[ CRNI JOE @ 07.12.2005. 19:21 ] @
Interesuje me problematika velikih i malih slova kod web prezentacija tj problem sa linkovima. Da li su svi serveri CasE SeNsItiVe ili ne. Ako neko zna besplatane hostinge koji se razlikuju po ovom pitanju (ako opste ovo i postoji) neka napise jer bi hteo nesto da eksperimentisem.
[ DeX-Force @ 07.12.2005. 20:24 ] @
Svi Linux serveri su case sensitive dok Windows nisu.

Vecina hosting provajdera koristi Linux servere a narocito besplatni tako da ces zato nailaziti mnogo cesce na case sensitive.



[Ovu poruku je menjao DeX-Force dana 07.12.2005. u 21:28 GMT+1]
[ CRNI JOE @ 08.12.2005. 06:23 ] @
Nesto mi nije jasno. Kod druga na prezentaciji naziv stranice je Vesti.htm, prema tome su nepravljeni linkovi i tako je prebaceno na server. Kada se pristupi prezentaciji i klikne na link koji bi terebao voditi na stranicu Vesti.htm izbaci informaciju da ta stranica ne postoji a kada se ukuca u adres baru kompletna adresa ka toj stranici ali sa malim slovima (vesti.htm) stranica se otvori. U cemu je ovde problem?
[ webjay @ 08.12.2005. 11:15 ] @
ili ju je server automatski prebacio u lowercase ili registruje samo lowercase linkove..
imao sam slične probleme
[ CRNI JOE @ 08.12.2005. 11:39 ] @
I kako si ti resio taj problem?
Ako se ispravi cela prezentacija tj. ako se sva velika slova zamene sa malim trebalo bi da radi ali to je malo dosadan posao, zar ne?
[ broker @ 08.12.2005. 15:08 ] @
Uvek tretiraj server kao da je case sensitive, a dobra praksa je da sve datoteke nazivas iskljucivo malim slovima. Tako ces lakse uvideti gresku.