[ miljan nis @ 10.12.2005. 17:18 ] @
Pre dve nedelje sam kupio DVD player Pioneer DV 585-A-s koji ima 5.1 izlaz za zvucnike.
Posle svakodnevnog traganja po gradu, danas sam kupio zvucnike (posebno woofer, posebno sateliti) Pioneer, povezao sam ih po uputstvu, ali se sateliti ne cuju, vec samo woofer.
Woofer ima izlaze za 4 satelita, tako da centralni zvucnik ne moze da se poveze, ali to nije problem. Na ta 4 izlaza povezao sam satelite, a woofer sam povezao sa DVD player-om preko cinca za subwoofer.
U meniju DVD-ja sam ukljucio 5.1 ozvucenje i samo se cuje bas tj. woofer.
Kada sam kabl od woofera prebacio na stereo cinc (2 kanala), odn. prikljucio sam ga na jedan od ta dva, takodje se cuo samo woofer, ali su se culi i malo visi tonovi nago na izlazu za subwoofer.
U bilo kom slucaju, sateliti nisu radili.

Sta da radim, kako da ih povezem da bi radili normalno ?

UNAPRED HVALA
[ ihumljan @ 10.12.2005. 18:37 ] @
Woofer si dobro povezao ali u njemu su vjerovatno i pojačala za satelite pa prema tome moraš dovesti iz dvd signal za satelite još 4 cincha
[ miljan nis @ 10.12.2005. 19:30 ] @
Pa nema toga na wooferu.
Ima samo dva cincha, jedan da dovede signal, i drugo odvodni (ne znam za sta je)
Pored njih ima osam prikljucka za satelite (4x2), ali nisu cinchevi, nego oni veci, plasticni srafovi, otpustis, gurnes zicu i stegnes.
Osim toga, nikakvih vise prikljucaka nema.
[ SaleSk @ 13.12.2005. 09:16 ] @
Pa dali si proverio dali ima aktivnog pojacala u taj woofer....Na tvom dvd player-u imas samo izlaze sa signalom 5.1, ali nemas pojacalo.....tako da sateliti ne mogu da rade bez pojacala....a woofer mozda radi sa njegovim pojacalom....ali ne i za satelite! Znaci moras to da kazes....dali woofer koj si kupio ima pojacalo....za satelite....po ovome sto si naveo verovatno nema....Proveri pa javi..
Pozdrav.
[ vladd @ 13.12.2005. 11:36 ] @
Ocigledno ima aktivni sabvufer, tako da sateliti mogu da su pasivni. Najbolje da skicira prikljucke koje ima ili da procita uputstvo sa net-a.
[ miljan nis @ 13.12.2005. 17:06 ] @
Sabvufer je aktivni 150 W RMS Pioneer S 150-QL, sateliti su Pioneer S-SP 24-QL (mislim da su pasivni).
Posto nikako nije moglo da se poveze, a u uputstvu vidim po slikama da je sve vezano preko risivera, morao sam i ja da kupim risiver.
Juce sam kupio Pioneer VSX-D514 K i sve sam povezao.
Sva 5 zvucnika (satelita), sabvufer, DVD (preko optickog digitalnog kabla) i televizor, i sve radi perfektno.
Zvuk je fenomenalan, koliko god da se pojaca ostaje kristalno cist.

HVALA NA SAVETIMA
POZDRAV
[ SaleSk @ 14.12.2005. 15:59 ] @
Dobar izbor...pozdrav
:))