[ ljuban @ 13.10.2002. 07:44 ] @
Evo, o cemu se radi. Poslao sam svoj CV za jedan posao, medjutim stize mi poruka kako CV treba da izgleda. Evo, sta sam dobio, interesuje me vase misljenje:
Ime sam obrisao zbog ociglednih razloga (usput se izvinjavam zbog velicine poruke):


Ime:

Nacionalnost:
Srbin

Trenutno *ivim u Nišu, Srbija
Mobilni telefon:
+381-xx-xxx-xxx
E-mail:

Bra*no stanje:
Neo*enjen, bez dece
Pol:
Muški
Jezik:
Te*no (Aktivno): Srpski,Engleski, Francuski, Rumunski Tehni*ki (Pasivno): Nema*ki
Radno iskustvno:
1994-1996 (2 godine) honorarni programer CNC (Computer Numeric Control) mašina kod "Balkan Promet", Beograd, Srbija 1996-1998 (2 godine) kao Linux/NT administrator, mre*ni administrator and hardware serviser na Mašinskom Fakultetu u Beogradu, Univerzitet u Beogradu. 1998-2001 NT mre*ni administrator na Elktronskom Fakultetu u Nišu, Univerzitet u Nišu
Ostale aktivnosti:
U*estvujem u razvoju Linux kernel 2.2.X serije. Moj doprinos je u ATA100 zakrpama , sensors zakrpama , udf zakrpama , irda zakrpama, lids zakrpama i trenutno odr*avam moje ATA100-sensors-udf-lids zakrpe za 2.2.20 kernel Takodje sam u razvojnom timu irda linux sa doprinosom pisanja drajvera za MIRO PCTV & Pinnacle PCTV IR (Infra Crvenog) Daljinskog. Pišem za www.linuks.org <http://www.linuks.org/> vesti i *lanke u Srpskom jeziku. *lan OSNY (Open Source Network Yugoslavia) i LinuxFest-a www.linuxfest.org.yu <http://www.linuxfest.org.yu/> Isto tako radim (kada i ako imam vremena) na Sigurnoj , Jakoj i Maloj Linux distribuciji za x86, alpha i ppc platformu. I pišem programe u C kodu koji mi poma*u pri radu kao system administrator.
Tehni*ke veštine:
System administracija: (Razni Unix) system administrator (6 godina +), mre*na administracija, odr*avanje hardwera za PC, PPC, Alpha, SGI . Remote system administracija (administracija na daljinu) raznih Unix servera, uklju*ujuci podršku , kao i mre*ni dizajn, rešavanja problema za klijente poput unicef, undp, crs,axxon i drugi. Operativni systemi: DOS (MS, DR, Caldera, Novell) , CP/M, SGI IRIX, VAX/VMS, Novell, Linux , SCO UNIX, True 64 Unix, FreeBSD, OpenBSD i razli*ite verzije Microsoft Windows-a. Platforme na kojima sam radio : Z80 (CP-M), 65/85XX, 44700, M68K, Intel x86, IA32, IA64, SGI, Alpha i PPC. Programski jezici: Standard ANSI C, BASIC, Pascal , Fortran, HTML, PHP , CGI , perl , shell (bash tcsh ksh sh) skripting , expect i tcl/tk.

· Izvanredno poznavanje i hardware konsalting, sastavljanje i odr*avanje hardvera na x86, IA32, IA64, alpha, PPC platformama.
· Aktivno znanje TCP/IP protokola (ftp, tftp,dhcp,pop,ccmail,smtp,imap, www, bind, news, mail, http,smbd,nmbd,nfs, telnet, ssh ,xdm).
· Ativno i radno iskustvno sa sledecim Linux aplikacijama: Gnumeric, StarOffice,Open Office, KOffice, KDevelop,VNC, Citrix ICA Client, Netscape, Opera different kind of WindowManagers (twm, fwm2, fwm95, Afterstep, XFCE, Helix GNOME, KDE, BlackBox, IceWM), different GNU tools, GIMP, Corel Draw, Corel PhotoPaint, Corel WordPerfect Office, AbiWord, MySQL, PostgreSQL i Oracle za Linux kao i ostali brojni GNU/GPL software koji olakšava svakodnevno programiranje/administraciju.
· Aktivno i radno iskustvo sa sledecim Windows aplikacijama: Adobe PhotoShop, Adobe Premiere, Adobe CorelDraw, Microsoft Office, Autodesk AutoCAD, VNC, Citrix, Netscape, Opera, Internet explorer, Lotus Notes, Outlook express.
· Poznavanje NT/Win2000 administraticije.
· Serveri aktivno poznavanje i veliko iskustvo u administraciji sa Apache web serverom, Sendmail mail serverom, Bind name server, MySQL , VPN , Routing.

Domeni trenutno administrirani: ns.danubius.co.yu OpenBSD x86 i unicef.org.yu Linux Slackware


[ Ivan Dimkovic @ 13.10.2002. 09:12 ] @
- Nedostaje skolovanje

- Datumi se u CV-u obicno navode od najnovijeg do najstarijeg (za skolovanje - poslednje, tj. najvise zvanje i za posao poslednja referenca)

[ -zombie- @ 20.10.2002. 01:30 ] @
ma daj. ceo cv je klasicna nabacotina svih mogucih (tehnickih) izraza za koje je ovaj ikada cuo u zivotu..

pa mislim, on navodi sve verzije dosa koje je koristio. navodi CP/M (a ako mu je prvi posao 94. onda verovatno nije mogao nigde da vidi taj cp/m).

(nadam se da ne moram da objasnjavam zasto sam odredjene reci boldovao...)

"I pišem programe u C kodu koji mi poma*u..."

"Programski jezici: Standard ANSI C, BASIC, Pascal , Fortran, HTML, PHP , CGI... "

"Aktivno znanje TCP/IP protokola (ftp, tftp,dhcp,pop,ccmail,smtp,imap, www, bind, news, mail, http,smbd,nmbd,nfs, telnet, ssh ,xdm). "

(ovo sam samo boldovao ono sto znam da nisu tcp/ip protokoli. za neke druge nikad nisam cuo (ili nisam siguran da li su i protokoli), pa ne znam da li su protokoli, ili je opet lupao...)

" Ativno i radno iskustvno sa sledecim Linux aplikacijama: Gnumeric, StarOffice,Open Office, KOffice, KDevelop,VNC, Citrix ICA Client, Netscape, Opera different kind of WindowManagers (twm, fwm2, fwm95, Afterstep, XFCE, Helix GNOME, KDE, BlackBox, IceWM), different GNU tools, GIMP, Corel Draw, Corel PhotoPaint, Corel WordPerfect Office, AbiWord, MySQL, PostgreSQL i Oracle za Linux kao i ostali brojni GNU/GPL software koji olakšava svakodnevno programiranje/administraciju. "

(obratite paznju da je ceo cv na srpskom, osim ovog boldovanog... klasicna copy/paste metoda iz necijeg cv-a na engleskom... i da ne objasnjavam zasto je idiotski navoditi sve windows menagere koje si uzivotu koristio...)

"Poznavanje NT/Win2000 administraticije."


inace, ako bash oces da znash kako cv treba da izgleda, uradi ga potpuno suprotno od ovoga, i nemozes promasiti

ne ozbiljno, obavezno uradi cv na engleskom, jer kad saljesh u inostranstvo obavezno, a za domace svi ionako znaju engleski..

ima tu josh stvari koje ovde ne valjaju, ali ni ja nisam toliko strucan.. ako oces, poslacu ti moj cv, da vidish.. za njega su mi rekli da je prilicno dobro uradjen, sto nije cudno, jer ga nisam ja radio nego drugar (flyko)
[ Reljam @ 20.10.2002. 04:39 ] @
U obe firme gde sam radio i imao priliku da ucestvujem u izboru i intervjuisanju kandidata pravilo je bilo da cim neko krece da nabraja sve moguce stvari na svetu da to obicno budi sumnju. Dobri rezimei su kratki, efektni i relevantni za posao. Pogotovu kada neko pocne da nabraja ocigledno nerelvantne stvari (recimo Z80 kao platformu, cetiri vrste Office-a, cetiri varijante DOSa) to vise ukazuje nepostovanje prema vremenu onoga koji cita tvoj rezime i posvecuje mu paznju.

Ovo je samo moje misljenje naravno, siguran sam da se ne slazu svi sa ovakvim rezonovanjem.
[ tex777 @ 10.05.2004. 05:16 ] @
Citat:
-zombie-:

<snip>

ne ozbiljno, obavezno uradi cv na engleskom, jer kad saljesh u inostranstvo obavezno, a za domace svi ionako znaju engleski..

<snip>



Izvini, ali ovo moram da prokomentarisem...do sada nisam naisao ni na jednu firmu ovde gde je neko znao engleski...tri puta su moje znanje engleskog testirale osobe koje bi trebalo da ga znaju dobro (pretpostavka da bi neko bio kvalifikovan da testira drugog) i znanje im je bilo vise nego skromno.

Doduse, bio je jedan koji je znao odlicno, ali je Nemac koji se ko-zna-kako nasao ovde...

Mozda sam pogresno shvatio ovu tvoju recenicu...:(
[ -zombie- @ 02.06.2004. 09:04 ] @
// prvo da se ogradim jer odavno primarno radim sa stranim firmama, tako da ovo moje možda ne stoji..

ja nikada nisam dobio odgovor "vaš CV je na engleskom, a mi to ne razumemo, pa nam pošaljite prevod".

dalje, firma u kojoj niko ne zna engleski i nije neka firma. ko danas u IT industriji može da napreduje bez poznavanja engleskog (makar zbog literature). takva firma verovatno radi po zastarelim principima, ima kadrove koji mahom znaju ruski, tj jednom rečju, IMHO nije plodno mesto za rad..

usput sam video i par oglasa gde se izričito traži CV na engleskom, tako da..

[ flylord @ 03.06.2004. 22:14 ] @
Ja sam skoro (pre mozda 2-3 meseca) poslao CV u jednu domacu firmu na engleskom, i stigao mi je odgovor da kad saljem CV u domacu firmu gde se izricito ne zahteva da se posalje CV na engleskom, da on obavezno bude na srpskom posto nimalo ne delujem ozbiljnije zbog engleskom.
poz
[ BobMarley @ 03.06.2004. 22:33 ] @
znaci da je to neka neozbiljna firma. ..
[ noviKorisnik @ 04.06.2004. 08:10 ] @
Citat:
flylord:
Ja sam skoro (pre mozda 2-3 meseca) poslao CV u jednu domacu firmu na engleskom, i stigao mi je odgovor da kad saljem CV u domacu firmu gde se izricito ne zahteva da se posalje CV na engleskom, da on obavezno bude na srpskom posto nimalo ne delujem ozbiljnije zbog engleskom.
poz

Otkuda tebi pretpostavka da oni znaju engleski. Iz njihovog odgovora se jasno vidi da -
ili ne znaju engleski
ili ne žele ljude koji vole da pretpostavljaju
[ flylord @ 04.06.2004. 12:19 ] @
zato sto sam konkurisao na posao web programera (php) i zato sto u tom slucaju najverovatnije rade za strano trziste. A nisu mi trazili da ponovo posaljem CV nego su me pitali da li sam spreman za relokaciju, zbog cega sam ja odustao od posla
poz