[ kelja @ 14.12.2005. 23:20 ] @
Napravio sam neku primitivnu administratorsku alatku za mailing listu(u prilogu).Problem je u tome sto ova radi na online serveru,ali na lokalu-ne funkcionise.Naime,koristim PHP TRIAD,verzija mysql-a=3.23(cini mi se),fajl sam za potrebe testiranja uredno smestio u apache/htdocs,ali pri pokusaju da unesem mail u bazu ili da ga izbrisem jednostavno se nista ne desava!Nema cak ni izbacivanja error message-a.Ukoliko ce to pomoci,kad sam promenio sifru i ime baze,error poruke su se ,ocekivano,pojavile.Inace,kad radim sa phpMyAdminom sve besprekorno funkcionise(brisanja i upisivanja novih mejlova,dodavanje tabela...)U cemu je problem?
U sustini,po svemu sudeci,imam pristup mysql serveru,ali ne mogu da menjam sadrzaj tabela u bazi,osim iz phpMyAdmina!Jedan znalac mi je rekao da je problem u dodeljivanju privilegija.Procitao sam taj deo MySQL helpa,ali nisam uspeo da sredim stvari...Pomozite,molim vas...

Reseno instalacijom najnovije verzije PHPTriada...Administartori,moderatori-slobodno brisite ovo!


[Ovu poruku je menjao kelja dana 15.12.2005. u 16:28 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao kelja dana 17.12.2005. u 16:57 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao kelja dana 20.12.2005. u 02:03 GMT+1]
[ cohadar @ 11.01.2006. 17:22 ] @
Ovde bi mogao da bude problem u tome što mysql ne dozvoljava učitavanje lokalnih fajlova po defaultu.(securitz issue)

mora se startovati sa mysql --local-infile -p

Ta tvoja nova verzija je izgleda lepo podešena.
(valjda su ukapirali da se ljudi ne snalaze ;) )