[ dule 4 @ 07.12.2005. 09:56 ] @
Koristim Mac OS X 10.3.9 i imam jedan problem. Nedavno sam downlodao jedan programcic sa dmg ekstenzijom koj poslije otvaranja nema ekstenziju. Klikanjem na njega on mi automatski otvara Stuffit koj mi javlja da file najvjerovatnije nije komprimiran i da ga ne moze otvoriti. Mene zanima da li postoji nacin da mu se dodjeli ekstenzija ili nacin da se dodje do programa koji je kreirao taj file (trebala bi mi funkcija slicna onoj na Windowsima “search for a program over internet to open this file). File ko file bi trebao biti u redu, da li moze ista da se uradi kako bih ga osposobio?
[ henrik @ 07.12.2005. 10:04 ] @
Probaj prvo ctrl+click na njega, pa ako se ukaže Show Package Contents pogledaj da li tu ima nešto. Ili probaj da mu dodeliš ekstenziju .app i da ga pokreneš, mada će pre biti ovo prvo.
[ dule 4 @ 07.12.2005. 10:15 ] @
Probao sam vec da vidim da li ima Show package contents, ali nista. A kada mu dodijelm.app ekstenziju, nece da mi ga otvori u nijednom programu. Probao sam ga ubaciti rucno u Stuffit , ali opet nista. Da li ima jos neki nacin da isprobam?
[ henrik @ 07.12.2005. 10:19 ] @
Uf, ništa pametnije mi ne pada na pamet. Probaj ponovo da ga skineš. A koje je programče u pitanju?
[ dule 4 @ 07.12.2005. 10:34 ] @
Radi se o LimeWire-u, hvala na trudu.
[ henrik @ 07.12.2005. 10:44 ] @
Skinuo i instalirao najnormalnije. Dupli klik na .dmg otvara regularnu instalacionu proceduru. Da nisi skinuo greškom Classic verziju?
[ dule 4 @ 07.12.2005. 10:46 ] @
trebala je biti verzija 4.9 Pro, ali probat cu skinuti ponovo.
[ madamov @ 07.12.2005. 11:29 ] @
Nije mi baš najjasnije šta se dogodilo: .dmg fajl je izgubio ekstenziju ili ne možeš da pokreneš aplikaciju koja se nalazi u samom imidžu?
[ henrik @ 07.12.2005. 11:38 ] @
Ovo drugo. Mada je meni uspelo. Moguće je da Pro verzija (koja se plaća) ima drugi fazon.
[ Ni ten ichi ryu @ 07.12.2005. 20:53 ] @
ne, isti je fazon. Ako ga nisi skinuo sa Limewire sajta, verovatno je los fajl - desava se.
[ dule 4 @ 08.12.2005. 06:51 ] @
tako je , u pitanju je image iz *dmg filea koji ne moze da se pokrene. LimeWire cu ponovo skinuti, ali isti problem sam imao jednom sa Virtual Pc 7 programom koji se isto tako nije mogao pokrenuti
[ hulja @ 08.12.2005. 17:50 ] @
meni kada su se takve stvari desavale (doduse prilikom download sam vec mogao da vidim da ce biti problema) problem je iskreno bio u provajderu tj. kablovski modem je gubio pakete.ja sam bio poludeo mislio sam da me mac zeza jer pre toga na pc nisam imao probleme sa download-om niti skinutim datotekama. poruka je glasila unable to mount.
posle kada je resen problem provajdera nikad se vise nije manifestovao.
[ DS_Store @ 08.12.2005. 21:30 ] @
Da, to je cest problem. Nesto jos i moze da se izvuce iz vecih image-a koji nisu skroz daunlodovani, klikne se na "skip" pri verifikaciji pa se cupa sta moze.

Uopste mi nije jasno zasto ljudi koji nude fajlove toliko insistiraju na .dmg formatu kada postoje nacini za dobijanje daleko manjih arhiva (sit, tar, gz). Jedino ako je bas toliko vazno da se na background foldera postavi nekakva slika...
[ madamov @ 08.12.2005. 23:05 ] @
Citat:
Uopste mi nije jasno zasto ljudi koji nude fajlove toliko insistiraju na .dmg formatu kada postoje nacini za dobijanje daleko manjih arhiva (sit, tar, gz).


.dmg fajovi su najčešće već komprimovani, ako na njih primeniš arhiviranje StuffItom ili gzipom, vrlo malo se uštedi, praktično se ne isplati komprimovati ih. E, sad, to što neki ne naprave unapred komprimovani .dmg, to je druga priča.
[ Darko Selakovic @ 09.12.2005. 22:04 ] @
Evo sad sam skidao LimeWire sa jednog Mac-a i šta se desilo:
Safari je regularno* skinuo ali nemogu da mount-ujem**,
iGetter je regularno* skinuo i otvara bez problema!

*regularno - nije prijavio nikakvu grešku pri download-u.
**mount - otvaranje .dmg fajla.