[ draganmi @ 09.12.2005. 13:34 ] @
U širokoj oblasti tehnike dempiranja (prigušivanja neželjenih oscilacija) u koju spadaju električni, akustički i mehanički demping, čini se da najmanje nauke, a najviše eksperimenta i (ne)snalaženja ima u ovoj poslednjoj.

Jedna od stvari koja se nedovoljno shvata je da je mehanički demping potreban (odnosno koristan) i kod aktivnih i kod pasivnih komponenti.

Zanimaju me vaša iskustva kako u pogledu "topografije" (mesta na koja /prevashodno/ treba, odnosno ne treba primeniti mehanički demping), tako i u pogledu vrste, količine i raspodele materijala koji su za to najpogodniji, i najzad, stvarnog audiofilskog efekta koji se time postiže.
[ draganmi @ 15.01.2007. 11:26 ] @
Prošlo je godinu dana, a niko se nije osetio pozvanim da nešto kaže...

Možda bi se strasti malo uzburkale ako bih vam rekao da određena količina "Sinteksa" ("žive gume" - onoga što amerikanci zovu plumber's putty) na određeni način stavljena na pažljivo odabrana mesta na vašoj audio kartici i na druga mesta u računaru i/ili pojačalu može da izazove pravu revoluciju u kvalitetu reprodukcije zvuka.

Izgleda neuredno, ali ima efekat kao da ste kupili dva+ puta skuplji uređaj od onoga koji posedujete.

Vreme je da i mi Srbi damo neki (kakav drugi nego Lo-Tech) bitan doprinos praksi Hi-Fi-ja.