[ sasa.m @ 13.12.2005. 15:35 ] @
Zeleo bih da postavim fiksno jedan mobilni telefon sa stalnim napajanjem struje nebitno marka i model skriven ispod sahtable svog automobila da ga koristim kao lokator (u opciji 064 mreze ortak lokator) naravno sve ovo u slucaju kradje.
Sad me zanima koliko je opasno drzati telefon non-stop na punjacu u kolima dali moze da zapali auto u nekom slucaju???ili koji uredjaj da kupim da mi telefon bude non stop pod naponom??
Mislio sam da uzmem obican punjac za kola isecem zice i direktno spojim na stalnu struju dali je to moguce i koji mi model preporucucjete???

Hvala unapred Sasa!!!
[ achris @ 13.12.2005. 15:49 ] @
Zdravo
e ovako> ja koristim jednu nokiu 3310 u podrumu kao fixni tel vec blizu 2 god. naime razlog je to sto nema tel linije u podrumu i veze preko PTT-a kod nas u mesto su ubitacne a racuni mnoooooogo velike.kao sto rekoh tel ima losu bateriju i non-stop je na punjacu i upaljen.nisam zasad primetio nikakav problem kao grejanje ili slicno.
Znaci ovo je prakticno iskustvo a i sa strucne strane smatram da nebi trebalo doci do problema sve dok ti punjac ne vrisne jel smatram da je punjac vise opterecen nego sam aparat recimo prilikom startovanje auta ili ga vezi tako da prilikom starta auto iskljuci punjac.ali mislim da nebi bilo lose se pozabaviti i napraviti da telefon bude vezan direktno (naravno nisam mislio izvaditi bat i tras 12v jel ce biti bum) nego uz stabilizaciju vezati tel na akumulator od auta.na ovo bi neko rekao sta ako izvade akumulator a ja bi na to rekao kolko love tolko muzike.Eto ovo je neko moje iskustvo sto bi podelio sa ostalima i naravno prihvatio i da me neko ispravi ukoliko sam pogresio u necemu.
[ sasa.m @ 13.12.2005. 16:02 ] @
Hvala na savetu, i ja sam razmislajo o tome da stavim neku nokiju ili panasonic i da kupim bas "bas" original punjac za kola od firme koja proizvodi tel,ali predpostavljam da ti u kuci korisits punjac 220v, i on je okej a sad ne znam kakva su iskustva drugih sa punjacima za kola dali je to isto!??
Znas kako ranije sam citao u nekim novinama te explodirala baterija te ovo te ono mada ja u te price nemogu da poverejuem ako je baterija original valjda oni imaju neku kontrolu qualiteta???


P.S. Ja sam i mislio da ga povezem na napajanje od kasetofona jer je tu najsigurnije predvidjeno je kad verglas auto da ti nerikne kasetofon prekida uredno struju!!!
[ Dr S E M A @ 13.12.2005. 18:16 ] @
Što se tiče napajanja možeš ga uzeti odakle god hoćeš sa auta samo da je stalno napajanje tj. da nije na kontakt ključem, plus spojiš na plus na auto punjaču minus na minus,a što se osigurača tiče sam auto punjač za sadrži u sebi...
[ drgrga @ 13.12.2005. 23:53 ] @
@sasa.m

A sta ces kad ga lopovi odvezu i parkiraju u neku garazu i istog momenta mu skinu klemu sa akumulatora,ta tvoja baterija ce raditi taj dan eventualno jos jedan i tabla a dotad.....



Inace mislim da je najbolje resenje da se uzme jedna stara NiMH baterija,skines celiju sa nje a na njeno mesto dovedes stabilisani napon oko 4 V koji ces dobiti sa nekog originalnog auto punjaca,time postizes da se nista ne greje,nema konstantnog punjenja i telefon uvek radi...

E sad opet ona prica od gore,cim se skine klema dovidjenja...
[ skull @ 14.12.2005. 00:29 ] @
Evo moje mislenje,uzmi bilo kog mobilnog ko bi drzao bateriju sto vishe (3-4 dana),onda na nje direkno pusti napajanje oko 3.8v koje dobijas od akumulator sa vrlo jednostavan ured za dobijanje stabilnog napona (bilo ko ko se bavi sa elektronikom poseriozno mogao bi ti ga sostaviti (imas puno shema u mrezi "stabilno napajanje") .Sa tim dobijas da telefon radi postojano iz akumulatora i cuva punu bateriju,a kad se klema akumolator iskluci pocinje rad baterije....
Samo uste ako imas para da trosis za sim da postojano bude u rad tvoj auto ce 100% biti bezbedan.
[ skymobile @ 14.12.2005. 08:07 ] @
A kako mislis da lociras auto ako ti ga recimo maznu, povezu u neku garazu na rasklapanje ili negde drugo?
Imas jake veze u Telekomu/Mobtelu ili ti je tata istrazni sudija?
[ typhoon @ 14.12.2005. 08:28 ] @
Daj malo objasni kako bi ga locirao da i mi ugradimo sebi..
[ sasa.m @ 14.12.2005. 12:43 ] @
Kako cu locirati auto???

Pa vrlo jednostavno to podrzava samo 064 kartica morate imati bilo koji telefon koji podrzava wap gprs portal ja koristim p900 bolje je kad imate veci ekran jer je i mapa preglednija a aparat koji cete sakriti u kolima moze biti bilo koji samo da ima gsm signal.
Otvorite 064 wap glavnu stranicu pored zabave i melodija imacete opciju ortak lokator kada tu udjete ukucajte neki broj telefona 064 koji zelite da locirate taj isti broj ce dobiti sms poruku na koju mora odgovoriti potvrdno (sa DA) to vazi samo za prvi put i mozete ga locirati tako sto cete dobiti poruku u koja sadrzi prvo udaljensot od vas trenutno,u metrima ili km zavisi od udaljenosti a odmah iza toga na kom se repetitoru nalazi i u kojoj je ulici repetitor kasnije kada dodjete u tu ulicu morate ponoviti operaciju jer ce vam onda preciznije odrediti trenutnu udaljenost dali je to sevorozapadno, dali je istocno e sad jedino sto treba da znate je gde je sever a gde jug....

P.S. za gradove na teritoriji srbije posteje i mape,mislim stvar je super bas sam se lepo zabavio kada sam cuo za to...
[ vivicav @ 14.12.2005. 14:35 ] @
Ako vec budes ovo realizovao, onbavezno imaj upisan IMEI tog telefona koji ce stalno biti u kolima i onda MUP moze da ga nadje kao u slucaju kradje obicnog mobilnog telefona, samim tim i auto, bez obzira na Ortak lokator servis koji i nije bas precizan u metar, za razliku od ovog pomenutog nacina koji je dostupan MUP-u.
[ skull @ 14.12.2005. 16:11 ] @
I ipak kao najsigurna metoda je da se postavi alarmen ured (fabricki) koj ima opcije sa SMS komanda,lokacija pa kod nekih modela moze duri i onesposobiti rad auto....
[ bazolki @ 14.12.2005. 16:24 ] @
E, ovako:
izradio sam jedan sklop sa nokiom 3310, za auto, moze da posluzi i kao lokator, pa cak i kao "daljinski" za auto, tj ugasis auto kad pozelis, sa jednim pozivom, a sa sledecim pozivom vratis napajanje recimo BOSCH pumpe, i auto moze opet da pali.

Napajanje u kolima je odradjeno sa originalnim nokia auto punjacem, ali sam izbacio osigurac od 2 ampera koji je bio u njemu, i zamenio ga sa osiguracem od 1 ampera, znaci i najmanji kratak spoj u telefonu sto je teoretski *nemoguce, prekida punjenje aparata, i tada ostaje lion bat sa 2-3 dana fore. Za kontrolu punjenja je izvedena jedna mala blink dioda (crvena) na instrument tablu, koja pokazuje da je tel. u funkciji.

*-mislio sam nemoguce iz tog razloga, sto nokie 3310 vec 4 i vise godina rade, i to veoma pouzdano.

Radi 100%.....

:)))

Pozdrav!!!
[ sasa.m @ 14.12.2005. 16:38 ] @
super fora posalji mi molim te fon na mail da te pozovem da mi detaljnije objasnis hvala!!!
[email protected]
[ Iksi @ 14.12.2005. 17:35 ] @
Da samo sto mup nece sa tim da se zeza jer u Beogradu npr postoje samo 3
aparata za otkrivanje telefona i koriste ih samo u slucaju kad su u pitanju
pocinioci krivicnih dela koja su veoma teska.
[ drgrga @ 14.12.2005. 20:37 ] @
Citat:
Iksi: Da samo sto mup nece sa tim da se zeza jer u Beogradu npr postoje samo 3
aparata za otkrivanje telefona i koriste ih samo u slucaju kad su u pitanju
pocinioci krivicnih dela koja su veoma teska.


Ne bih rekao,mozda bilo nekad tako...

Drugar pre mesec dana nadje pored svojih kola na N.Beogradu Motorolu v525 u nikakvom stanju i pomisli da je neko izgubio skine karticu pogleda u poruke i slike i skonta da je od nekog klinca izvadi karticu i stavi svoju i tako koristio nekih nedelju dana....a onda je usledio poziv iz 29.Novembra pa je lepo otisao i vratio nazad...

Klinac je prijavio da mu je ukraden telefon imao je IMEI i nasli su ga za kratko vreme i to sa sa imenom,prezimenom i adresom jer su prethodno kontaktirali sve ljude koji su zvani od dana kada je ubacena njegova kartica u taj telefon...


Najgore u celoj prici je to sto je poceo flet da strada,telefon ne vredi nista a posle muke i maltretiranje zbog nicega,mada mu nisu nista rekli samo ga je vratio i dobio papir i to je to....
[ skymobile @ 15.12.2005. 00:07 ] @
Sto se tice otkrivanja putem imei broja, to znaju i ptice na grani...
Svaki put kad se kartica prijavi na baznu stanicu, evidentira se IMSI broj kartice, koji je inace jedinstven, i imei broj telefona.
Ako je policiji u interesu moze da pronadje telefon u vrlo kratkom periodu.
To sto si ti osmislio ima vec odavno, mozes na postojeci alarm ugraditi dojavu sms-om ako neko pokusa da ti ukrade auto i jednim pozivom kako vec neko rece da blokiras bosh pumpu kod dizela ili elektroniku kod benz-a.
Ali ako ti se neko nameraci na auto, nema tog sto ga moze spreciti...
[ sasa.m @ 16.12.2005. 11:34 ] @
Okej u svakom slucaju hvala svima na savetima pozdrav!!!!