[ goblin @ 11.10.2002. 14:59 ] @
Hocu da napravim aplikaciju koja ce da koristi jedan moj paket, ali da uz aplikaciju ne moram da saljem i vcl.bpl, rtl.bpl i designide.bpl (ovo mi, osim mog paketa zahteva na ciljnoj masini kada pokrecem program). Ukljucio sam opciju "Build with runtime packages" i ubacio ime samo mog paketa, ali i dalje Delphi kreira izuzetno malu aplikaciju koja i dalje zahteva vcl, rtl i designide...

Znam da se ovo moze resiti iskljucivanjem opcije za run-time pakete i "rucno" pozivati elementi iz paketa (LoadPackage itd.), ali mene zanima da li kompajler moze SAM da u .exe linkuje ono sto mu je potrebno iz paketa rtl, vcl i designide, a da ja uz program saljem samo moj paket?
[ overflow @ 13.10.2002. 22:07 ] @
Statically linked dll's (or bpl's) work fine in most cases, but what if we decide not to deploy the bpl. We would get a "The dynamic link library Package1.bpl could not be found in the specified path…" error and our application would stop functioning. Or, what if, in our modular application, we wanted to have numerous plug-in like modules.
We need a way to dynamically link in the bpl at runtime.
In dll's this is a simple process of using the LoadLibrary function.
-----------------------------------

Koliko vidim iz ovog teksta, nije moguce drugacije "ukompajlirati" package a da ga ne pozivas sa LoadLibrary.

http://www.vinorodrigues.com/insight/delphi/dpackage/dpackage.htm


[ -zombie- @ 16.10.2002. 03:05 ] @
mislim da to nije moguce uraditi (bar ne na taj nacin).

evo citata iz Delphi helpa:

Citat:

As packages are installed and uninstalled, you may notice that the runtime package list is updated. The product automatically adds runtime packages that are required by installed design-time packages.


ako koristish makar ijednu komponentu (makar jedno dugme) u design packages ce morati da ukljucis Delphi Standard Components (ili kako vec), a cim to ukljucis, po citatu odozgo, u listu RunTime Packages se dodaje i odgovarajuci Runtime paket (rtl, vcl...)..
[ morlic @ 08.11.2002. 21:14 ] @
Ljudi su vec dosta odgovorili, samo cu malo da dodam.

Ako u tvom paketu koristis bilo koji unit koji se nalazi u rtl, vcl ili nekom drugom paketu moras da saljes i te pakete uz program.

Dinamicki paketi su veoma mocni, a cena je distribucija pratecih paketa uz program. U principu to je oko 2-3 mega ako koristis osnovne pakete, u svakom slucaju nije mnogo.

Ako ti se u paketu nalaze proste procedure i funkcije mozes sve da zavrsis preko DLL-ova. Cak i u njih mozes da upakujes forme i ostalo samo sto ce taj dll opet biti veci jer kompajler mora sve to da linkuje. Onda ti ostaje problem vezan za sinhronizaciju prozora izmedju dll i tvog exe-a ali to je vec druga prica.