[ bagzy @ 12.12.2005. 18:54 ] @
znači imam neki fajl koji je sa predavanja i sada treba samo da izvojim glas profesora bez onih okolnih šumova, šta je najbolje od softwera, i koji software za wav u mp3 ali da wav uzima iz file to jest sa hard diska, imam onaj cdex ali on samo uzima fajlove sa cd-a i kompresuje ih u mp3 a meni treba da uzme fajl sa hard diska i da da ga komresuje...
[ jagger @ 17.12.2005. 14:17 ] @
I meni treba ova informacija???
[ brew @ 26.12.2005. 18:18 ] @
pa to se moze odraditi u sounde forge nije bitna verzija, uzmes neku noviju.
samo ne znam do kog procenta mislis da ces moci da ublazis ili ocistis okolne sumove tj. buku, mislim da je totalno odstranjivanje nemoguce. Jer bi to bilo kao da pokusas da izvuces acapela glas muzicara iz pesme.
[ calexx @ 26.12.2005. 19:52 ] @
Citat:
bagzy:
koji software za wav u mp3 ali da wav uzima iz file to jest sa hard diska, imam onaj cdex ali on samo uzima fajlove sa cd-a i kompresuje ih u mp3 a meni treba da uzme fajl sa hard diska i da da ga komresuje...


Za filtriranje verovatno postoji neki program ili plugin ali je pitanje koliko će dobro da odrade posao. Ovo drugo je lakše, Convert/Convert WAV file(s) to Compressed Audio file(s) ili samo stisni F11 i sve će da ti bude jasno.
[ shibby @ 26.12.2005. 21:58 ] @
Citat:
bagzy: znači imam neki fajl koji je sa predavanja i sada treba samo da izvojim glas profesora bez onih okolnih šumova, šta je najbolje od softwera, i koji software za wav u mp3 ali da wav uzima iz file to jest sa hard diska, imam onaj cdex ali on samo uzima fajlove sa cd-a i kompresuje ih u mp3 a meni treba da uzme fajl sa hard diska i da da ga komresuje...

cdex, odlican program, grebuje i sa harda, sigurno.
Sum u potpunosti ne mozes da odstranis, mozes malo da ga
ublazis. Sound Forge preporuka.


[Ovu poruku je menjao shibby dana 26.12.2005. u 23:01 GMT+1]
[ Kosta ******um Rex Persia @ 26.12.2005. 23:41 ] @
Da, nikako ne možeš da u potpunosti odstaniš šum, ali ga verovatno možeš pristojno umanjiti. I ja sam za da probaš sa Sound Forge-om, i to sa verzijom 8.0b koja je najnovija.

Eksperimentiši malo, pa ćeš tokom vremena uočiti šta radi jedan algoritam, a šta drugi.

Ne bih da te plašim, ali odstranjivanje šuma je prilično dug proces.
[ dreamsound @ 28.01.2006. 19:21 ] @
Zasto se svi "hvataju" za "Sound Forge"? "Cool Edit Pro" je imao alatke za ciscenje sumova jos pre 10 godina i to bolje nego ovaj danas. Koristi ga i NSA za istu svrhu.