[ kamerman @ 13.12.2005. 14:53 ] @


Imao sam instaliranu verziju Adobe Premier 1.0 i kameru Canon Mv 800.Sa tom verzijom Capture mi je radio dobro i prebacivao sam materijal iz kamere bez problema.Kada sam instalirao novu verziju 1.5 pro nesto se desilo i vise nece da prihvati sliku.Sve funkcije kamera prihvata preko Firewire (Play,Stop...) ali nema slike na ekranu.U podesavanjima postoji Canon modeli ali ne i za ovaj moj.Da li neko zna u cemu je stvar ?
[ *.Dekii @ 13.12.2005. 19:18 ] @
Odgovor se nalazi u tvojoj poruki...
[ Cileinteractiv @ 14.12.2005. 01:45 ] @
Stvarno nema potrebe da koristis verziju 1.5 pro! Ako ti je sve radilo u 1.0 vrati se na tu verziju i radi u njoj. Nadam se da zbog toga neces morati ceo Win da preinstaliras. Koristi pretragu i videces da je dosta ljudi imalo problema sa novijim verzijama programa koji koristis!
[ ceta @ 14.12.2005. 08:54 ] @
I ja imam taj problem isto sa 1.5 ali ja ga uspijem prevariti prikljucim kabal prvo u racunar pa u kameru, zatim palim AP1.5 pa onda kameru.Zna i tada nekad zezati ali nekako ga uspijem odraditi.Ima li ko iskusniji da kaze u cemu je problem.
[ sikter @ 23.12.2005. 13:21 ] @
Koristim Premier 1,5 i imao sam problema sa transferom videa s kamere takodjer.
Medjutim postoji jedan malecki program koji se zove WinDV.
Program je napravioo neki mladi Cheh Mourek i velicina mu je nekih 40kb.
Da,da 40 kilobajta.
Savrseno prebacuje avi fajlove sa svih digi video kamera koje sam testirao.

Kada prebacim avije na PC onda ih importiram u Adobe Premier 1,5 dok dvd projekt radim u Adobe Encore.


WinDV mozes naci ovdje:

http://windv.mourek.cz/