[ milos84 @ 14.12.2005. 13:50 ] @
Ako neko moze da mi pomogne da nabavim semu za pojacalo, koje ima ulaz:
(front speakers), (rear speakers) i (centar & sub-woofer) tj. izlaze iz kompjutera, jer imam karticu 5.1.
Zelim da napravim kucni bioskop sa svojim zvucnicima.

P.S. Da li mogu da napravim sam neko predpojacalo za svaki izlaz, pa onda nadovezem pojacalo?
Trebalo bi da moze tako ali me buni sta da radim sa (centar & sub-woofer) izlazom?
Kakvo predpojacalo i pojacalo za njega treba? Stereo? Sta je onda tu levi kanal a sta desni?

[Ovu poruku je menjao milos84 dana 14.12.2005. u 15:41 GMT+1]
[ SASA M. @ 14.12.2005. 18:53 ] @
Ugrubo, treba ti 5 kanala tj. 5 mono pojacala. Predpojacalo i mixer imas u samom racunaru. To moze da bude u jednoj kutiji ili u svakom zvucniku ili pored kao mono blokovi. Najjednostavnije sa lm 3875, lm3886 ili tda7293 i slicnim kolima. Minimum elemenata za izradu uz zadovoljavajuci kvalitet. Guglaj gainclone. Kanali su ti kako ih postavis. Ako zelis prednji levi, iz kompa vodis na zvucnik koji odredis da ti bude prednji levi tj. na njegovo pojacalo. Mozes da pravis i kombinacije, jer za rear spk. ti treba nesto manja snaga nego za front, a za vufer najveca. To naravno mozes u drajveru od zv. kartice da podesis, kao i kasnjenje itd.
[ milos84 @ 14.12.2005. 19:29 ] @
HVALA!
Videcu sta mogu da uradim!