[ sara84 @ 13.12.2005. 22:53 ] @
Ljudi, jel moze neko sa iskustvom da mi pomogne da se opredelim za jednu od svajcarskih banki, koja naravno ima najpovoljnije uslove?Bila sam na Swiss Bankers Association i ima ih mnogo...
(by the way, znam da je nezakonito...)
[ minikola @ 14.12.2005. 03:13 ] @
"sara84" wrote:


Citat:

Swiss Bankers Association i ima ih mnogo...

(by the way, znam da je nezakonito...)



A šta je to nezakonito? ;) <trep, trep>


[ dr7jo @ 14.12.2005. 07:32 ] @
Izaberi Swiss Credit i resila si sve probleme. Jedna od najvecih i najprofesionalnijih banaka u svetu.Imao sam iskustva sa njima i mogu ti reci da neces imati nikakvih zamerki.
[ sara84 @ 14.12.2005. 12:50 ] @
Citat:
dr7jo: Izaberi Swiss Credit i resila si sve probleme. Jedna od najvecih i najprofesionalnijih banaka u svetu.Imao sam iskustva sa njima i mogu ti reci da neces imati nikakvih zamerki.

Hvala na savetu!Provericu...
[ datadag @ 05.01.2006. 18:44 ] @
idi na UBS

http://www.ubs.com/e/contact/contact.html

oni su ti ogromna banka, ima ih svuda.

Osoba za kontakt za SCG ti je Avramovic Aleksandra /konverzacija na srpskom/. Moras imati odredjene dokaze o poreklu novca, min za otvaranje racuna je 100.000 mada moze da se pregovara. Locirani su u Cirihu i podrska im je fenomenalna.
[ Slobodan Miskovic @ 05.01.2006. 18:48 ] @
Citat:
A šta je to nezakonito? ;) <trep, trep>



Nezakonito je da naš državljanin sa prebivalištem u Srbiji ima račun u inostranstvu.
[ datadag @ 05.01.2006. 18:55 ] @
U Ustavu pise da niko nema prava niti ingerencije da "razmislja" o otudjivanju dela teritorije a kamoli pregovara ili sl.

Medjutim postoji realnost. Ima mnogo takzvanoh "mrtvih" zakona kod nas, nazalost jedan od njih je i taj o posedovanju racuna u inostranstvu.
Ipak niko ne moze da spreci ljude da otvore legalno offshore i da legalno rade.
[ minikola @ 12.02.2006. 05:26 ] @
"Slobodan Mišković" wrote:
Citat:
Nezakonito je da naš državljanin sa prebivalištem u Srbiji ima račun u inostranstvu.
Bože svašta pa kako će me sprečiti da u zakonskom okviru iznesem novac,
 tj, ko će da me kazni ako to radim godinama i kako kad nemaju instrumente da
to vrate u zemlju.

Ja lično ne razumem čemu to služi.
Kad znamo za svu silu javnih ličnosti koji drže silne stotine miliona napolju..

Verovatno služi tome da se spreči izhošenje velike količine keša preko granice, ne znam drugi razlog..
[ Cheat @ 23.03.2009. 13:23 ] @
Znam da je malo starija tema,ali me zanima da li se moze otvoriti racun kod ubs banke u svajcarskoj ako nisi drzavljanin svajcarske tj nerezident, i ako moze na koji nacin ?
[ Thetaworld @ 23.03.2009. 14:10 ] @
Prošla su vremena kad se sa UBS mogao otvoriti račun na daljinu. Trenutno je situacija takva da osoba koja želi da otvori račun mora osobno da se pojavi u banci. Nema minimalnog uloga za privatni račun. Za račun bez imena, brojčani načun, postoje naravno određeni uslovi, može se računati sa € 500,000 minimalno ili slično, ali osoba opet mora da se pojavi lično kod banke.

Louis
[ Cheat @ 23.03.2009. 14:32 ] @
Znaci nista od toga :(...Zanima me i da li bih preko poslovnih-usluga.com mogao doci do takvog racuna ili nesto slicno ? Kako bih vas mogao kontaktirati ?
[ akiko1 @ 26.03.2009. 13:31 ] @
Evo da ne pokrecem novu temu molio bih da neko ukoliko nije problem objasni na koji nacin posluju svajcarske banke i kako to da kada je cijeli svijet u krizi i svima "fali" novca jedino se svajcarske banke i arapi ne zale. Ako ima negdje na forumu objasnjeno (nisam uspio pronaci) molio bih za link ako nije problem.

Citat:
Strani privatni investitori su uložili u švicarske banke oko dva biliona (dve hiljade milijardi) Švicarskih franaka (1,30 biliona eura), što je dvostruko više u odnosu na prvobitno procijenjenu sumu, objavio je nedeljnik "Noje Cirher cajtung am sontag".

Taj list se pozvao na studiju Asocijacije Švicarskih banaka prema kojoj tamošnje banke upravljaju ulozima od ukupno 5,2 biliona franaka, od kojih su 2,9 biliona ulozi inostranih subjekata.

Od tog "inostranog" obima finansijskih sredstava približno između 1,85 do 2,15 biliona franaka pripada privatnim klijentima, a preostali iznos institucionalnim investitorima.

Švicarske banke, kao i računi njihovih uglavnom inostranih klijenata, našli su se, inače, na meti američkih istražnih organa, kada je u SAD otkriveno da je američka filijala švicarske banke UBS pomagala bogatim Amerikancima da smanje poreze.

Pritisak na Bern povećali su i Njemačka i Francuska tražeći da Švicarska prihvati međunarodne standarde u borbi protiv "poreskih rajeva".

Švicarska se zbog toga 13. marta saglasila sa standardima koje je utvrdila Organizacija za ekonomsku saradnju i razvoj (OECD) i saopštila da je spremna da sarađuje sa inostranim poreskim uredima u istragama nad ljudima okrivljenim za poreske prevare, podsjećaju novinske agencije.

Krajem prošle sedmice su, naime, Švicarska, Austrija i Luksemburg ponudile ustupke u pogledu tajnosti i zaštite podataka o bankarskim klijentima i njihovim ulozima.

Andora i Lihtenštajn olabavili su svoje stroge bankarske propise o tajnosti, pred početak sastanka ministara finansija Grupe 20 najrazvijenijih zemalja i privreda u usponu (G20), koji je održan u petak u Londonu.

Austrija, Švicarska i Luksemburg su održali sastanak sa predstavnicima OECD - a koji propisuje međunarodne standarde za poreze i razmjenu podataka i sastavlja crnu listu zemalja koje te odredbe narušavaju.

Na crnoj listi OECD trenutno se, između ostalih, nalaze Lihtenštajn, Andora i Monako, a Francuska i Njemačka žele da se tom spisku pridodaju i neke druge zemlje, uključujući Švicarsku.
[ Ivan Dimkovic @ 26.03.2009. 19:30 ] @
Citat:

kako to da kada je cijeli svijet u krizi i svima "fali" novca jedino se svajcarske banke i arapi ne zale.


Ne bih rekao da si up-to-date, posto je na poslednjem sastanku akcionara u UBS-u bilo dosta jako komicnih situacija, a direktore samo sto nije lincovala pobesnela rulja :)

--

Sto se pitanja tice,

Btw, neke banke u CH otvaraju racune nerezidentima - medjutim ipak ces morati fizicki da se pojavis tamo, sto znaci da bar jednom moras otici do CH.

Koliko mi je poznato iz iskustva od poznanika - ako nisi rezident neke manje banke ce mozda traziti neki min. depozit, i zato je najbolje da sve banke okrenes telefonom.

Dakle:

1. Nadji na internetu bar 10 banaka
2. Okreni svaku, i reci im tacno situaciju i sta te zanima
3. Kupi kartu
4. Kad odes, mozes jos jednom da pokusas da ih propitas da ti eventualno smanje uslove za racun (odrzavanje itd...)