[ stameni @ 06.12.2005. 11:59 ] @
Posedujem treće izdanje Radio-klubove "Male škole elektronike 5". Zanima me da li su novija izdanja kumulativna, npr. da li "petica" sadrži sve šeme kojih je bilo u prethodnim verzijama.


Da li je u ranijim izdanjima bilo nešto više teorijske strane, ili se sve svodilo na princip "šema + kratko objašnjenje + kit + zalemi sam"?
[ LPFM @ 06.12.2005. 14:46 ] @
Knjige se samo nadogradjuju u njima imas malo teorije na pocetku i to je to opisi su isti i tacno je da se svodi na kupi i zalemi. Ipak nemoj im zameriti oni su prodavci kitova od toga zive.

Ako hoces teoriju elektronike procesljaj net ili ako hoces literaturu na srpskom nabavi kjige iz elektronike I i elektronike II za srednju elektrotehnicku skolu. Naravno pisac Ratko Opacic. Od njega imas i merenja u elektronici itd. Covek stvarno ZNA da pise skolske knjige i sve su jako razumljive.

Ovde sigurno ima i onih kojima je on u Tesli predavao ili im predaje. :-D
[ Milan Milovanovic @ 09.12.2005. 18:47 ] @
Koliko sam ja uocio svako novo izdanje sadrzi kompletno staro + neke nove seme. Inace ima sema koje sadrze greske pa proveri sve dobro da se ne bi kasnije nervirao.
Pozdrav za Ratka Opacica. Ne znam da li je jos uvek u Tesli, ali mi je bilo mnogo zao kada mi je brat rekao da je Veljko Trnavac otisao u penziju ( a ja mislio da nikada nece ).
[ LPFM @ 09.12.2005. 19:14 ] @
Rale jos uvek predaje u Tesli. Sta reci, jednostavno covek je CAR i Genije.
Sacam se dodju dva moja profana, profan merenja u elektronice i profa digitalne i cackaju osciloskop sat vremena da nameste trigger i dodje Rale i pipne osciloskop i on proradai na keca.