[ varelg @ 06.12.2005. 19:17 ] @
Zdravo,
Imam formu u kojoj bi se pritiskom jednog od dugmadi pokrenuo zvuchni fajl (ekstenzija ne igra ulogu). Dali je moguche pokrenuti taj fajl bez pojavljivanja player-a (tipa Windows Media Player, RealPlayer, Winamp i sl.) i kako to uraditi...
Recimo imam "sound.mp3" u folderu "moj folder" i pritiskom na dugme u mojoj formi da se aktivira "sound.mp3" ali bez pokretanja player-a za mp3 fajlove.
[ Blue82 @ 05.04.2008. 15:24 ] @
Nisam to jos probao u net-u ali u Visual Basic 6 a zbog velike slicnosti kladim se da ima tako nesto i ovde, dodas komponentu Microsoft Multimedia Control 6.0 i odatle mozes pustiti zvuk a nece ti se pokazivati nikakav player. On ga verovatno koristi, to ne znam ali ce sigurno biti skriven i korisnik ga nece videti.
[ deerbeer @ 05.04.2008. 15:58 ] @
Mozes ako iskoristis DirectShow u C# (za VB.NET nisam video primer al ti je isto posto moras da pravis wraper za funkcije iz unmanaged code-a )
za pustanje svih formata (*.mp3,*.wav;*.wma;*.mid, *.midi) .
http://www.codeproject.com/KB/directx/directshownet.aspx
Ovde je kod uradjen kroz COM interfejs (u sustini samo 2 ti trebaju : IMediaControl i IGraphBuilder za pustanje zvuka )



[ BezPanike @ 06.04.2008. 07:17 ] @
Za .wav ovo je najjednostavnije:
Code:
    Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
        My.Computer.Audio.Play("C:\WINDOWS\Media\Windows XP Startup.wav", AudioPlayMode.Background)
    End Sub
[ mmix @ 07.04.2008. 08:57 ] @
Citat:
deerbeer: Mozes ako iskoristis DirectShow u C# (za VB.NET nisam video primer al ti je isto posto moras da pravis wraper za funkcije iz unmanaged code-a )


Ne moras vise, DirectX SDK 9 ima vec uradjene primary interop asemblije za managed DirectX.