[ Sisyphus @ 11.10.2002. 11:09 ] @
Podrav.
Trenutno radim na jednoj first person igri koja bi trebalo da radi pod Linux-om. Nazalost ja sam vec poceo da radim na njoj koristeci neke windows libraries za prozore (win console i Visual C++). Sad bi trebalo te win libraries zameniti glut ili SDL -ovim medjutim to mi nije poslo za rukom da izvedem. Ako neko ima iskustva sa OpenGL-om neka mi se javi , bilo koja pomoc je dobrodosla. Za detalje programa , fajlove i slicno mozete mi se javiti na [email protected]. Hvala ...
_________________
music is food for soul
[ Predrag Damnjanovic @ 11.10.2002. 13:37 ] @
Pogledaj primere koji su radjeni sa glut-om, sve je veoma prosto.

Code:

#include <GL/gl.h>
#include <GL/glu.h>
#include <GL/glut.h>

...

void show_scene ()
{
    int i;
    glClear (GL_COLOR_BUFFER_BIT | GL_DEPTH_BUFFER_BIT);
...
    glutSwapBuffers();
}

...

int main(int argc, char* argv[])
{
int x_resolution=800;
int y_resolution=600;

    glutInit(&argc, argv);
    glutInitDisplayMode(GLUT_DOUBLE | GLUT_RGB);

    glutEnterGameMode();

    glViewport(0,0, x_resolution, y_resolution);

    glutDisplayFunc(show_scene);     // show_scene() je funkcija u kojoj renderujes scenu
    glutKeyboardFunc(keyboard);    // keyboard() je funkcija koja se poziva kada pritisnes neki taster
    glutSpecialFunc(keyboard2);     // keyboard() je funkcija koja se poziva kada pritisnes neki specijalni taster (kurzor)
    glutMouseFunc(mouse);       // ovo se zove kada kliknes
    glutIdleFunc(show_scene);     // kada se nista ne desava - renderuje scenu non-stop
    glutMainLoop();
    return 0;
}
[ Sisyphus @ 12.10.2002. 14:32 ] @
Hvala na postu , no problem je sto sam ja pokusao da koristim glut medjutim zbog nekog razloga nece da proradi ... tj uprostio sam program i cak kompajlira pod winom koristeci glut al svaki put ka pokusam da startujem program win mi izbaci error. Tj hteo sam da prebacim na glut pod winom prvo pa da kad to proradi pokusam na Linux-u ali ne shvatam zasto ne uspeva. Beskorisno je da u forumu postavljam svoje kilometarske fajlove ... ma problem je sto tu za win ima gomila gluposti koje on koristi i sad kako to pretvaram u glut(ili brishem jer je nepotrebno) pitanje je dal sam to propisno uradio ... ajde pokusacu jos par puta ... mozda ti se javnem na icq da vidim ako mozes da mi pomognes jer me ovo izludjuje =)
hvala ...
[ Predrag Damnjanovic @ 13.10.2002. 22:33 ] @
Javi mi se na ICQ.
Nemam tvoj ICQ broj, ni email.