[ Trikki @ 06.12.2005. 08:06 ] @
pitanje:

sta moze sve da uradi ta osoba sa vec gotovim alatima za amatersko hakovanje. Da li i kako moze da otkrije, password, proxije i dr.

Zasto u icq5 nemam opciju hide ip ili je to vec ugradjeno. Hvala hakeri...
[ Passwd @ 07.12.2005. 09:23 ] @
Citat:
Trikki: pitanje:

sta moze sve da uradi ta osoba sa vec gotovim alatima za amatersko hakovanje. Da li i kako moze da otkrije, password, proxije i dr.

Zasto u icq5 nemam opciju hide ip ili je to vec ugradjeno. Hvala hakeri...



[ d0ubleclick @ 07.12.2005. 09:52 ] @
@Passwd lolz

Citat:
Trikki: pitanje:

sta moze sve da uradi ta osoba sa vec gotovim alatima za amatersko hakovanje. Da li i kako moze da otkrije, password, proxije i dr.

Dobro si rekao/rekla "gotovi alati za amatersko hakovanje" upravo to! Hehehe
Koliko ja znam, IP na ICQu se uvijek vide, valjda je taj njihov klijent jedini koji ih ne prikazuje, ne znam, ne koristim ga...
Mislim da se uopce ne moras bojati.. Nikakvi passwordi ne mogu procuriti na taj nacin.. Ne znam tocno sta si pod proxy-jima mislio/mislila.
Sve u svemu, ne sekiraj se. .)
Poz.

[Ovu poruku je menjao d0ubleclick dana 07.12.2005. u 10:54 GMT+1]
[ IcyImpact @ 07.12.2005. 10:30 ] @
Bolje pitanje bi glasilo, što ne može sa tvojom IP adresom? Može se jako puno saznati na temelju IP adrese, raznim alatima je moguće napraviti različit raspon štete. Stoga, zaštiti se!
[ Trikki @ 07.12.2005. 19:20 ] @
hm, nesto konkretno ?
[ AleksandarNS @ 08.12.2005. 18:27 ] @
konkretno firewall, antiadware alati i sl.

http://www.elitesecurity.org/t...spywarea-OBAVEZNO-ZA-POCETNIKE

[ mulaz @ 08.12.2005. 18:32 ] @
realno.. windows update, sp2, svi updejti.. antivirus, firewall.. nesto protiv spywarea, tezki passwordi za pogodjanje.. :) pa i tu ima propusta.. svaki dan po neki novi.. patchovani ili unpatched :)

ako nemas svega toga.. onda moze dosta da uradi na tvom kompjuteru :)
[ Leftfield @ 17.12.2005. 01:28 ] @
Nisam haker, ali znam da preko ip adrese, pogotovo na icq i mirc, naravno lako pomocu amaterskih alata neko moze da ti se cak i "ugura" na friend listu i to bez tvoje dozvole, da ti je procita, da ti restartuje racunar, pomocu boljih alata da ti "ugura" virus...itd... ali to je sve rijeseno 99,99% sa dobrim (pro) firewall-om. Cak imas firewall samo za IM (chat).
Imas mogucnosti da sakrijes IP pomocu proxy-ja ali imas da se namucis da ti to proradi kako treba. Ako te to brine stavi firewall i tacka. A ako te zanima ono drugo batali se.
[ IcyImpact @ 17.12.2005. 11:31 ] @
Citat:
...ali to je sve rijeseno 99,99% sa dobrim (pro) firewall-om.


Ne bi škodilo malo upoznavanja sa firewallom i njegovim mogućnostima i čitanje: http://www.elitesecurity.org/t...spywarea-OBAVEZNO-ZA-POCETNIKE