[ hoti @ 11.10.2002. 10:12 ] @
Imam Clipper program koji radi pod win98, ali pod win2000 i winxp nikako. Kada podesim full screen i pokrenem dobijem samo pola ekrana, a slova budu presjecena takodje na pola. Takodje dobijam poruku da fali debug.ini fajl. Da li je problem sa DOS emulacijom?
[ random @ 11.10.2002. 13:36 ] @
Probaj da pre startovanja programa kucaš

C:\> mode con: lines=25

možda pomogne oko sečenja prikaza.
[ hoti @ 16.10.2002. 09:17 ] @
Hvala ti! Problem sa slovima sam rijesio, ali ipak ne mogu koristiti program jer pri startanju dobijam poruku "Ne postoji datoteka Debug.ini". Taj problem sam imao u pocetu i na win98, ali sam rijesio preko jednog CPL fajla kojeg sam smjestio u radni direktorij programa. Sada mi nije jasno zasto javlja istu gresku na Win2000, kada pod Win98 savrseno radi?
[ ultraKeen @ 16.10.2002. 14:54 ] @
kako verzije windows-a odmicu, tako se podrska DOS-u SMISLjENO krajcuje...
odnosto "ono" sto mogucava i dalje rad DOS programa - to vise i nije pravi DOS... a nije da ne bi moglo - NAMERNO to rade, sve zbog para ustvari...
[ leka @ 17.10.2002. 16:45 ] @
Svim nekadasnjim i eventualno i danasnjim CLIPPER programerima predlazem da pogledaju ovaj tekst: http://www.linuks.org/story.php?storyid=2001/9/18/482 , u njemu sam prosle godine uputio na CLIP, fantastican CA CLIPPER kompatibilan Clipper kompajler koji, verujte mi na rec, RAZBIJA!

Fantastican je, momci su takodje dobri, kad god Vam se nesto ne dopadne ili imate dobre ideje, oni ce Vam rado izaci u susret.