006. 14:30 ] @
Optikom.net uskoro postavlja AP u Sremchici
Zainteresovani nek se jave na mail [email protected]
radi sto boljeg pozicioniranja AP-a.
Unapred zahvalan na saradnji.
Aleksandar
[ ivan80 @ 06.01.2006. 02:44 ] @
ja imam ortaka u sremcici pa cisto da pitam...
kada bi to trebalo da bude,otprilike?



[Ovu poruku je menjao ivan80 dana 06.01.2006. u 03:50 GMT+1]
[ aleksandar_jos @ 06.01.2006. 11:09 ] @
AP bi trebao da bude u Gorickoj ili u Ul. Zila Verna
To su najpogodnije tacke.
Ako neko zivi u tim ulicama na brdu nek se javi da bi pdmah postavili AP.
Pozdrav
Aleksandar
[ cc13 @ 06.01.2006. 21:53 ] @
pitacu druga koji zivi u Zila Verna,posto i on kuka za internetom. (prva zgrada sa desne strane (kada se dolazi iz Dvorzakove),na samoj raskrsnici sa Ddvorzakovom,na brdu je,mada iznad ima i visih tacaka jer se ulica jos penje,ali mislim da bi odavde moglo lepo da se pokrije i naselje gorica)
jel' bi odgovarala ta lokacija?







[Ovu poruku je menjao cc13 dana 06.01.2006. u 23:05 GMT+1]
[ aleksandar_jos @ 07.01.2006. 20:56 ] @
Moramo izaci na krov da bi saznali
[ cc13 @ 07.01.2006. 22:16 ] @
okacicu sutra ili prekosutra slike sa krova,da vidis otprilike kako izgleda (pa ako odgovara,posle mozemo da se dogovorimo pa da dodjes da vidis)

koja lokacija je bitno da se vidi sa krova?







[Ovu poruku je menjao cc13 dana 07.01.2006. u 23:28 GMT+1]
[ cc13 @ 09.01.2006. 17:15 ] @
evo ih slike,ovo je jedno od najvisih mesta u sremcici (ima samo par visih zgrada),vidi se dobar deo novog beograda,surcina i jedan deo grada,mada se na slikama ne vidi jer je bila neka cudna izmaglica a i smetalo mi je sunce,okacio sam nekoliko fotki sa pogledom na sremcicu sa vise strana.
sto se tice struje ako treba,nije problem posto ovaj moj drug zivi na zadnjem spratu.
ako odgovara javi pa da se penjemo na krov.
pozdrav!

uploadovao sam slike ovde,bice na serveru 7 dana (260kb):

http://s22.yousendit.com/d.aspx?id=2R1XFD2LZTAXD0OZOW5MWKXGEN














[Ovu poruku je menjao cc13 dana 09.01.2006. u 18:19 GMT+1]
[ aleksandar_jos @ 11.01.2006. 21:07 ] @
Slike su OK.
Nadam se da se vide Dimnjaci Beogradskih Elektrana na Ceraku ili na Novom Beogradu.
Posalji mi tvoj telefon na e-mail
[email protected]
da se dogovorimo oko postavljanja AP-a.u narednih 7 dana.
Pozdrav
Aleksandar


[Ovu poruku je menjao aleksandar_jos dana 11.01.2006. u 22:08 GMT+1]
[ jagger @ 11.01.2006. 21:30 ] @
ima li sanse da se pokrije i Velika Mostanica, jer ima zainteresovanih?
[ cc13 @ 12.01.2006. 01:32 ] @
poslao sam ti mail.
vidi se neki crveno-beli dimnjak,ne mogu da se setim da li je onaj na magistrali ili miljakovcu,nisam obracao paznju.cujemo se pa cemo da vidimo.

[Ovu poruku je menjao cc13 dana 12.01.2006. u 11:38 GMT+1]
[ cc13 @ 14.01.2006. 14:55 ] @
EDIt...

[Ovu poruku je menjao cc13 dana 14.01.2006. u 17:39 GMT+1]
[ cc13 @ 14.01.2006. 15:04 ] @
dobio sam informacije sa krova :)
dimnjak od toplane na ceraku se vidi odlicno,a od novog beograda se vidi kraj oko piramide i okretnice 9-ke.
[ aleksandar_jos @ 14.01.2006. 20:36 ] @
Super!!!!
[ minikola @ 16.01.2006. 01:28 ] @
"cc13" wrote:

Citat:

dobio sam informacije sa krova :)

dimnjak od toplane na ceraku se vidi odlicno,a od novog beograda se vidi

kraj oko piramide i okretnice 9-ke.



Ama ljudi, ako se vidi dimnjak na Ceraju odlicno, i NBG,

zasto se ne povezete na vec postojecu infrastrukturu

koju je izgradio BGWireless (besplatna comunity mreza)

na ceraku je vrlo jaka, vidikovac je vrlo jak,

ja sam recimo u zarkovu na magistrali bas u nivou tih dimnjaka :))


Zasto biste placali nekom da vas dere za pare,

kad mozete da napravite comunity mrezu gde cete

sami sebi da budete gazde?


www.bgwireless.org.yu

www.bgwireless.net

www.bgwireless.net/forum


Informisite se ljudi. :)

Na Vidikovcu i Ceraku moze da se uvede ADSL kako hoces,

a vi mozete da koristite tu vezu mnogo povoljnije

ako se povezete u BGWireless i dogovorite oko interneta sami,

sa ostatkom BGW (a i nije internet najvažniji, ima još mnogo čega ;)
[ sokko @ 16.01.2006. 22:02 ] @

definitivno ce biti wireless interneta u Sremcici. Mnogo ranije nego sto se ocekivalo. Spremajte opremu, sipke, nosace, kablove...

[Ovu poruku je menjao djricky dana 30.01.2006. u 12:37 GMT+1]
[ spectra_l54 @ 17.01.2006. 21:41 ] @
i ja sam zainteresovan za uvodjenje wireless neta u sremcici.
Gde bi trebalo da se postavi AP?

[Ovu poruku je menjao djricky dana 30.01.2006. u 12:39 GMT+1]
[ sokko @ 17.01.2006. 22:57 ] @

@spectra_l54 i ostali zainteresovani:
prvi AP ce biti postavljen u naselju Gorica, konkretno na zgradu prekoputa osnovne skole u kojoj je onaj kafic (Taurus, ako nije promenio ime). Naravno da ce se mreza siriti ako se ukaze potreba.



[Ovu poruku je menjao djricky dana 30.01.2006. u 12:41 GMT+1]
[ cc13 @ 18.01.2006. 01:22 ] @
@spectra_l54
ja se dogovaram sa optikom.net oko postavljanja AP-a u Zila Verna.
ako sve bude ok moglo bi da proradi za koji dan.
takodje nemam nikakve koristi,znam dosta ljudi u sremcici koji hoce net i kojima je muka od dial-up-a.

@sokko
poslao sam ti juce PM.






[Ovu poruku je menjao cc13 dana 18.01.2006. u 02:42 GMT+1]
[ trx @ 30.01.2006. 02:55 ] @
Internet je nesto sto koristim vec vise od 10 godina.

Biti clan nekog drustva zasnovanog na LAN-u je jedno potpuno novo iskustvo.

Ta dva se ne mogu porediti, ali naravno, prvo obezbedite Internet pa tek onda nesto bolje od toga ;)


[ dj_tiesto @ 31.01.2006. 15:09 ] @
I STA CE BITI, JER NEKO ZVANICNO SAOPSTIO DA JE POSAVLJENA ANTENA ZA Wireless u shremcichi. Ocu li ja hvatati signal posto sam u slatinskoj ulici sada gotovuska to je blizu tomaske i doljanske, i kolika ce mi biti brzina u kb/s ako odaberem paket od 256??? Jer nemogu na ovaj dial-up vise jer je spor ko ku***!
Pozdrav za sve iz sremcice !!!!
[ cc13 @ 31.01.2006. 16:46 ] @
antena jos nije postavljena,ali ce biti sigurno za koji dan,sto se tice signala,ako vidis ovu zgradu (sa koje sam okacio slike) onda nece biti problema.ne znam kakav pogled imas sa tvoje kuce prema naselju? udaljen si nekih 1,5-2 km od ove zgrade.
ako imas neke vece prepreke,onda ne znam stvarno,moraces da isprobas.
ja cu probati sa biquad-om sa prozora,udaljen sam 370m a jedina prepreka mi je jedan krov od kuce,ako ne bude moglo moracu da se pentram na krov.
[ Pecko_ @ 01.02.2006. 09:02 ] @
Pa ako je taj je**ni optikom neki IS provajder, i ako su dali info na sajtu da se buduci korisnici obavestavaju putem njihovog maila, a na isti ne odgovaraju danima, kakva li ce tek ta usluga da bude?
Treba podsetiti clanove ove diskusije da je Sremcica uveliko banana naselje, po geografskom obliku, po strukturi stanovnistva, po telekomunikacionim uslugama (telefon II zona, uveo kablovsku Teleckom (sad je neki jojsticko - kako vec) koja za k**c ne valja, na 064 mrezi retko kad u cell info pise Sremcica), ma po svemu i treba li nam jos jedan polufunkcionalan sistem na koji ce mo bacati novac...?


[Ovu poruku je menjao Pecko_ dana 01.02.2006. u 10:05 GMT+1]
[ sokko @ 01.02.2006. 15:10 ] @
Obrazlozenje Optikom-a zasto kasne sa postavljanjem opreme je da nemaju pigtail!!?? WISP pa nema deo koji kosta ispod 10e. Hm... Ajde necu nista unapred da pricam, videcemo kad proradi mada pocetak ne obecava. Po nekim off the record informaciijama bice postavljen obicni, komercijalni AP - koji se koristi za klijente i community mreze i omni antena. Znaci najjeftinija varijanta. Najavili su pustanje u sredu ili cetvrtak.
Ajd, zivi bili pa videli.
Bilo bi lepo da se clan aleksandar_jos oglasi i pruzi nam malo detaljnije podatke. Ako smo banana naselje ne znaci da svi jedemo banane.
Poz.
Inace jos jedan WISP ce postaviti opremu u februaru ako vreme dozvoli. Sa serverom, sektorskim antenama i svim ostalim sto pripada kako bi usluga bila na nivou novca koji se za nju trazi. Jos nije reseno ali postoji mogucnost da ce link ka gradu biti na 5.8GHz. Koji je WISP u pitanju bice objavljeno kad mreza bude u funkciji ili ranije ako vlasnik (clan ovog foruma) to sam uradi.
Poz.
[ dj_tiesto @ 01.02.2006. 16:02 ] @
Nema prepreke, samo ima vecih kuca ali valjda to nije problem !!Mada se bas i nevidi ta zgrada....

Ali, ako oni postave taj AP u naselju i ako ja ne uhvatim taj signal onda to nije resenje koje bi trebalo da se uvede u SREMCICI, a sta ce ovi koji zive u lipovici da kazu imam tamo ortake koji cekaju bilo kakvu brzu vezu ???

Pa i kakav je taj provider koji ne moze da nadje najvise mesto u Sremcici, kako bih mogli svi da imamo signal a ne samo naselje..??

Nadam se da ce to biti skoro jer kako su krenuli samo nas lazu ko da smo posljednja rupa u srbij, a i plasim se da nebude ona prica kao za kablovski TV--nije legalno, mora da se legalizuje a kanali su nam KATASTROFA.....Imamo i mi valjda neka prava ko ovi iz Vidikovca,Zeleznka itd...Pogledajte samo Zeleznik ima Adsl koji je ok, imaju kablovski TV koji sadrzi 70 kanala koji su extra....

A i evo dobio sam od optikoma ovaj e-mail :

--Postovani,
Internet bi trebalo da proradi ove nedelje prvih 7 dana ce biti probni period.
Bice u ponudi 64/32, 128/64, 256/128
Za sve ostale informacije pozovite na telefon 154-006,
Pozdrav od Ivana i www.optikom.net

NEZNAM STVARNO



[Ovu poruku je menjao dj_tiesto dana 01.02.2006. u 17:08 GMT+1]
[ minikola @ 01.02.2006. 16:28 ] @
"Pecko_" wrote:


Citat:

Treba podsetiti clanove ove diskusije da je Sremcica uveliko banana

naselje, po geografskom obliku, po strukturi stanovnistva, po

telekomunikacionim uslugama (telefon II zona, uveo kablovsku Teleckom

(sad je neki jojsticko - kako vec) koja za k**c ne valja, na 064 mrezi

retko kad u cell info pise Sremcica), ma po svemu i treba li nam jos

jedan polufunkcionalan sistem na koji ce mo bacati novac...?



Čuj, treba dati šansu ljudima.

Ako oni dovlače internet, možda bude nešto dobro od toga.


Ja samo mislim da treba sami da napravite svoju mrežu između sebe

(lokalnu bežičnu mrežu)

I onda da nekoliko vas zakupi internet kod tog ISP-a

(A kome treba baš puno brzine i dežirektno kod njih)


Poenta je da imate svoju mrežu koja će da šljaka za lokalni saobraćaj,

igrice,razmenu i slično, a da kod ISP-a uzimate/plaćate internet,

jer ljudi tome i služe: da prodaju internet.


A i glupo je očekivati da će sad taj ISP da postavi deset AP-a za

Sremčicu. Pre će da postavi 1-2 jer mu se ne isplati više.


Zato kažem postavljajte svoju mrežu a ISP-a koristite za internet.

Tako je lakše i vama i njima.

[ cc13 @ 01.02.2006. 16:43 ] @
Citat:

Nema prepreke, samo ima vecih kuca ali valjda to nije problem !!Mada se bas i nevidi ta zgrada....

Ali, ako oni postave taj AP u naselju i ako ja ne uhvatim taj signal onda to nije resenje koje bi trebalo da se uvede u SREMCICI, a sta ce ovi koji zive u lipovici da kazu imam tamo ortake koji cekaju bilo kakvu brzu vezu ???

Pa i kakav je taj provider koji ne moze da nadje najvise mesto u Sremcici, kako bih mogli svi da imamo signal a ne samo naselje..??

Nadam se da ce to biti skoro jer kako su krenuli samo nas lazu ko da smo posljednja rupa u srbij, a i plasim se da nebude ona prica kao za kablovski TV--nije legalno, mora da se legalizuje a kanali su nam KATASTROFA.....Imamo i mi valjda neka prava ko ovi iz Vidikovca,Zeleznka itd...Pogledajte samo Zeleznik ima Adsl koji je ok, imaju kablovski TV koji sadrzi 70 kanala koji su extra....

A i evo dobio sam od optikoma ovaj e-mail :

--Postovani,
Internet bi trebalo da proradi ove nedelje prvih 7 dana ce biti probni period.
Bice u ponudi 64/32, 128/64, 256/128
Za sve ostale informacije pozovite na telefon 154-006,
Pozdrav od Ivana i www.optikom.net

NEZNAM STVARNO


pa ovo jeste jedna od najvisih tacaka u sremcici,koja tacka je znacajno visa od ove??? pogled sa ove zgrade prema centru ide daleko,vidi se vodotoranj u lipovoci i jos dotsa toga iza.ipak zbog geografske strukture je nemoguce poktiti celu sremcicu,pa i da postave vise ap-ova.
ne znam zasto je to po tebi lose resenje kada je vec nemoguce pokriti sve?pa bolje da neko ima net ovde nego niko.(a i mislim da ako vas bude dosta zainteresovanih da nije nikakv problem da se dogovorite sa provajderom oko postavljanja jos jednog AP-a kod vas u kraju)
i ADSL kada bude jednog dana stigao,verovatno ce dugo biti privilegija samo u naselju,a iz telekoma su rekli da postavljanje opreme na staru centralu nije ni planirano,jer ne zele da ulazu novac u predgradje.
znaci kada stigne ADSL za koju godinu radice samo na novoj centrali u skolskom dvoristu (ako i ona ikad proradi)




[Ovu poruku je menjao cc13 dana 01.02.2006. u 17:53 GMT+1]
[ dj_tiesto @ 01.02.2006. 19:54 ] @
Citat:
cc13: pa ovo jeste jedna od najvisih tacaka u sremcici,koja tacka je znacajno visa od ove??? pogled sa ove zgrade prema centru ide daleko,vidi se vodotoranj u lipovoci i jos dotsa toga iza.ipak zbog geografske strukture je nemoguce poktiti celu sremcicu,pa i da postave vise ap-ova.
ne znam zasto je to po tebi lose resenje kada je vec nemoguce pokriti sve?pa bolje da neko ima net ovde nego niko.(a i mislim da ako vas bude dosta zainteresovanih da nije nikakv problem da se dogovorite sa provajderom oko postavljanja jos jednog AP-a kod vas u kraju)
i ADSL kada bude jednog dana stigao,verovatno ce dugo biti privilegija samo u naselju,a iz telekoma su rekli da postavljanje opreme na staru centralu nije ni planirano,jer ne zele da ulazu novac u predgradje.
znaci kada stigne ADSL za koju godinu radice samo na novoj centrali u skolskom dvoristu (ako i ona ikad proradi)




[Ovu poruku je menjao cc13 dana 01.02.2006. u 17:53 GMT+1]



Ma kapiram ja tebe, ali ako se vidi vodotoranj u lipovici onda nema frke hvatacu signal 80%, ali nije fora ako su vec poceli da prave ap onda to neka bude sto bolje odradjeno da ne bude posle losa brzina itd....

Ma i ja kazem samo da postave to pa videcemo za dalje....

Pozdrav i dace bog da i mi malo osetimo taj brzi net u Sremcici .....
Aleksandre samo ti odradi to sto pre....
POZZ

[Ovu poruku je menjao dj_tiesto dana 01.02.2006. u 20:55 GMT+1]
[ bojan_stanko @ 01.02.2006. 22:17 ] @
znaci stize wi-fi kod nas u selo :)))))))))
dosta sam guglao da nadjem neke informacij o adsl-u,i naidjoh slucajno na ovaj forum.
ja cu siguirno biti vas pretplatnik,samo imam par pitanja?
da li cete vi iz optikoma da iznajmljujete opremu korisnicima?(u fazonu dok budem pretplatnik) ako ne koji biste mi ap preporucili da kupim,prilicno sam blizu te zgrade i imam opticku vidljivost.
mozete mi odgovoriti ovde ili na moj mail:
[email protected]

hvala i pozdrav


[ sokko @ 01.02.2006. 22:47 ] @
Nema razloga da se vredjas.
Na vasem sajtu ste objavili informaciju da ce SIGNAL biti pusten u utorak. Zatim muk. Bez ikakve informacije. Onda clan cc_13 u vase ime objavljuje da se to odlaze za sredu ili cetvrtak. Opet cutite. Sta ste ocekivali? Medalju?
I sad se, uvredjeno, javljas i jos kazes "mozda u petak". Mislim ....
I zar je toliko tesko da odgovoris na 2-3 jednostavna pitanja?
Zar je moguce da jedan WISP, koji pretenduje da korisnicima da naplacuje uslugu koju nudi, nema pigtail!??
Kakva oprema ce biti postavljena?
Hoce li biti nekog ogranicavanja saobracaja? P2P? VOIP?

Ovo su zaista prosta pitanja na koja bi svi trebalo da imamo odgovor ako cu vec da ulozim 100+ eura u opremu i da se verem po krovu da sve to gore postavim.

Inace vec postoji jedna mini mreza u Sremcici. Formirali smo je jos jedan nestrpljivi korisnik i ja. Vise kao test nase opreme a bez namere formiranja nekog community-a. I rezultat je vise nego zadovoljavajuci. Na oko 600m bez ikakve opticke vidljivosti (najmanje 2 kuce nas seku) i odokativnim usmeravanjem antena postigli smo preko 100KB/s a u nekim trenucima i skoro 300KB. Znam da je to daleko ispod brzine koju 802.11b moze da postigne ali nismo se ni trudili preterano.

Poz.
[ sokko @ 01.02.2006. 23:02 ] @
@bojan:
ako sa prozora/terase vidis taj krov onda ti je najjeftinije resenje neka PCI kartica, najvise 7m visokokvalitetnog antenskog kabla (specijalno za 2.4GHz) i kvalitetnija antena.
ako ne vidis krov odatle nego sa svog krova, opet mozes ici sa gornjom varijantom ako ti je dovoljno tih 7m kabla. Ako je razdaljina veca onda moras kupiti spoljni uredjaj koji ces staviti blizu antene a spojiti ga sa kompom mreznim (UTP) kablom. Tad ti je potrebna i mrezna karta ako je vec nemas. Naravno, tom spoljnom uredjaju moras dovesti i struju na krov/tavan.

Jedan predlog za sve zainteresovane za wi-fi net u Sremcici.
NE STEDITE NA ANTENI.
Zasto?
Ako svi krenemo da se prikljucujemo sa home made antenama (raznih oblika i dizajna) a gubitke koji tu nastanu pokusamo da nadoknadimo postavljanjem sto jacih uredjaja zagusicemo sami sebe i upropastiti jedinu prednost koju imamo u odnosu na centar grada. Signala i suma ce biti na sve strane pa onda jos jaci uredjaji i tako ukrug. Bolje je uloziti u kvalitetniju brand-name antenu i prukljuciti je na slabiji uredjaj (ispod 100mW) da ne smetamo jedni drugima i da nam svima radi kvalitetno i pouzdano. Ako zagusimo etar nikakva oprema koju provajder postavi nece nam popraviti uslugu i opet cemo svi biti nezadovoljni.

Poz.
[ krtica14 @ 02.02.2006. 03:11 ] @
Stvarno bi bilo dobro da neko iz optikoma bar kaze koju opremu ce koristiti (tj. kolika snaga AP i koju antenu sektorsku ili omni) i koju polarizaciju za antenu (da se ne pentram na krov 5 puta).Najbolje je kupiti antenu i slabiji uredjaj do 100 mW sem ako niste na 100-200 metara od AP tada moze i kantena.Jer antena je najbojlja investicija jer ako svi stavimo kantene i Bi-Quad-ove koji rasipaju zracenje na sve strane onda cemo jedni drugima smetati i protok ce biti mali ma kakvog imali dobrog WISP,a u smetnje uracunajte i smetnje od bluetooth-a i DECT bezicnih telefona.Sto se tice mreze ja i sokko smo se umrezili iako nemamo opticku vidljivost imamo koliko toliko nekakav protok i to mislim zahvaljuci antenama i sa jedne i druge strane.
[ Pecko_ @ 02.02.2006. 10:59 ] @
Vidim da ovo polako pocinje da lici na Shtap & Kanap Inc.
Nema nista od interneta dok nas japanci ili nemci ne okupiraju...
Kako momci iz firmi za WISP stoje sa dozvolama - od lepe nam nase, nadasve lopovske, drzave?!?!
Da ne uplatimo net, platimo opremu, pa nas iskljuci pomocnik ministra za telekomunikacije jer je neko iz firme za WIS pripadnik DHJSUSPSRS stranke ili mu nije munuo 25% u dzep, a?
[ aleksandar_jos @ 02.02.2006. 18:06 ] @
Postavili smo antene.
[ dj_tiesto @ 03.02.2006. 00:52 ] @
Pa daj upustva sta sad treba da radim ako ste postavili atene!!

Jer se preterano ne razumem u taj wireless !
Ako se prijavim za wireless, hoce li mi neko iz tog optikoma podesiti sve i naravno koliko cu para dati za sve te usluge ?


Pozz

[Ovu poruku je menjao dj_tiesto dana 03.02.2006. u 01:53 GMT+1]
[ cc13 @ 03.02.2006. 02:28 ] @
@ sokko i krtica14

mahao sam prema vama sa svog prozora (sklepani biquad) i nema nikakvog signala,znaci u net stumbleru i programu koji ide uz karticu sve je prazno.hteo sam cisto da isprobam ovu moju budzevinu nadajuci se da cu videti nekakvu mrezu,pa makar i sa nekim mizernim signalom ali nema nicega?
sutra mozda uzimam grid 24 na probu pa cu vas valjda videti...









[Ovu poruku je menjao cc13 dana 03.02.2006. u 03:38 GMT+1]
[ aleksandar_jos @ 03.02.2006. 07:45 ] @
Rekoh postavili smo antene
A ne i AP.
:)
Sutra pustamo SIGNAL.
Naravno da cemo vam pomoci u svim podesavanjima.
Tu smo zbog vas !!!!
Imajte razumevanja mnogo je hladno na krovu !!!
Pozdrav
Aleksandar

[Ovu poruku je menjao aleksandar_jos dana 03.02.2006. u 12:57 GMT+1]
[ krtica14 @ 03.02.2006. 11:47 ] @
cc13
kod mene je HyperLink grid 24dBi sa 8 stepeni uglom zracenja verovatno zato nisi mogao da uhvatis signal jer nisi u zoni zracenja.
[ aleksandar_jos @ 04.02.2006. 21:27 ] @
Optikom.net je pustio u rad Wireless Internet u Sremcici
Ap je u Ul.Zila Verna 6
SSID je OPTIKOM

[Ovu poruku je menjao aleksandar_jos dana 04.02.2006. u 22:27 GMT+1]
[ cc13 @ 05.02.2006. 05:04 ] @
kod mene signal ne prelazi 26% a download je oko 130kb/s :)
kakvu antenu imam net radi EKSTRA :)
[ sokko @ 05.02.2006. 13:47 ] @
Stvarno dl ide ludacki. Moram po nekoliko fajlova da pustim sa razlicitih servera da bih ga poterao do maksimuma. Medjutim, ja imam problem sa uploadom tj. sa surfom. Kad zatrazim neku adresu ili kliknem neki link prodje i po 10,20,30 sekundi dok pocne da skida. A kad pocne ide bez problema tj za 2-3 sekunde zavrsi. Ne znam dali je to samo kod mene ili i ostali imaju slican problem. Da se ne verem na krov po ovom ledu ako problem nije kod mene.
[ krtica14 @ 05.02.2006. 14:25 ] @
kod mene je signal 40%-43%.Ide ko lud download stvarno ekstra.Malo me zeza oko voice over internet na Yahoo,a na icq je proradio posle nekog vremena.Sto se tice downlodovanja fajlova radi ekstra.
[ aleksandar_jos @ 05.02.2006. 14:41 ] @
Problem je naravno uvek do VAS !!!!
Ping vam je malo veci ali to je klasika kod wireless-a.
Uz podesavanje antene dobicete bolji link.
Nek jacina signala bude manja ali konstantnija to ce biti bolji link.
Sve je to za sad probno i free !!!
Razumite da AP treba da prelezi decje bolesti.
Pozdrav
Aleksandar



[ cc13 @ 05.02.2006. 20:17 ] @
Citat:

Stvarno dl ide ludacki. Moram po nekoliko fajlova da pustim sa razlicitih servera da bih ga poterao do maksimuma. Medjutim, ja imam problem sa uploadom tj. sa surfom. Kad zatrazim neku adresu ili kliknem neki link prodje i po 10,20,30 sekundi dok pocne da skida. A kad pocne ide bez problema tj za 2-3 sekunde zavrsi. Ne znam dali je to samo kod mene ili i ostali imaju slican problem. Da se ne verem na krov po ovom ledu ako problem nije kod mene.


meni je tako radilo samo kada je signal bio od 0-10% (dok nisam pomerio antenu)
cak i sa 0% signala net radi,mada dosta sporo.cim signal predje 15%-20%.sve radi super,stranice se otvaraju jako brzo.




[Ovu poruku je menjao cc13 dana 05.02.2006. u 21:20 GMT+1]
[ linijax @ 06.02.2006. 10:10 ] @
Pozdrav i cestitke onima koji su omogucili brzi net u sremcici.
Hvala aleksandru na mail-u kojim me obavestava o ukljucenju AP centrale u sremcici i pitanje za njega:
zanima me sta trebam konkretno da uradim da bih se prikljucila na tu mrezu?
Napominjem da nisam uopste strucna u ovim temama ali verujem da cu prelazeci forume iskoristiti mogucnost da dosta naucim od ostalih
pozzz....
[ aleksandar_jos @ 06.02.2006. 10:32 ] @
Potrebna je oprema
Antena
AP koji radi u klijent modu, ili neka Wi-Fi PCI kartica
antenski kabl i to je sve od opreme.
Treba okrenuti antenu u smeru AP koji se nalazi kao sto je vec napisano
u Ul. Zila Verna 6
Naci sto stabilniji signal (to bolji link).
I javiti nam, da vam pustimo net.
Gore navedena oprema moze da kosta od 45 do 200 eura.
Pozdrav


[Ovu poruku je menjao aleksandar_jos dana 06.02.2006. u 11:33 GMT+1]
[ linijax @ 06.02.2006. 12:44 ] @
> Gde moze da se nabavi navedena oprema?


[Ovu poruku je menjao linijax dana 06.02.2006. u 13:46 GMT+1]
[ linijax @ 06.02.2006. 12:47 ] @
:)

[Ovu poruku je menjao linijax dana 06.02.2006. u 13:48 GMT+1]
[ aleksandar_jos @ 06.02.2006. 13:08 ] @
www.netiks.co.yu

samo je najpametnije pre ikakve kupovine da se konsultujes sa nama.
Poz....
[ linijax @ 06.02.2006. 13:18 ] @
Vrlo rado cu se konsultovati sa Vama ali me je prosto sramota koliko ne znam
kada vidim kako ljudi vladaju znanjem po svim temama. Pa i ako neko nesto ne
zna bar znaju da pitaju a ne ko ja!



[Ovu poruku je menjao linijax dana 06.02.2006. u 14:21 GMT+1]
[ laxduke @ 06.02.2006. 16:49 ] @
U Sremici ce u sredu 08.02.2006 biti montirana jos jedna stanica za Wireless internet.
U pitanju je firma PRONET koju je user sokko najavljivao za februar ili kasni april.
Primarna delatnost firme PRONET je montaza dalekometraznih linkova i postavljanje stanica visoke propusne moci za usluge video nadzora, daljinskim upravljanjem i sl.

Internet ce biti besplatan u promotivnom periodu od 10 dana.
Standard na kome ce raditi stanica je iskljucivo 802.11g.
Polarizacija je H (Horizontalna) sto je razlikuje za 90 stepeni u odnosu na zracenje omni antene koja je V (vertikalna).
Antena za distribuciju je sektorskog tipa i jacine ~17.5dbi.
Pokrivenost je 360 stepeni a kako antena radi mozete se uveriti i usmeriti vasu antenu ka banjici desno od 5 solitera na udaljenosti od 10.7km.
Naravno ovo vazi za one korisnike cije zgrade gledaju ka banjici i nemaju nikakvu prepreku u optickoj vidljivosti.

Cene interneta i su:

64Kbit-a FLAT - 1000 Dinara
128Kbit-a FLAT - 1500 Dinara
256Kbit-a FLAT - 2200 Dinara

Sve paketi imaju odnos Download / Upload 1:1

Brzina lokalne mreze je 2Mbit-a.

Svi servisi su omoguceni (P2P, Voip, Gaming).
Za igrace zahtevnih igara tipa World of Warcraft postoji specijalni link za igranje koji u proseku ima ping u zemljama EU ~60ms.

Adrese su iz privatnog opsega npr. 192.168.16.x/24 i dodeljene preko DHCP servera.

Filozofija mreze je da se vise novca ulozi u baznu stanicu da bi se smanjila cena opreme na strani korisnika.

Sto se tice wireless korisnika koji su u blizini, za njih je potrebna najjeftinija oprema.
U organizaciji je kompletno kabliranje naselja Gorica, tako da svim korisnicima kojima bude ugradjena wireless oprema ista ce biti otkupljena kada do njih dodje kabl.

Sva vasa pitanja mozete uputiti na mejl [email protected]
Adresa firme je www.pronet-wifi.com i trenutno je u fazi izrade/dorade.

Ocekujemo vasa pitanja i u zelji smo da svima izadjemo u susret koliko god je to moguce.

Uros Vermezovic
PRONET


[Ovu poruku je menjao laxduke dana 06.02.2006. u 17:57 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao laxduke dana 10.02.2006. u 00:42 GMT+1]
[ rousevelt @ 06.02.2006. 18:33 ] @
E ovako! Pozdrav za sve momke iz "Optikoma". Totalno su profesionalni i detaljni. Ono sto su rekli to su i ostvarili. Fakticki na njih gledam kao na heroje:) Do skoro sam imao brzinu od 31,2 k i to kad cela Sremcica spava i kad niko ne ide na net i kad nema nigde nekog aviona u blizini i bla, bla, bla mogu ovako da sutra. Znaci, imao sam krs vezu, a sad kao da sam presao u neku drugu dimenziju. Sve sljaka!!!
Ko ima problema sa netom i ako moze da se isprsi za malo love, nece pogresiti.
poz
[ laxduke @ 09.02.2006. 23:21 ] @
Stanica je postavljena 08.02.2006
SSID je PRONET-9
Uplink ce biti postavljen u petak 10.02.2006

Probni period je 10 dana za koje vreme ce internet biti besplatan.
Za pocetak ce stanica raditi u 802.11b modu posto nemaju svi korisnici g opremu.
Polarizacija antene je horizontalna (H).
Adresa na kojoj je stanica montirana je Tomasa Edisona 24.

Uros
PRONET
[ zvule @ 10.02.2006. 10:51 ] @
Molio bih sve koji mogu da uhvate signal ova dva provajdera da mi kazu svoja misljenja.Hvala

[Ovu poruku je menjao zvule dana 10.02.2006. u 11:51 GMT+1]
[ laxduke @ 11.02.2006. 16:39 ] @
Probni period je poceo i trajace do 22.02.2006
Sve sto je potrebno je da stavite vas wireless adapter na DHCP podesavanja i proverite da li ste dobili adresu iz opsega 192.168.19.x/24, /24 znaci 255.255.255.0 subnet mask.

Za prvo vreme AP ce raditi na 802.11b standardu i brzina lokalne mreze ce biti 512Kbit-a.
Kada se bude zavrsio probni period stanica ce preci na 802.11g standard i brzinu od 2Mbit-a u lokalnoj mrezi.
Pristup lokalnoj mrezi je preko DC++ programa.
Ip adresa servera je 192.168.1.10
Username je sremcica i sifra je sremcica.

Svi portovi su po osnovi zatvoreni, tako da ako je potrebno da se neki port otvori za bilo koji softver, posaljite mejl na [email protected] ili [email protected] sa opisom programa i zeljenim portom.

Uros
PRONET
[ sokko @ 12.02.2006. 22:34 ] @
Posle problema sa opremom konacno se ukacih na PRONET. Utisak je bio !!!!!
Pusteno 512k u test fazi. Pri DL protok je zakucan na 62.5 KB/s. Probali smo transfer preko lokalne mreze i HDD je poceo da se dimi ;). Krenuli smo od 1Mb/s, pa 2, 4 i zavrsili sa 6! Protok stabilan. 640 KB/s (da, kilobajta). Ping pod punim opterecenjem 12 ms do Banjice bez izgubljenih paketa.
Sta da kazem. Samo da ovako i ostane.

Voleo bi da neko drugi napise svoje utiske o konekciji preko Optikom-a posto sam se ja od pocetka dogovarao sa PRONET-om pa se moze sumnjati u moju objektivnost.
Optikom-u se najiskrenije zahvaljujem za nekoliko dana test-perioda i preporucujem da predju na sektorsku antenu. I da malo porade na linku do Ceraka. Radio sam tracert i tu je ping prilicno varirao.

Pozdrav svima iz Sremcice. Pozivam vas da se dogovorimo na PM. Mozete doci kod mene da vidite kako sve to radi. Cini mi se da je, zasad, bolje nego ADSL.

edit:
Prosecan ping do www.google.com je 88ms bez ijednog izgubljenog paketa. Ne znam samo zasto je bas svaki 14. paket imao preko 100ms. Verovatno nekakav lokalni signal.

[Ovu poruku je menjao sokko dana 12.02.2006. u 23:38 GMT+1]
[ aleksandar_jos @ 12.02.2006. 23:25 ] @
Kad si jedini korisnik sigurno ce nastaviti lepo da radi. :)
Hvala na savetima !!!


[Ovu poruku je menjao aleksandar_jos dana 13.02.2006. u 00:37 GMT+1]
[ Nesha_bg @ 22.02.2006. 03:48 ] @
Citat:
Cene interneta i su:

64Kbit-a FLAT - 1000 Dinara
128Kbit-a FLAT - 1500 Dinara
256Kbit-a FLAT - 2200 Dinara


pa cekaj zashto bi neko uzeo od vas net ( mislim na PRONET ) kad je
Optikom Jeftiniji........ ???????

A I SLEDECE

Citat:
Posle problema sa opremom konacno se ukacih na PRONET

Pa je...te CERA( budala) se zakaci na optikom bez problema za 10 min......

MOJE MISLJENJE :
1) Optikom pa ostali


i sve vas voli vash NESHKE (041 je keva)
[ laxduke @ 22.02.2006. 15:23 ] @
Danas je zavrsen probni period PRONET-9 stanice u sremcici.
Stanica je prebacena u 802.11g mod i radice u tom modu jos neko vreme kada ce biti prebacena u 802.11g Turbo Mod.
Sve informacije mozete dobiti putem telefona 064/1101959 ili na email [email protected]
[ sokko @ 23.02.2006. 00:04 ] @
@dj_neske:
Ja sam daleko od "budale".
Problem je bio do moje opreme zato nisam ni objasnjavao dalje. Ima ovde jos korisnika koji su se ukacili bez problema.

Cene?
Bas zato sto je jeftiniji necu kod njih. Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino. Kod Optikoma sam bio drugi korisnik ako racunamo coveka koji im je dao struju i koji zakacen UTP-om. I tada sam imao izgubljenih paketa i kasnjenja na delu linka ka Ceraku. Lepo sam isprobao uslugu i kulturno se zahvalio. A cak su mi blizi nego Pronet-ova antena. Mogu misliti kako je sad sa vise ljudi. Jednostavno 802.11b ne moze da podnese mnogo ljudi.

Imao si probni period i kod Pronet-a. Mogao si da vidis kako izgleda protok od 250 KB/s (2 Mb). Kako vidim nisi to iskoristio. Na osnovu cega onda pravis svoju top-listu? Ja sam imao tu srecu da isprobam i 6Mb (640KB/s) i pritom ping od 12 ms do Banjice.

Samo ti uzivaj na 041.
[ cc13 @ 23.02.2006. 01:09 ] @
ja sam se nakacio juce na pronet (poslednji dan test perioda) da probam kako radi,i radilo je skroz ok,mada nista bolje ni gore nego na optikomu,koliko sam video u test bandwidthu i po downloadu protok je bio 256kbps,download je bio oko 30 kb/s i prosecan ping sa google-om je bio 1200 i nesto ms,skoro iste rezultate sam dobijao i na optikomu pod istim opterecenjem,ovakvi rezultati su verovatno zato sto mi antena stoji na prozoru i nemam opticku vidljivost ni sa optikomom ni sa pronetom.
bio sam kod gomile ljudi ovde po kraju da vidim kakav signal imaju,i u rupama goricke i ostalim zabacenim krajevima gde nema opticke vidljivosti uvek sam dobijao za 20-30% jaci signal sa optikomom,desavalo se i da pronet uopste ne vidim dok je sa optikomom signal bio 20-tak%





[Ovu poruku je menjao cc13 dana 23.02.2006. u 02:21 GMT+1]
[ Nesha_bg @ 23.02.2006. 02:15 ] @
hahahahah SOKKO bash lepo shto si istestirao oba provajdera dao lepa misljenja.... sad lepo vrati antenu i ap.... a a posto nisi dovoljno bogat da bi kupovao jeftino ti ni slucajno nemoj da ides preko 041, nego lepo kupi 10 sati pa polako.... A nas na optikomu ima vec 20..... u petak vec 30 jel se postavlja antena kod mene u centru sremcice pa ko je zainteresovan za centar nek se javi.... ja mrezu koristim od 98 a vi sto ste procitali par foruma o wireless-u samo testirajte.... idi na bgw forum i vidi od kad se ja cimam za wireless.... u sremcici....

Citat:
802.11b ne moze da podnese mnogo ljudi.
pa ne moze 1 antena da podnese zato stavljaju vise sektor antena na vise lokacija
.... i u planu su jos 2 antene lokacije su ugovorene samo polako....
a cekam da vidim koliko ce turbo g ljudi da podnese sa lokalnom mrezom a koliko B....
procitaj malo forume i o tome....

[ miloch @ 23.02.2006. 02:19 ] @
Drugar mi je rekao za ovu raspravu vezano za net u nasem selu,dolazili su ljudi iz resnika,barajeva sa nekim predlozima...ali nista momci iz optikoma su ono sto su rekli i ispunili,i svaki novi korisnik ima probno vreme,a ne pronet nedelju dana i to je to.....niko ne treba da daje reklamu....mi korisnici to radimo zato sto je ovo posle milion godina patnje spas za nas...i nemoj mnogo da ih hvalis na osnovu toga sto su u probnnom radu odvrnuli vezu...

Tebi je mozda i bilo dobro zato sto si bio sam..a nas ima 20..pa da vidis kako ide..


Ko god bude citao ove tekstove na forumu verujte mi ako vas zanima net.....definitivno ..........OPTIKOM SREMCICA.........


necete se pokajati.....iskreno ceo posao je da kupis opremu..ostalo traje 10-30min
i na netu si....

POZZZZ za sve koji me znaju i za momke iz Optikom-a



CERA>>>>>
[ Nesha_bg @ 23.02.2006. 02:26 ] @
@Miloch
Citat:
Pa je...te CERA( budala) se zakaci na optikom bez problema za 10 min......



E to je on..... Poz za tebe cero pozdravilja te i Sneza.... i rekla ti da je vishe ne nerviras....
[ cc13 @ 23.02.2006. 02:49 ] @
de si cero :),znaci poceli korisnici i ovde da svracaju,do sada smo ja i igor bili jedini,rekao sam i sanjinu za forum,ustvari bilo mi je smesno ono cera (budala) se zakaci za 10 minuta :)

pozzz Djole
[ krtica14 @ 23.02.2006. 03:14 ] @
Ja sam isprobao u probnom periodu oba provajdera,sto se tice interneta brzine oba su ista,ali cini mi se da pronet ima bolji odziv,sto se pogotovo primecuje u mreznom igranju,naravno zavisno u kom periodu dana.jeste da optikom ima nize cene,ali nema DC++ server,tako da za skidanje u mrezi preko DC++ postizem prema glavnom serveru ili korisnicima u Sremcici 230KB/s,a pri ostalim korisnicima u otalim delovima mreze prenos je od 60-140KB/s.Onaj provajder koji meni ponudi kvalitetniju uslugu i vise usluge u lokalnoj mrezi mislim na DC++,game servere i ostalo kod njega cu i ici.Dobro je da bar postoji konurencija.
[ dj_tiesto @ 15.03.2006. 01:33 ] @
el moze neki lik da dodje kod mene sa antenom i wirless karticom da isprobamo samo signal , jer sto bi bacao za dzabe kintu ako nema signala ??

- Ako vec to rade ovi iz optikoma ili Proneta onda neka mi kazu !

Pozz ...
[ sokko @ 25.03.2006. 15:07 ] @
uh, I`m back.
Izgubio sam sifru za ES. Hvala admin-u na pomoci.

Citat:
hahahahah SOKKO bash lepo shto si istestirao oba provajdera dao lepa misljenja.... sad lepo vrati antenu i ap.... a a posto nisi dovoljno bogat da bi kupovao jeftino ti ni slucajno nemoj da ides preko 041, nego lepo kupi 10 sati pa polako.... A nas na optikomu ima vec 20..... u petak vec 30 jel se postavlja antena kod mene u centru sremcice pa ko je zainteresovan za centar nek se javi.... ja mrezu koristim od 98 a vi sto ste procitali par foruma o wireless-u samo testirajte.... idi na bgw forum i vidi od kad se ja cimam za wireless.... u sremcici


Mi "sto smo procitali par foruma" smo pre toga procitali neke knjige (ono sa puno papira u koricama) pa znamo bar recenicu da sastavimo. Namucih se dok sam pohvatao sve sto si skupio medju ove tackice. BTW kaze se "jer" umesto "jel".
Kad si vec pomenuo BGW pogledaj malo bolje pre nego sto pocnes sa prozivkom. Ima tamo jedno polje "member since".

I pored citave gomile slova, ja u tvom odgovoru i dalje ne vidim odgovor na jednostavno i direktno pitanje. Na osnovu cega si pravio top listu? Da bi uporedio dve stvari na taj nacin (bolje, gore), pored jasno odredjenih kriterijuma podrazumeva se da si OBE stvari video, probao i onda na osnovu kriterijuma rekao "ovo je bolje (gore) zbog ...."
Nije dovoljan samo znak uzvika i puno proreda u tekstu da bi nesto dobilo na tezini.

Ja bih tvojim odgovorom zavrsio ovu diskusiju.

@svi ostali u Sremcici:
Preporucujem da procitate ovu temu polako, od prve strane. Videcete: da PRONET nije najavio postavljanje svoje mreze, OPTIKOM(koji je u celu pricu uskocio) ne bi ni razmisljao o Sremcici. A mislim da to moze i cc13 da potvrdi.
Naravno, tu ne vidim nista lose. Cak naprotiv. Ako se bilo ko od ove dve firme opusti, tu je druga da ih sa ponudom tresne po ledjima (i budzetu). Zato samo malo manje flame-a a malo vise konstruktivne rasprave i cinjenica.

Evo npr. PRONET je 2 dana imao problema sa netom jer je glavni server na Banjici u blizini onog dalekovoda na klizistu pa su im nekoliko puta iskljucivali struju po nekoliko sati. To UPS-vi nisu mogli da izdrze. Sta da radimo? Zalimo se ali, realno, to je van njihovog domasaja.

Poz.
[ aleksandar_jos @ 15.05.2006. 19:58 ] @
Optikom trazi pogodnu lokaciju za drugi AP u sremcici radi prosirenja pokrivenosti.
Svi zainteresovani mogu da se prijave na
[email protected]
U obzir dolaze kuce koje su oko centra Sremcice (stara skola. mesna zajednica itd..)
Pozdrav
Optikom
[ snipa @ 27.05.2006. 02:11 ] @
pozdrav, vidim da se tema bash aktivirala ...
jedno pitanje, ne znam tacno gde je ovaj ortak u sremchici, ali bih da saznam da li bi mogl ida dodjete do njegove kuce i izmerite signal ako ga ima uopste, posto on nema opremu ... ?
[ aleksandar_jos @ 27.05.2006. 06:29 ] @
Nek nam se javi putem maila ili telefona, Sve informacije su dostupne na nasem sajtu
Pozdrav
Aca

www.optikom.net
[ aleksandar_jos @ 29.06.2006. 09:37 ] @
Pustene su u rad bazne stanice u Obrenovackoj i na robnoj kuci Toplica
[ PavleBgd @ 05.07.2006. 16:44 ] @
Prica se o ADSL-u u Sremcici...

http://www.sremcica.org.yu/mod...ic=95&forum=1&start=10
[ kobac66 @ 15.09.2006. 10:53 ] @

Posto je vec proslo neko vreme i prelezane su decije bolesti (nadam se) moze li neko podeliti iskustva sto se tice kvaliteta i brzine veze kao i usluga koje pruzaju Optikom i Pronet u Sremcici?

Pojavio se i kablovski i ADSL pa nisam pametan sta uzeti. :)

[ dj_tiesto @ 21.02.2007. 18:04 ] @
I ljudi sta se desava sa Adsl/Wi-fi jem ?? Da li moze..
[ t3h20r @ 03.05.2008. 13:36 ] @
cekaj nesha-bg ili kako ti vec nick glasi, o kakvoj bre ti jeftinoci kod optikoma govorish rodjache ?? Jel dobro bre tebi ??? http://www.bcs.co.yu/online/downloads/BCS_BUSINESS.pdf

Ako je ovo jeftinije od 2500 ili kolko vec dinara za 256/256 sa 2mb/s lokalom, onda tebi ne treba internet bato, treba ti psihijatar
[ Nesha_bg @ 04.05.2008. 02:11 ] @
Citat:
t3h20r: cekaj nesha-bg ili kako ti vec nick glasi, o kakvoj bre ti jeftinoci kod optikoma govorish rodjache ?? Jel dobro bre tebi ??? http://www.bcs.co.yu/online/downloads/BCS_BUSINESS.pdf

Ako je ovo jeftinije od 2500 ili kolko vec dinara za 256/256 sa 2mb/s lokalom, onda tebi ne treba internet bato, treba ti psihijatar


prvo nauci da koristis forum pa onda pisi.... Ti moji postovi su iz 2006 godine. ..

[Ovu poruku je menjao djricky dana 04.05.2008. u 09:58 GMT+1]
[ CeeGee @ 20.11.2008. 11:45 ] @
POzdrav svima

Interesujem me informacije za wireless u Sremcici...

Koji provajder, kome da se obratimo, cene i slicno

To se raspitujem za jednu prijateljicu...

Hvala unapred...