[ snipa @ 07.12.2005. 18:45 ] @
Evo vako

Pre nekoliko dana sam presao sa jednog hosta na drugi, i jelte, treba da se prebaci i mysql.

Lepo sam to skinuo, koristio sam phpMyAdmin .. sve lepo odradio
e kad sam probao da uploadujem bazu na novi server, poceli su problemi. Prvo je javljao syntax gresku kod " DEFAULT CHARSET=latin1; " ... pa sam to rucno poskidao iz svake tabele u text fajlu
onda je poceo da javlja gresku kod nekog duplog unosa, pa sam posumnjao da je zbog ovog default charset-a ... probao jos par puta i onda odustao, posto je fajl od 40 i nesto mega ...

A da, orginalna baza je na 4.1.14-standard verziji a baza na koju prenosim je na 4.0.25-standard. Jel moguce da je to problem, i ako da, da li postoji neki alat za bezbolno prebacivanje ?

[ SmilieBG @ 07.12.2005. 19:37 ] @
Imas li constraints ('veze') izmedju tabela? Jesi li dobro odradio dump baze na starom hostu? Svaki put kada ti nije uspelo, jesi li brisao tu novu bazu i kretao iz pocetka sa unosom?

I napisi koje ti tacno greske izbacuje, ponestalo nam pasulja...

Poz,
Sale
[ snipa @ 07.12.2005. 19:38 ] @
i jos jedno pitanje, da ne otvaram novu temu
Da li postoji neki update metod ? npr. imam kompletan backup baze od 1.2.2005 i 1.3.2005 ... Da li mogu nekako da zadam, da on , podatke od novijeg backupu-a upishe u bazu, a ove starije, iste, da "skipuje" ...?
[ SmilieBG @ 08.12.2005. 14:55 ] @
Zavisi od strukture baze i podataka.

Posto mi to nije poznato, mogu samo da predlozim 'grub' nacin, odnosno da:

1. ucitas 1.2.2005;
2. ucitas 1.3.2005 i zadas da u slucaju greske, samo nastavi dalje a ne da stane.

U ovom slucaju ce da kada naidje na duple, zapise gresku, ali nastavi dalje. Ovo naravno, samo ukoliko su struktura i podaci skladni da se to tako na 'silu' ugura...

Poz,
Sale