[ drdjole @ 13.12.2005. 22:13 ] @
Kako postici da sa DVD/DIVX player-om pustam klipove? Zna li neko gdje je osnovni problem. Naravno player cita standardne divx filmove.
[ isushrist @ 15.12.2005. 23:24 ] @
U kom formatu ti taj foto aparat snima video zapise? Taj DVD uređaj verovatno ne može da pusta ekstenziju tog videa.
Ubaciš taj video zapis u kompjuter, konvertuješ ga u neki "standardniji" format, i gotovo.
[ Mladen_Perisic @ 21.12.2005. 02:39 ] @
Da bi viđeo koji je kodek (ako je) korišćen pri kompresiji u aparatu, upotrijebi GSpot.
[ MAPEMAJCTOP @ 22.12.2005. 01:07 ] @
Imas dve opcije snimanja. NTSC i PAL. Ti stavi PAL pa probaj i javi.
[ DSavic @ 11.08.2008. 13:21 ] @
Isti problem. DVD LG DVX 9900 ne može da vidi klipove sa Fuji digitalca (čuje se se zvuk ali nema slike).
Da li postoji neko elegantno rešenje za ovaj slučaj ili ću morati da konvertujem klipove?
Odnosno, da li uopšte postoji neki dvd player koji može da pusti avi klipove sa digitalca ?
[ Stranger2 @ 11.08.2008. 23:28 ] @
Digitalni fotoaparati video obicno snimaju u MJPEG (motion JPEG) formatu. Znaci to je verovatno avi fajl unutar kojeg je MJPEG video. Najverovatnije ces morati da ih konvertujes AVi sa DivX ili XviD codecom ili da pogledas neki plejer na kojem pise da moze pustati MJPEG.

[ DSavic @ 12.08.2008. 07:33 ] @
Obzirom da nemam vremena da konvertujem u Xvid (imam nekoliko desetina gigabajta materijala..), pokušao sam da pronađem takav player, međutim nisam uspeo da pronađem. Ukoliko neko zna za konkretan player..neka napiše.
[ Stranger2 @ 16.08.2008. 20:28 ] @
mislim da taj format u vecini slucajeva ne bi trebao bii problem. najbolje snimi jedan CD sa takvim fajlovima i ponesi ga sa sobom u radnju gde prodaju plejere i trazi da ga isprobaju pa ces znati koji moze.