[ Freespirit @ 15.12.2005. 15:06 ] @
Voleo bih da cujem iskustva korisnika Eunet ADSL, koliko ste zadovoljni, kolika je uobicajena brzina download/upload-a, koji paket koristite. Mene najvise zanima Hobby Surf paket 256/64 ali me zanimaju i iskustva sa drugim paketima.

[Ovu poruku je menjao Freespirit dana 15.12.2005. u 16:08 GMT+1]
[ Corey @ 15.12.2005. 21:36 ] @
Nemam ja ali moji prijatelji imaju,svi kažu isto.Užas.Jedan je raskinuo ugovor pre neki dan.
[ stendec @ 18.12.2005. 20:19 ] @
pazi ja imam 256/64, sa nivoom agregacije 1/10 valjda (najjeftiniji), centrala mi se nalazi na dedinju

sta da ti kazem, najveci problem je isti kao i kod ostalis usranih beogradskih isp-ova, a to je odnos 4:1 down/upload, strasno... znaci cao file sharingu

ako "predjemo" preko toga, nije lose, download sa sajtova ide 25-30kb/s microsoft 32kb/s :) ali programi za menjanje failova i ne toliko sretno budi sretan ako izvuces prosecan download od 16kb/s na dnevnoj bazi, + surf naravno...

U principu dnevno skinem ~1.5gb podataka (sto znaci da rezem dvd-ove svaki treci dan) posto nema na trzistu dovoljno velikih hdd-ova ;)

mada ja mislim da to mnogo vise zavisi od modema koji si dobio od providera, centrale na kojoj se nalazis, izvora elektromagnetnog zracenja u blizini tvoje tel. linije izmedju tebe i centrale i programa koje koristis za download...
[ markomix @ 31.01.2007. 13:33 ] @
Kakav je sada eunet flat, kako ide download na 256, posto vidim uveli su neki download paket pa reko da nisu mozda poceli kao beocity, da znam da ih onda ne uzimam u obzir za adsl. A sad vidim da imaju neku foru sa deljenjem flat-a na standard,silver i gold,a na sajtu nema nikakvo objasnjenje koja je tu razlika (osim u ceni)
[ virus_crew @ 31.01.2007. 13:55 ] @
Citat:
stendec:  najveci problem je isti kao i kod ostalis usranih beogradskih isp-ova, a to je odnos 4:1 down/upload



A kakve to ima veze sa EUnet-om ili bilo kojim "beogradskim isp-om"????
Kolicnik odnosno razliku izmedju UP/DL odredjuje Lelekom Srbija i to nema nikakve veze sa bilo kojim beogradskim, novosadskim ili bilo kojim drugim ISP-om u ovoj nasoj maloj ali lepoj zemlji.To je samo da te ispravim nema ljutnje.
ok.
Ja nemam kod njih aDSL ali imam drugove koji su bas kod njih i jedva cekaju da se prebace na Lelekomov aDSL ali tu je sad onaj faktor neizvesnosti da li ce kada se odjave sa EUnet-a izgube port i onda jos gore, pa racunaju bolje imati aDSL kakav takav nego ga uopste nemati.
Stacete to je nas Lelekom.

S VEROM u bolje sutra!!!
POZZ
[ Wassa @ 31.01.2007. 15:33 ] @
Citat:
markomix: Kakav je sada eunet flat, kako ide download na 256, posto vidim uveli su neki download paket pa reko da nisu mozda poceli kao beocity, da znam da ih onda ne uzimam u obzir za adsl. A sad vidim da imaju neku foru sa deljenjem flat-a na standard,silver i gold,a na sajtu nema nikakvo objasnjenje koja je tu razlika (osim u ceni)

Ceo dan upoređujem, tri puta sečem, ali nikako da izmerim. Pošto u mom mestu (Mladenovac) još uvek Telekom nije odobrio raspodelu aDSL-a, imam još malo vremena da odlučim. Ali, nekako mi EUnet nudi najpovoljnije uslove. Btw, gore-dole svi nude isto, ali lično najviše verujem firmi koja će posredovati u ime EUnet-a sa korisnicima. Ni meni nije jasno šta bi to trebalo da bude Standard - Silver - Gold, pretpostavljam agregacija 30:1 - 20:1 - 10:1. Takođe mi nije jasno koliki je kapacitet linka EUnet-a - 1MB? Može li biti veći? Tu se Telekom pita, zar ne?
Inače, ozbiljno razmišljam i o SezamPro-u i Telekom-u. Preporuke?
[ savo26 @ 31.01.2007. 23:44 ] @
Koristim EU net 4 meseca i delimicno sam zadovoljan, 256 flat
U pravu si sto se tice paketa , vezani su za agregaciju!
[ markomix @ 01.02.2007. 09:15 ] @
Sto delimicno,kako ti ide download i koji 256 paket imas od ona 3
[ Wassa @ 01.02.2007. 10:04 ] @
Hvala na odgovoru! Zvanično, na Eunet-u ne postoji veća agregacija od 30:1. Ma, neka padne i na 5-6 kBps, samo da se ratosiljam dial-up-a. Za isti iznos novca - 24/7, slobodna linija, ... Još nešto, znam da je off-topic. Ima li veze da li je na ploči USB 1.1 ili 2.0? Pozdrav!
[ savo26 @ 01.02.2007. 19:46 ] @
Imam paket 256 flat standard ( 1390 din) a tu je agregacija 1:40 . Dobra
stvar je tome da EUnet dozvoljava da izmenis trajno ili privremeno paket a
samim tim i agregaciju.
To sam uradio samo jedan put u vremenu od 24 h ( sa 1:40 na 1:10) i veruj mi
da nisam video nikakvu razliku u kvalitetu konekcije da bi me to nateralo da
promenim paket. To me je prakticno uverilo da je prica o agregaciji cisto
gubljenje vremena
Delimicno sam zadovoljan zato sto veza pukne retko ( oko 1-2 puta mesecno) ,
torrenti rade ali znaju da ih ustinu malo pre podne mada u teh.podrsci kazu
da p2p nije nelegalan. Poz
[ virus_crew @ 02.02.2007. 10:49 ] @
Citat:
Wassa
Inače, ozbiljno razmišljam i o SezamPro-u i Telekom-u. Preporuke?


Najiskrenije preporucujem Sezampro koristim njihove usluge nesto vise od godinu dana stvarno su super ne bih da ih hvalim ili reklamirm ali to ti je moja iskrena preporuka plus nema agregacije.

Ziveli
[ Kimi Raikkonen @ 04.02.2007. 00:35 ] @
Ja sam vec godinu dana na Eunetu i mogu reci da sam zadovoljan.
Skoro sam se prebacio na paket na 512 GOLD znaci 10:1 nivo agregacije,download mi ide 53kb/s konstantno,bez padanja.(znam da bih trebao da ide barem 60,ali nikad se ne moze izvuci maksimum)
Ali,verujem da nema razlike izmedju 512 Standard i GOLD,sve je to sarena laza,(koristio sam 256 Standard i Silver paket i nema nikakve razlike) tako da sam podneo zahtev na 768 standard paket.
[ sezam @ 09.02.2007. 09:12 ] @
Ja imam taj hobby 256/64 flat za 1390 dinara nekih 4-5 meseci, i zadovoljan sam. Na torrentima brzina ide oko 25kb/s, preko 30 kad skidam preko http-a. Kad sam uvodio ta agregacija mi se ucinila abnormalno velika, medjutim njihov covek me uveravao da oni nikad nemaju zagusen link, sto se ovih par meseci ispostavilo kao tacno. P2P ne blokiraju niti ogranicavaju, u slucaju zagusenja imaju prioritete na kojima se P2P nisko kotira, ali opet kazem ja do sada nisam imao problema (kuc, kuc).
[ mantrex @ 12.02.2007. 14:23 ] @
Eunet paket 256/64 ima mnogo nedostataka. Kod mene je konkretno slucaj da nikada nisam video 30+ kBs a trebalo bi barem u 02h - nije valjda da svi non stop downloaduju pa je link toliko opterecen i u to vreme. Često imam situacije da veza postane krajne nestabilna (vidi sliku) i to se posebno desava u udarnom terminu izmedju 13-17 h, sto opet ulazi u ovu pricu sa agregacijom - sto vise ljudi ima na linku to je veca sansa da ce brzina biti manja. Zasto ga reklamiraju sa 256/64 kada 256 nema sanse da postignete, realna brzina sa kojom ja skidam sa http je 24-26kBs = 192-208kbs.



slika je sa "DU Meter" graph-a - http://two.xthost.info/mantrax/du%20meter.jpg

[ b166 @ 12.02.2007. 23:16 ] @
potpuno ista stvar i kod mene !
jako me zanima kako to moze da ide 30 kb po sekundi za 1390 din (eunet) ?
[ calexx @ 12.02.2007. 23:22 ] @
Na ADSL nikako, koliko znam, tu je dobra brzina 26-27k.
[ mantrex @ 13.02.2007. 10:56 ] @
Da ali to je brzima 192-208kbs a ne 256. To nije toliki problem koliko je iritantno sto preko dana prosecna brzina je 14kBs. Znam da su 1390din male pare ali ipak reklamirati nesto sto posle ne obezbedis je vise problem poslovne etike nego cene usluge. U paketu koji oni nazivaju 256 preko dana imas 128 a uvece 200
[ savo26 @ 13.02.2007. 13:14 ] @
Danas su resili da p2p lepo radi do 10h pre podne a posle?????
[ calexx @ 13.02.2007. 20:10 ] @
Citat:
mantrex: Da ali to je brzima 192-208kbs a ne 256. To nije toliki problem koliko je iritantno sto preko dana prosecna brzina je 14kBs. Znam da su 1390din male pare ali ipak reklamirati nesto sto posle ne obezbedis je vise problem poslovne etike nego cene usluge. U paketu koji oni nazivaju 256 preko dana imas 128 a uvece 200
Neko drugi će da objasni zašto ADSL paket od 256k ima DL maksimalno oko 25-27k.
Paket se naziva 256 i kaže da ćeš da imaš maksimalnu brzinu 256 (tj malo manje za ADSL) a prosečnu često manje. Eunet ima i paket 256k za 2900 dinara, šta misliš zašto on košta toliko? Na početku ADSL priče, taj ISP je pominjao različite pakete i različite stepene agregacije, sada se to ne pominje ali je tako nešto u pitanju. Plati 2900 pa će prosečna brzina da ti bude veća ili ostani na tom paketu i prihvati kako jeste.
[ savo26 @ 13.02.2007. 21:08 ] @

Delimicno se slazem sa tobom,medjutim EUnet daje jednu dobru opciju a to je
privremena ili stalna promena stepena agregcije koja se placa kroz racun na
kraju meseca. Ja sam to probao na jedan dan I veruj mi da nisam osetio
nikakvu razliku!
[ b166 @ 14.02.2007. 12:18 ] @
bas me zanima kad ce se desiti da za recimo 1390 din imas 30kb po sek. i uvece i prepodne, a ne da bude ovako osakaceno...
mogu i za 5000 dinara slobodno da prodaju 256/64 ! strasno
jad i beda!
[ savo26 @ 14.02.2007. 14:48 ] @
Slazem se sa tobom!
[ mantrex @ 17.02.2007. 10:35 ] @
Eunet kao jedan od najstarijih i dugo vremena najrespektabilnijih provajdera ocigledno je nasao intres u poslovanju sa firmama i vecim klijentima. Cinjenica da je download los preko dana i da je generlno veza nestabilna potice od toga sto je ogromna vecina prioriteta na strani klijentele koja placa vise(misli da su oni ISP najvecem broju firmi koje ozbiljno koriste internet), dok su korisnici koji zele adsl kod kuce i nisu spremni da ga plate vise hiljada dinara potpuno zanemareni. Sto me dovodi do zakljucka da je ovaj ISP dosao do racunice da mu je korisnik neisplativ ako ne trosi par hiljada mesecno na njihove usluge tako da nas i tretiraju kao takve.


Citat:
calexx: Neko drugi će da objasni zašto ADSL paket od 256k ima DL maksimalno oko 25-27k.
Paket se naziva 256 i kaže da ćeš da imaš maksimalnu brzinu 256 (tj malo manje za ADSL) a prosečnu često manje. Eunet ima i paket 256k za 2900 dinara, šta misliš zašto on košta toliko? Na početku ADSL priče, taj ISP je pominjao različite pakete i različite stepene agregacije, sada se to ne pominje ali je tako nešto u pitanju. Plati 2900 pa će prosečna brzina da ti bude veća ili ostani na tom paketu i prihvati kako jeste.

Hvala ti. Pronasao si nam rupu na saksiji, "plati 2900 ili cuti". Ja licno nemam nista protiv euneta ali za 1390 dinara dobiti nikakvu vezu koja je 256 samo na papiru??? Mislim da ce pre biti da menjam ISP-a, a tebi ako se toliko svidjaju napisi im zahvalnicu a nemoj pokusavati da sprecis druge ljude da iznose svoje stavove.



Moje misljenje je da Eunet, sem opcije adsl256 za 2900 dinara, nije dobar izbor. (tacka)
[ calexx @ 17.02.2007. 22:32 ] @
Ako si mislio na onih 30kbps, to nećeš da dobiješ na ADSL-u kod bilo kog provajdera* i to nema veze sa Eunetom (da ne pomisliš da ih branim, nemam ama baš nikakve veze sa njima, osim jednog naloga koji je otvoren prvih dana postojanja Euneta i koji je samo živ nalog). Jedini problem može da bude neko zagušenje koje se pojavljuje i tu je upravo razlika među provajderima. Neki su odmah podelili pakete pa kod jednih imaš mnogo veću šansu da se to desi nego na drugim paketima. Zato i postoji 256k sa više cena. Drugi provajderi su sve ostavili kao jedan paket pa onda nalaze razne načine da to održe kako-tako. Ja sam zbog nekog usporenja pored kabla uzeo i ADSL, ako moj provajder počne da koristi nešto od ovoga, tražim drugog. Ako izračunam da mi je stalni DL potreban, onda možda razmislim da platim više za sigurniju vezu.
Ne znam gde si video da hoću nekog da sprečim da iznese svoj stav, jedino hoću da kažem svoje mišljenje kao što je recimo ono da nijedan provajder ne nudi garantovani protok (osim kod pojedinih paketa) pa je tu čak i 0 ono što im je dozvoljeno a kome ne odgovara, naravno da zna šta će da uradi.

*Nisam mnogo tražio, evo jedan kratak tekst koji objašnjava brzinu DSL-a:
Citat:
So.. bytes and bits? I just divide by 8 then?

DSL Speed Maximum Visible
Transfer rate
256k ~28KB/sec
384k ~42KB/sec
640k ~69KB/sec
768k ~83KB/sec
Not so fast! Communications equipment vendors like to think in terms of low level ATM data rates without regard to the structure or content of the data.. ATM is a protocol for transferring data between two points. Internet uses ip as the protocol for communicating, therefore, and in particular, tcp/ip. So your data is going over your DSL line via tcp/ip over ATM.

TCP has an overhead in transmission that can be as low as 3%, but ATM overhead is more like 10% .. So you can expect to lose 13% of your purchased speed at least when counting application data transfer rate. Making up a rule of thumb here: Given a DSL line speed, dividing by 8 and taking off 13% is a reasonable estimate of the maximum likely data download speeds you will manage to get.
Zaboravio sam da napišem, u nekim temema se pominje kako rade drugi provajderi pa razmisli pre no što pređeš recimo u Beocity ili Neobee ... mada očekujem da će većina da uradi nešto slično. :(

[Ovu poruku je menjao calexx dana 18.02.2007. u 15:21 GMT+1]
[ special-kk @ 02.03.2007. 20:42 ] @
Kakve modeme daje Eunet uz free setup ? I kakvi su po karakteristikama?

Jel istina da Eunet ne moze da pruzi konstantnih 25-6Kb/s down za flat256 od 1390 din ?.. i da to pada na mizernih 10-12 Kb/s ?????

Bukvalno me ganjaju da uvedem kod njih (2x su mi slali e-mail i + zvali me, u roku od 2 dana) jer ce vec u ponedeljak sve krenuti. Molim vas da odgovorite sto pre jer stvarno ne znam da li su dobar izbor (za paket koji sam naveo)
[ savo26 @ 03.03.2007. 08:00 ] @
[Savo Cirovic]
Modem je Sagem f@st 800
Download je 19-24 kb/s ( kroz torrente) sto nije neki problem, veci je
problem sto radnim danom rezu saobracaj ( od 10-17h), sto pravdaju velikim
brojem korisnika. Tacnije pustaju jace korisnike a za boraniju sta ostane!
Prica o agregaciji ne prolazi jer sam menjao pakete I nisam video nikakvu
razliku. Veza je dosta stabilna I mozda pukne jedanput mesecno sto I ne
zavisi od njih.
Pozz.
[ stokuca @ 03.03.2007. 09:40 ] @
kada cemo napokon dobiti ADSL?
[ special-kk @ 03.03.2007. 14:24 ] @
Citat:
savo26: [Savo Cirovic]
Prica o agregaciji ne prolazi jer sam menjao pakete I nisam video nikakvu
razliku.


Znaci kazes da nema razlike izmedju standard,silver i gold ? I da je zagusenje - zagusenje...od 10-17h .

Sto me dovodi do zakljucka da se Flat256 standard model uopste ne isplati (jer je agregacija 1:40 na njemu... lik iz tehnicke podrske mi je to bukvalno stidljivim tonom to rekao) Jer ne pada mi na pamet da im dajem vise od 1400din. za 256k da bih imao iole 90% vremena protok koji zasluzuje naziv 256k (1/10 minimum).

A i + vezan si ugovorom sa njima na 1god. takodje (stim sto ako raskines valjda te ne deru za setup, vec im samo vracas modem..ne znam)..a i cuo sam da se taj sagem "zaglupljuje" cesto i da nije "kompatibilan" sa telekomovom opremom...

[ savo26 @ 03.03.2007. 15:15 ] @
[Savo Cirovic] Sagem radi ok ali treba da obratis paznju na verziju
drajvera.Ne placas setup ali opremu zaduzujes na revers.
Pozz.
[ sanja70 @ 21.03.2007. 17:31 ] @
Citat:
savo26: [Savo Cirovic]
Modem je Sagem f@st 800
Download je 19-24 kb/s ( kroz torrente) sto nije neki problem, veci je
problem sto radnim danom rezu saobracaj ( od 10-17h), sto pravdaju velikim
brojem korisnika. Tacnije pustaju jace korisnike a za boraniju sta ostane!
Prica o agregaciji ne prolazi jer sam menjao pakete I nisam video nikakvu
razliku. Veza je dosta stabilna I mozda pukne jedanput mesecno sto I ne
zavisi od njih.
Pozz.



Savo26!
I ja imam taj modem Sagem fast800 od Euneta u Novom Sadu,ugradila sam ga prosle nedelje, lepo ide i radi...do danas sam se razocarala....sporo ide...
Ovako,kad sam na sajtu YouTube preuzela jedan video-film, tako sam htela da presnimim u moj komp preko Save Tube, bilo je oko 22MB, a trajao 1h 35min, moja seka kaze da bi mogao oko 10-15minuta....Zabunila sam se...
Nakon toga sam javila majlom EUnetu ove probleme, sto sam sumnjala u brzine, jer imam 256/64, a od EUnet-a sam dobila odgovor da proverim dali su upisani DNS, kazem da jesu, pitao je dali imam neki Firewall ili slican program koji bi uticao na smanjenje brzine i na kraju resetovati TCP/IP protokol, kazem da ne znam kako da to uradim....onda mi je rekao da iskljucim SpywareDoctor ukoliko je aktivan, kazem da sam ga odavno iskljucila, pa me je savetovao da pozovem nekog servisera da mi pogleda racunar da vidi da mozda nema nekih programa koji blokiraju protok i da reinstalira TCP/IP protokol....Nesto tu ne valja!!!!
Pre ADSL-a je bilo super, a sad sa ADSL-om ne valja...
Pitanje je i zasto me usporava kad preuzmem preko http.

A ti kazes da nema problema?!
[ plavigor @ 21.03.2007. 23:35 ] @
Sanja, mnogo nas ima taj modem, ne samo korisnici EUnet-a i situacija se svakako ne može generalizovati po sistemu ˝ako njima radi dobro, mora i meni˝. Loših primeraka će uvek biti i to se može primeniti za bilo koju granu proizvodnje. EUnet te uputio na jedan način rešavanja problema, ali pre no što pozoveš servisera... Dala si samo jedan primer Download-a i po tome se svakako ne može zaključiti ispravnost, tj. neispravnost modema. U lancu pristizanja podataka na naš računar ima mnogo promenljivih veličina pa zato moraš malo da isprobavaš. Poseti dvadesetak zvaničnih lokacija za Download, kreni nešto da skidaš i videćeš trenutnu brzinu. Za ADSL (256/64) bi to trebalo da bude oko 27kBps. Opet, to neće biti uvek tako pa makar skidala sa sajta nekog giganta. Probaj da skineš neki drajver, neki free softver, ali sa matičnog sajta ili neki trial softver, ali opet sa matičnog sajta itd. Pored toga, ako si skoro prešla sa Dial-up-a na ADSL trebalo bi da si primetila znatno brže otvaranje stranica kao rezultat brže konekcije. Ako to nisi primetila ili ako otvaranje stranica više nije kao pre, tvoja sumnja je opravdana. Dalje, postojanje virusa i ostalog smeća može u drastičnoj meri da otežava tvoje surfovanje ili Download. Zato obrati pažnju na one televizorčiće kod sata da li su stalno aktivni ili ne. Postoji još mnogo pitanja i saveta, ali za početak probaj nešto od ovog navedenog. Konačno, u dobrom delu slučajeva se ispostavi da je problem bio u virusima.

Pozdrav

P.S. Poseti ovu stranicu i izmeri svoj link. Dugme Start pritisni tek kada se uveriš da drugog protoka nema, tj. oni televizorčići ne svetle. http://my.beocity.net/

[Ovu poruku je menjao plavigor dana 22.03.2007. u 00:58 GMT+1]
[ tordajav @ 16.04.2007. 23:28 ] @
Da li zna neko kada ce moci da se preuzme oprema za ADSL u Sremskoj Mitrovici? Prijavio sam se i javili su mi i SMS-om i zvali me na mobilni da mi jave da za moj broj postoji mogucnost realizacije EUnetADSL-a, ali pre nedelju su mi rekli da ce modemi stici za nedelju dana, a sada opet kazu za nedelju - do 10 dana... Nisam hteo da uzimam kod Telekoma zbog mogucnosti placanja kod EUnet-a (prepaid). Sada ne mogu da docekam da stignu modemi, pa zna li neko?
[ BinaryRuler @ 20.04.2007. 20:09 ] @
I ja imam 256/64kbps standard, i sve je tacno sto ljudi pisu o ovom paketu. Download mi nonstop divlja i preko dana imam 10KB/s downloada. A sto se tice torenta jako slabo mi rade ne prelazi mi 10 KB/s.
Mislim da cu preci kod Sezama oni garantuju protok 256kbps-10% 24 sata dnevno. Malo cu da kopam po forumu da vidim kakav je sezam. Ako je istina to sto kazu onda prelazim bez dileme. Jos prvi mesec placas 500 din manje.

[Ovu poruku je menjao SkyDiverX dana 21.04.2007. u 00:18 GMT+1]
[ Imm[]rt4lis @ 27.04.2007. 10:48 ] @
ista prica i sa 512k, preko dana dl ne prelazi 35KB/s, tek negde od 5-6h pocinje da se stabilizuje, a zna da padne i na 20KB/s, da ne pominjem ekstremne slucajeve... Njihova ljubazna tehnicka podrshka to pravda agregacijom. Ja nisam zadovoljan.
[ calexx @ 27.04.2007. 18:18 ] @
Eunet nudi tri 512k flat paketa, koštaju 2590, 3900 i 4900. Ako si platio ovaj treći, onda moraš da budeš nezadovoljan. Ako si platio neki jeftiniji, razmisli zašto postoje i ovi skuplji paketi. Ja bih rekao da je to baš zbog agregacije.
[ BinaryRuler @ 27.04.2007. 21:02 ] @
Ja sam otkazao adsl kod eunet-a, od 1 maja.
Probacu sa kablovskim preko SBB-a, moj komsija ima ide mu ekstra, torrenti mu prelaze 30KB/s retko se desi da se uspori net. Ja to preko adsl-a nisam video torrent preko 15KB/s.
[ b166 @ 27.04.2007. 21:46 ] @
i ja bih mogao da napustim eunet, nekako najvise i koristim net u vremenu od 10-17, a tada prepolovljena brzina

[Ovu poruku je menjao b166 dana 29.04.2007. u 15:24 GMT+1]
[ Imm[]rt4lis @ 28.04.2007. 11:19 ] @
Citat:
calexx: Eunet nudi tri 512k flat paketa, koštaju 2590, 3900 i 4900. Ako si platio ovaj treći, onda moraš da budeš nezadovoljan. Ako si platio neki jeftiniji, razmisli zašto postoje i ovi skuplji paketi. Ja bih rekao da je to baš zbog agregacije.


Probao sam te pakete, sa silver se malo dobija, sa gold se oseca razlika, samo ne vidim kako se isplati davati preko 5000 dinara za taj paket.Mislim da su cene koje si naveo bez pdv-a.

Nema shta da se mozga, agregacija je tu i utice na brzinu ,to je jasno. Ovde je prob etika poslovanja, ovo navodim cisto da se neko ne iznenadi kao ja, kad dobije prepolovljenu brzinu preko dana za neshto shto misli da je platio, a nije. Dakle na standardnom paketu , brzina vam nije garantovana i na nju utice najveci stepen agregacije.
[ tordajav @ 01.05.2007. 21:21 ] @
Pa ne mogu da verujem, bas ste me razocarali... Prijavio sam se za ADSL kod Telekoma i stigli modemi, zvali me da preuzmem, bio sam tamo i sve je bilo spremljeno samo da uzmem opremu besplatno, i ja se predomislim jer mi ne odgovara nacin placanja. Citam sad za Telekom... svi hvale i zadovoljni su brzinom protoka. U medjuvremenu ja se prijavio kod EUnet-a, a sad citam da niko od vas nije zadovoljan...
[ Dusan Marjanovic @ 01.05.2007. 22:09 ] @
Ako malo bolje pogledaš jedino na šta svi ovde kukaju su torenti, evo ja sam se privremeno preselio u drugi grad gde nemam svoj net :) pa koristim već mesec dana eunetov adsl i to 256 flat za fizička lica, ne koristim p2p pa mi ne treba veća brzina. Kada skidam preko http-a brzina mi je uvek bila 25kb/s i sama veza je uvek bila stabilna. Leecherima nikad ni jedan provajder nije dobar :)
[ Slobodan Milivojevic @ 02.05.2007. 11:26 ] @
A izvini, zasto bi kod bilo kog provajdera trebala da postoji zavisnost brzine od protokola koji se koristi?

TCP paket je TCP paket i kod torrenta i kod http-a. i kod svega ostalog. Zar ne?


Sad sto neki protokoli za prenos podataka na netu trose malo vise protoka, a neki malo manje, to je vec druga problematika.

Mogu ja da izmislim svoju klijent/server aplikaciju i da kroz to prenosim podatke... I naravno da ocekujem istu brzinu nezavisno od toga sta mi pise u zaglavlju paketa, i koji port koristim... Zasto bi recimo protok u mom VPN-u izmedju 2 lokacije bio slabiji od HTTP-a?

Nadam se da ste shvatili u cemu je sustina? Nije internet samo email i port 80.
[ Dusan Marjanovic @ 02.05.2007. 13:43 ] @
Sve je to lepo i krasno što si ti napisao, zvuči super i caruje drugarsvo :) Uglavnom, nemaš potrebe da mi se izvinjavaš, jasno mi je da ne možeš da shvatiš kako nisu baš svi protokoli isti, da eto imaš malo iskustva sa provajdingom u ovo vreme monopola Telekoma Srbije znao bi koliko nisu svi protokoli isti, mogu da budu isti ne kažem, ali onda imaš loš poslovni model i lagano propadaš :) Dovoljno je da pogledaš cenovnik Telekoma Srbije za provajdere, pa onda pogledaš krajnji cenovnik za adsl i onda shvatiš neke stvari. Jel znaš koliki procenat bandwidtha provajdera ode na p2p? :) Jel znaš zašto provajderi ipak kupuju mašine za proxiranje p2p saobraćaja bez obzira na cenu :) Nije sve baš kao što izgleda i kao što piše u knjigama :)
I samo nemoj "ne interesuje mene ja sam korisnik i ja plaćam" :)
[ alexa23 @ 04.05.2007. 15:21 ] @
Ja koristim 256/64 Flat Silver i brzina stvarno pada od 10-17h na otprilike 12-15 kb/s...bez obzira sta downloadujem i odakle.
Samo vikendom i praznicima ne ogranicavaju download u vremenu od 10-17h...mislim da za ove pare (2000 din) ovo ne vredi koristiti. Konekcija je inace dobra i nema prekida, mozda 2-3 puta mesecno po 10 minuta.
[ Imm[]rt4lis @ 08.05.2007. 13:45 ] @
Citat:
Dusan Marjanovic: Ako malo bolje pogledaš jedino na šta svi ovde kukaju su torenti, evo ja sam se privremeno preselio u drugi grad gde nemam svoj net :) pa koristim već mesec dana eunetov adsl i to 256 flat za fizička lica, ne koristim p2p pa mi ne treba veća brzina. Kada skidam preko http-a brzina mi je uvek bila 25kb/s i sama veza je uvek bila stabilna


ne, brzina padne preko dana nezavisno od protokola , testiram brzinu skidajuci sa njihovog ftp servera. Dakle, ne kukaju svi na torrente, vec na dl prepolovljen ili gore preko dana ,a vidim da nisam jedini sa ovim problemom. Ne znam samo kakvo iskustvo sa provajdingom korisniku treba da bi mogao da prepozna kako mu net radi. Ako je tebi veza stabilna i dl uvek zakucan na 25kB/s onda si jedan od zadovoljnih korisnika, kao shto vidish nisu svi zadovoljni jer im net ne radi tako dobro .Evo kako meni danas radi 512k eunet adsl
[ priest77 @ 11.05.2007. 11:56 ] @
Citat:
Dusan Marjanovic
I samo nemoj "ne interesuje mene ja sam korisnik i ja plaćam" :)

Zasto da ne, kada za iste pare kod drugih provajdera dobijas protok bez filtriranja. Kako to njih ne ugusuju sa p2p-om?
[ priest77 @ 11.05.2007. 12:00 ] @
Citat:
Dusan Marjanovic
I samo nemoj "ne interesuje mene ja sam korisnik i ja plaćam" :)

Zasto da ne, kada za iste pare kod drugih provajdera dobijas protok bez filtriranja. Kako to njih ne ugusuju sa p2p-om?

Citat:
Dusan Marjanovic
Jel znaš zašto provajderi ipak kupuju mašine za proxiranje p2p saobraćaja bez obzira na cenu :)

Zato sto trpaju milion krisnika na link koji to ne moze da izdrzi i profitabilnije im da kupuju te masine nego da zakupe veci link.
[ tordajav @ 15.05.2007. 23:24 ] @
Ljudi, moze li neko da mi pomogne...
Dobio sam ADSL od EUnet-a i ne mogu da aktiviram E-mail. Takodje svuda trazim izgled uplatnice pomocu koje cu uplacivati internet i ne mogu da je nadjem... HELP!
[ sanja70 @ 16.05.2007. 14:49 ] @
Citat:
tordajav: Ljudi, moze li neko da mi pomogne...
Dobio sam ADSL od EUnet-a i ne mogu da aktiviram E-mail. Takodje svuda trazim izgled uplatnice pomocu koje cu uplacivati internet i ne mogu da je nadjem... HELP!


na koje korisnicko ime si prijavio kao adsl? tako i upisi!
[email protected]

izgled uplatnice ces dobiti od YUneta majlom

i nejasno mi je kako ne mozes da aktiviras e-majl, razjasni mi pa cu ti objasniti
[ gileii @ 16.05.2007. 16:02 ] @
Vezano za usporenje protoka u vremenu od 10 do 17H mislim da definitivno blokiraju nesto jer ja imam bez problema 45-50 KB u tom periodu ali samo kada kombinujem vise razlicitih protokola. Istovremeno pustim download preko torrenta i sa news servera i dobijem po 22-25 KB na svakom. E sada pitanje za nekog ko se razume u problematiku.Kako ja imam 45-50 KB u periodu kada je navodno "zagusenje"? Inace za news servere koristim port 110 a za torrete neki izmedju 60000 i 65000.

Pozdrav,
Gile
[ tordajav @ 16.05.2007. 17:55 ] @
Hvala Sanja na pomoci!
Evo vidi, npr: moje korisnicko ime je adsl.tordajav i naravno imam password, i sad ja hocu da aktiviram mail koji ce zvucati [email protected] ili [email protected]??? Kako god da sam konfigurisao account u IncrediMail-u (koji koristim) a i u Outlook Expressu, nisam mogao da kao proverim postu; jednostavno uporno se konektuje na server ali nikako da javi ima li ili nema poste. Gde gresim?
[ calexx @ 16.05.2007. 18:17 ] @
Da li se samo konektuje ili se nekad i konektovao? Za svaki slučaj proveri web mail pa ako ne prolazi, možda nisu ni kreirali nalog. Posle toga valjda sleduje provera kod podrške, to bi trebalo da im bude lako pitanje.
[ sanja70 @ 16.05.2007. 18:50 ] @
Citat:
tordajav: Hvala Sanja na pomoci!
Evo vidi, npr: moje korisnicko ime je adsl.tordajav i naravno imam password, i sad ja hocu da aktiviram mail koji ce zvucati [email protected] ili [email protected]??? Kako god da sam konfigurisao account u IncrediMail-u (koji koristim) a i u Outlook Expressu, nisam mogao da kao proverim postu; jednostavno uporno se konektuje na server ali nikako da javi ima li ili nema poste. Gde gresim?


prvo,u redu je za incredimail
drugo,za mail koristis [email protected], a za adsl.tordajav@eunet (bez .yu) - to je da bi dobio kontakt/vezu
trece,nemam pojma, mozda nisi dobio postu,proveri jos jednom..
[ tordajav @ 16.05.2007. 19:01 ] @
Samo se konektuje... i konektuje... i onda Authorizing i onda nista. Ponovo i ponovo, ali ni jednom se jos nije konektovao i proverio postu. Sad cu zvati podrsku...
[ sanja70 @ 16.05.2007. 19:04 ] @
Citat:
tordajav: Samo se konektuje... i konektuje... i onda Authorizing i onda nista. Ponovo i ponovo, ali ni jednom se jos nije konektovao i proverio postu. Sad cu zvati podrsku...


bilo bi bolje,ja u to ne razumem sve...imala sam dosta problema sa EUnetom..
[ tordajav @ 16.05.2007. 19:33 ] @
Pa da, kazu da imam pravo na 3 E-mail adrese a ni jedna jos uvek nije kreirana, pa sam im preko telefona rekao kako da bude jedna. Rekli su da ce sutra pre podne biti aktivna!
Meni su juce instalirali opremu, a na my.eunet.yu pise da mi nalog aktiviran 4.maja, pa sam malo bio nervozan sto sam na gubitku nekih 11 dana za ovaj mesec... ali, to sam ih i pitao i rekli su mi NE NE Ne, koriscenje naloga na mesec dana pocinje od vremena prve konekcije. Tako sam se malo smirio...
A sto se tice mog jednodnevnog iskustva (+ sam radio danas), mogu reci da sam prezadovoljan jer sam vec skinuo jedan koncert RHCP od 700MB, sto ne mogu porediti sa Dial Up-om kojeg sam imao do sada. Apetiti rastu... sada jos uvek nisam kritican zbog toga sto brzina nije maksimalna koja bi trebalo da bude, sto pada preko dana drasticno (tad sam na poslu) vec negde oko 2/3 ocekivane, ali doci ce taj dan kad budem razmisljao o alternativama.
Citat:
sanja70:imala sam dosta problema sa EUnetom..

... ali vidim jos si na EUnet-u, ili u krajnjoj fazi koriscenja EUnet-a, ili ste problema imali ranije pa sada cvetaju ruze... Meni su, koliko sam citao po forumima, nagomilani losi utisci i komentari za EUnet. Stvarno, ne mogu se setiti neceg pohvalnog...
[ sanja70 @ 16.05.2007. 19:56 ] @
pa kasno sam se prijavila ovde,do danas vidim da korisnici ADSL nisu zadovoljni,a sta da radim?!
da vratim modem i da prikljucim kablovski...a nemam vremena za to,nisam zavisna da budem ceo dan na internetu,za kablovski sam cula da je skuplji nego ADSL...ama,vrtim se u krug...tu nema jeftinije ni dzabe,platim hiljadu dinara mesecno....Pretrazivac mi je Firefox,ide brze preko ADSLa,nego Internet Explorer (usporava me..) i tu sam zadovoljna.
[ calexx @ 16.05.2007. 20:18 ] @
Ako nemaš plan da 24/7 skidaš nešto sa interneta, svaki provajder je dobar. Ograničenja su uglavnom za p2p heavy DL i skoro jedino prema tome je neko zadovoljan a neko ne i ne sećam se da je bilo ko imao drugih problema. Inače su kabl i adsl slični po ceni.
[ savo26 @ 16.05.2007. 20:23 ] @
[ sanja70 @ 18.05.2007. 21:05 ] @
Da ovde napisem,da ne bih postavljala novu temu,pomagajte mi ljudi,kako da sredim Firefox?!
Dugo sam ga koristila Internet Explorer dok nisam cula da je dobra stvar Firefox,pa sam ga preuzela i instalirala.
A kad sam otvorila pojavila se ikonica Error: Could not load this dialog,refresh the toolbar and try again. Posle toga je na strani "Unable to connect" i "Problem loading page".
Proverila sam da mi je u File iskljucen Work Offline.
Namestila sam u Tools/Options/Advanced/Connection/Settings/Auto-detected proxy/Ok/Ok
Onda sam ponovo otvorila,opet isto..
Sta da radim? Ponavljam hiljadu puta sta da radim?!
Imam ADSL i F-secure od EUneta (zastita od virusa i crve).

[ Imm[]rt4lis @ 20.05.2007. 16:16 ] @
molim te probaj da se drzish teme, ako imash nekih problema sa firefoxom postavi topic na odgovarajucem delu foruma. Verovatno imash neki fw koji blokira firefox.
[ snowy @ 21.05.2007. 00:41 ] @
sta mislite o ovom Download paketu, da je nocu veca brzina, danju manja? 2000 din?

Sta mislite ?
Ima li ga neko?
[ mikiilic @ 23.05.2007. 18:51 ] @
Imam download paket već 20-tak dana. DL sa RS ide standardno 77kB/s. Torenti su šareni. Nekad 65-70, a nekad neće da predje ni 25. Stavim 2-3 torenta da se skidaju istovremeno, pa dobijem veću brzinu. Uglavnom sam i dobio ono što sam i očekivao.
[ tordajav @ 29.05.2007. 19:20 ] @
Moze li mi neko pomoci oko proxy servera dok koristim EUnet-ov ADSL? Hteo sam da se konektujem preko nekog proxy servera, skidam neke stvari, MENJAM PROXY SERVER... Vidim na EUnet-ovoj stranici https://my.eunet.yu/support/uputstvazaproxy podesavanje za Dial up, ali da li je to isto i za ADSL? Pored toga, koristim operu, pa da li to menja stvar kod podesavanja???
Molim za bilo kakvu pomoc!
[ Capt. Edward Raynolds @ 09.06.2007. 23:52 ] @
Procitao sam od jedne skupine na ovom forumu da eunet krsi prava privatnosti(liku je stiglo upozorenje da je download-ovao piratski film),i onda se zaprepastio clanom 9 u njihovom ugovoru;da li oni stvarno prate rad korisnika?




Član 9.
Nedozvoljeno ponašanje Korisnika
Ponašanje Korisnika smatraće se nedozvoljenim ukoliko je u suprotnosti
sa imperativnim pravnim propisima SCG i međunarodnog prava, ili
ugovorima, konvencijama, preporukama i kodeksima koje je prihvatio
Provajder, a o čijem prihvatanju od strane Provajdera je Korisnik
obavešten. Ponašanje Korisnika smatraće se nedozvoljenim naročito:
1) ukoliko se njime vrši krivično delo ili privredni prestup;
2) ukoliko se njime vrši povreda odredaba autorskog prava i prava
industrijske svojine;
3) ukoliko se njime vrši delo nelojalne konkurencije;
4) ukoliko se njime ugrožavaju ili povređuju nečija lična prava;
5) ukoliko se njime vrši povreda dobrih poslovnih običaja i pravila o zaštiti
prava potrošača;
6) ukoliko se njime vrši povreda ugovora, konvencija i preporuka u
oblasti
telekomunikacionog prava kao i Kodeksa ponašanja na Internetu čiju je
primenu pre zaključenja ili u toku trajanja ovog Ugovora prihvatio
Provajder, ako je o njima Korisnik od Provajdera obavešten.
Neka od ponašanja koja se prema prihvaćenom Kodeksu smatraju nedozvoljenim
su:
1) Distribucija nezatraženih e-mail poruka putem elektronske pošte ili
usenet konferencija;
2) Korišćenje servisa za neovlašćeni pristup ili zadobijanje kontrole nad
drugim sistemima na Internetu;
3) Spam- ovanje Servera Provajdera putem slanja istovetnih nezatraženih
poruka na veliki broj adresa na Internetu;
4) Ugrožavanje nesmetanog korišćenja servisa od strane drugih korisnika,
ugrožavanje nesmetanog rada mreže EUneta ili bilo koje druge mreže ili
dela Interneta;
5) Slanje ili prosleđivanje dobrotvornih zahteva, peticija, lančanih pisama,
kao i slanje reklamnih i promotivnih materijala za proizvode i usluge, sem
na mesta predviđena za takav vid oglašavanja;
6) Distribucija virusa ili drugih programa sa infektivnim ili destruktivnim
osobinama.
[ anon28907 @ 10.06.2007. 00:52 ] @
Pa samim tim sto su tako argumentovali to upozorenje su prekrsili taj clan, mada sumnjam da su ista proveravali (mozda acc nema limit za protok, a osoba to malo vise iskoristi - pogledati "Bedni mali korisniče" (SK, 12/2005).

Jos uvek sam na eunetu, ali u zadnje vreme sve cesce ruter potpuno izgubi link (mislim da je do njih), zatim kad je Telekom radio neke radove ovde na Vozdovcu doslo je opet do problema, a cene nisu toliko niske ...
[ Capt. Edward Raynolds @ 10.06.2007. 16:03 ] @
Kuzma je car.Rekao je sve sto je trebao.
Sad nevezano za ovu temu javlja mi se problem ultra spore brzine download-ovanja torenta.Promenio sam vise torrent klijenata,ali nista ne vredi.Sada koristim Azureus(pretposlednji je bio utorrent) i najveca brzina odrazana u cak 5 sekundi je 18kb/s.Uzgred imam 256kbps Flat Standard.U vecini situacija brzina je max 5kb/s,a cesto pada na 0 stojeci tako barem 5 minuta,bez obzira sto je health torenta fantastican.Znaci u cemu je stvar tu?
[ tordajav @ 11.06.2007. 13:11 ] @
Ja imam 256kbps Flat GOLD i prosecna brzina Download-a je 24 kb/s, nekad vise a cesce manje... Skuuuuupooooo, da se opeces!!!
[ Capt. Edward Raynolds @ 11.06.2007. 17:53 ] @
Sto si uzeo gold???Bolje da si uzeo 512 standard vise bi ti se isplatilo.Imao bi brzinu 256 preko sredanjeg dela dana,a ako ne 256 onda barem blizu,kako to bre?Kakvu glupost ucini brate!!!
[ calexx @ 11.06.2007. 19:59 ] @
Kuzma je kao i obično napisao svašta i to uglavnom bez veze. Da ne pominjem što je na kraju teksta toliko pretio da verujem da se provajderima još uvek tresu ...
Inače ne vidim zašto bi nekome preporučio Standard paket koji tebi radi maksimalno sa 20% brzine dok pomenuti Gold radi skoro punom brzinom. Jedino ako je Gold 5 puta skuplji pa da se napravi računica.
[ anon28907 @ 11.06.2007. 22:15 ] @
Meni je danas stigao malo veci racun (3480 dinara, a paket - Surf Hobby 1) te sam video da se vise ne isplati surfovati sa limitom. Na portalu my.eunet postoje razne opcije vezane za acc na eunetu tipa "parkiranje" naloga ili promena osnovnog paketa - sto sam ja i uradio danas ...
[ tordajav @ 12.06.2007. 00:29 ] @
Citat:
Capt. Edward Raynolds: Sto si uzeo gold???Bolje da si uzeo 512 standard vise bi ti se isplatilo.Imao bi brzinu 256 preko sredanjeg dela dana,a ako ne 256 onda barem blizu,kako to bre?Kakvu glupost ucini brate!!!

Mozes li mi reci konkretno tvoje brzine sa 512 Standard paketom? Mene bi to izaslo 400 din jeftinije, a da li i efektivnije?
Bio sam kod drugara koji ima isto kod EUnet-a 256 Flat Standard i maksimalna download brzina mu je 14,5 kb/s...
[ BobanSM @ 25.06.2007. 20:13 ] @
Ljudi,jel ima neko Eunet 256 standard sa onim modemom Sagem F@st 800 a da mu torrenti idu prosecno 20+ kb,i kojim trikovima?

Ajd' sto je obican download nesto sporiji od Telekoma,patio sam se godinama na dialupu pa necu da cepidlacim zbog 2-3kb. Ajd' i sto ne pali ona fora sa diskonektovanjem pa ponovnim konektovanjem za rapidshare,nije ni to problem,sta je 2 sata... Ali torenti... Na portforwardu nema gore pomenutog modela ali mi je port otvoren,bar tako kaze uTorrent. Skidao sam 'Sopranos',pretposlednju epizodu,sa nekih 1000+ seedera i stotinak leechera i prosek je bio oko 17-18kb,a ostali,gde je odnos seedera i leechera losiji,su katastrofa. To ide od 0-23kb,sa usponima i padovima iz sekunde u sekund,uz neki prosek od mozda 10-ak.

Ako neko ima neku ideju neka me prosvetli,bio bih jako zahvalan.
[ night-shift @ 25.06.2007. 22:13 ] @
Promeni provajdera, ili plati tom istom tri puta veću cenu, da bi imao normalan p2p protok.
[ BobanSM @ 25.06.2007. 22:42 ] @
Tako sam i mislio. Drug je kod Telekoma i RS i ostalo mu ide prosecno blizu 28 a dobri torenti oko 25. Sacekacu jos mesec-dva da vidim kako ce se kretati situacija a onda prelecem kod monopoliste. Mozda probam i ovaj Eunetov download paket,to ce im biti poslednja sansa.
[ priest77 @ 26.06.2007. 07:30 ] @
Ja sam promenio prvajdera EuNet i sada torrenti idu brzinom 25/26k. Bio sam 17 dana bez ADSL-a ali se isplatilo. Jedino sam se uplasio da ne izgubim port, ali nisam.:)
EuNet ne bih nikome preporucio jer filtrijaju protok.
Korisnik "night-shift" je sve rekao.
[ tordajav @ 26.06.2007. 11:32 ] @
A kako to ide? Ja sam trenutno na EUnet-u i hteo bih da promenim provajdera. Sta, treba da im vratim opremu, odjavim se? Sacekam da mi istekne uplacen mesecni nalog? Prijavim se kod npr. Telekoma i placam 5000 za opremu? A port? Kolike su sanse da ga izgubim? Zar se on ne gubi ako menjas provajdera?
matrix77 molim te da mi pojasnis kako to ide detaljnije, please!
[ priest77 @ 27.06.2007. 23:47 ] @
Prvo odes kod EuNet-a, odjavis se i vratis im opremu i zoves im korisnicki servis da ih podsetis da treba da se skine njhova oprema iz centrale i oslobode port. To oni proslede telekomu i cekas dok telekom to ne odradi. Ja sam se prijavio kod Sezampro-a (kod njih je oprema besplatna) i oni su rekli da ce mi javiti kada se oslobodi port i kada mogu da salju njihovu opremu na instalaciju u centrali. Sve je to trajalo 17 dana. (ja sam u medjuvremenu zvao ove u telekomu da vidim sta se desava posto nisam imao strpljenja).
Sto se porta tice ja sam cuo da kod mene u gradu nema vise slobodnih portova za ADSL i onda sigurno da ce neko drugi koji ceka na red da uleti i uzme moj port. Kada sam zvao ove u SezamPro odmah su proverili kakvo je stanje sa portovima i videli su da moja centrala ima slobodnih portova i da mogu bez brige da raskinem ugovor sa EuNetom.
[ tordajav @ 16.01.2008. 23:55 ] @
Odjavio sam se od EUnet-a, ne treba mi to! Em je bilo skupo, em ne dobiješ ono što bi trebao! Na mejl mi je stigla poruka koja je koliko mi se čini obrisana ovde ali mi nije jasno zbog čega kad je u pitanju čisto iskustvo, od člana NKSRĐAN-a, a u pitanju je negativno iskustvo! I ja sam ostao samo sa negativnim iskustvom kod EUnet-a. To je samo moje mišljenje i mislim da nema razloga da se briše i ova poruka!
[ NKSRDJAN @ 19.01.2008. 20:07 ] @
Postovani tordajav , moj poste je bio prosut po forumu gde god je bilo reci o Eunetu i naravno vlasnik ovoga foruma filtrira poruke jer verovatno ima neki dogovor sa Eunetom!!! Ja u mom postu nisam rekao Eunet je najgori predjite kod tog i tog provajdera nego sam rekao uzmite sta god samo ne eunet!!!
Administratori su obrisali sve postove a ja cu samo reci jedno a to je da je to bezobrazluk i da ovaj forum sluzi da ljudima olaksa zivot i uputi ih u prave stvari , pa tako i za ovu temu sto naravno izgleda nije bio slucaj!!!!!Bio sam kod mnogo provajdera da sada nepricam kod god koga i zasto i kako ali definitivno je Eunet najgori !!!!! Ko neveruje i kom misli da ja ovo pisem iz meni nekih drugih pobuda a ne da ljude postedim nerviranja i besa mogu ovde javno ostaviti broj telefona i naloga kod Euneta!!!
Ja samo pokusavam da pare onih koji citaju ovaj forum i zbog kojih vi kao vlasnici uzimate 150 eur za malu reklamicu na prvoj strani ,( reklamirao sam se!!) usmerim na drugu pravu uslugu jer je ovo frustrirajuce!!!

A zasto evo !!!

1. Prepolovljen protok konstantno uzeo sam 512/64 a imam max 380/40 a uobicajeno 260-70 / 25-30
2. Na pitanje tehnickoj podrsci zasto je to tako rekli su mi zbog telekoma :) kao da sam ja blesav , rekao sam da ja placam njima a ne telekomu i da mi problem rese , posle dva dana od reklamacije dobio sam poziv od jednog iz tehnicke podrske i rekao mi sledece, gospodine Srdjane zovem vezano za vas ADSL prikljucak , recite , On: pa u sustini je sve uredu to tako treba da radi !!!! Kada tu nisam prso necu nikada , pa rekao sam mu sledece gospodine ako vi lepo sa svog servera i podataka o mom nalogu pokazete da sam ja i jednog sekunda ,ali bukvalno , imao onu brzinu za koju sam platio ja cu da potpisem sa vama dozivotni ugovor , on je meni rekao sledece , pa sinoc ste evo vidim oko 12 imali plizu maksimuma !!!! Bilo mi je doslo da ga oteram u PM ... ali posto je kulturan stvarno bio nisam ali definitivno sam poludeo od njih a da li cu im platiti :) hahaha neka me tuze!!!
3. Sledeci problem a vezano za istog provajdera se javlja prilikom zahteva za otkaz ADSL sto zbog ocajne uslue sto zbog ovog ili onog... i sta se desava , gospodine otkazni rok je mesec dana !!!! Znaci da mesec dana nema nikakve sanse da vi predjete kod drugog provajdera !!!! Jednostavno mi je receno sledece ili koristite nasu opremu i platite mesec pa cemo vam onda dati otkaz ili cekajte bez interneta mesec dana!!! I narav na pitanje zasto je to tako ?Pa naravno telekom je tako rekao , elem posto je telekom jedna velika firma sa mnostvo birokratije nije moguce proveriti taj podatak ali prilikom kontaktiranja nekih sluzbi u telekomu oni su rekli da to nije istina i da Eunet mora da posalje najobicniji otkaz u sluzbu za medjunarone poslove telekoma jer su oni nadlezni za internet.Uglavnom ono sto karakterise Eunet u jednoj recenici , losa usluga , kulturan odnos i neverovatna upornost zadrzavanja klijenata po svaku cenu a samim tim i opstruiranje prelaska kod drugog provajdera !!!!


Zamolio bih administratore koji brisu moje poruke da ako sumnjaju u ovo sto je gore navedeno zatraze moj brj telefona ja cu rado ali rado povesti svakog od vas da pogledaju protok na oba naloga koja imam kod Euneta u bilo koje doba dana i noci da se sami uvere u sve gore navedeno!!!Nalog mi je jedan na opstini savski venac a drugi na vracaru , tako da to nije slucaj samo na jednoj centrali ili delu grada!!!!

A kako ce se ovo sve zavrsiti ? Pisacu da svima dam upustvo kako se trsiti bede i Euneta!!!!
[ Rosemary @ 24.01.2008. 20:38 ] @
Ja sam jos jedan potpuno razocarani korisnik EUnet ADSL usluga (512/64 Standard Paket) , pre svega po pitanju brzine , recimo da mi u toku dana u periodu od 10h-24h download (sa servera koji omogucavaju dl do 200GB/s) oscilira izmedju 22-31 KB/s...
Ali eto citajuci gornji post vidim da ima srece sto tih nocnih 10 sati imam dl izmedju 48-52 KB/s ...znaci strasno i sramotno , jos kad vidim koliko coveku treba da se odjavi , krajnje frustrirajuce
[ b166 @ 25.01.2008. 19:26 ] @
evo i ja sa svojim iskustvom.... koristim standard 512/64 i downloadujem sa rapid-a na jednom racunaru po 3-4 dana bez prestanka. samo mi je taj racunar konekrovan,a drugi koristim za online igre i to samo premestim modem na njega tako da je onaj prvi tada bez neta.
21. januara sam poslednji put imao normalan protok ( oko 50 kb/s ) ,a od tada bukvalno od 9 am do ponoci ili ne znam vise do kada max protok je oko 40 kb/s , varira od 30-40 kbs i to u intervalima kada je ranije bio cak i preko 50 kb/s. evo sad je 20 casova i meni je download sa rapidshare-a od 25-35 kb/s !
naravno pozvao sam njihov call centar da pitam o cemu se danima vec radi i jedna zenska osoba mi je posle desetominutnog razgovora rekla da pokusam malo sa njihovim Silver ili Gold paketom ! da placam 2100 odnosno 2900 din za 512/64 da bi imao ok brzinu ? ja ne znam sta se trenutno desava kod njih ali mi se cini da oni ovaj standard paket po prosecno brzini postaje kao neki 256/64 , ali full .... ostaje mi samo da sacekam nekoliko dana da vidim hoce li se nesto popraviti , sva sreca jos malo putujem iz zemlje pa se necu nervirati , ali za 1390 din, ovakva veza..... zalosno je i bedno
ne znam kako stoje stvari kod drugih provajdera, ali eunet cu promeniti 100 % i njihove prioritete .... znate postoje prioriteti i te spike
[ HeYoo @ 27.01.2008. 23:57 ] @
Stvarno, nije im fazon... Preko dana ne moze da izvuce preko 250kbps I naravno za ovakvu uslugu ocekuju da im platis punu cenu. Ovo je veliki lopovluk. Razumeo bih da su nas obavestili tipa: "Imamo problem zastoj ce trajati desetak dana.... rastereti ce mo vam racune za sledeci mesec..." Ali ne oni su jos i arogantni pa ti naturaju na nos neke silver glod gluposti... Posto je ovo Srbija i zastita potrosaca je misaona imenica ovo ce proci nekaznjeno ali su kratkomisleni ako misle da ovako mogu da se ponasaju na trzistu pored toliko drugih provajdera. Ovo im je izvrsna reklama. Svima bih toplo preporucio da NE sklapaju ugovor sa eunetom, najbezobraznijim provajderom u Srbiji. Ja cu do kraja meseca da se odjavim
btw telekom koji inace vazi za najozloglasenijeg provajder nudi paket 256kbps koji verovatno bolje radi od ovog eunetovog na 512 a znatno je jeftiniji.. pa vi vidite.
[ Rosemary @ 28.01.2008. 12:38 ] @
Od 10.1 moj 512 standard paket se ponasa kao 256 Kb/s , sa tim da preko dana protok padne toliko da evo sad u 13:36 vuche 21 KB/s sa Rapida .... znaci vec vise od 18 dana, krajni bezobrazluk ...
[ b166 @ 28.01.2008. 13:55 ] @
i sta sad, da li oni stvarno misle da cemo mi da predjemo na tzv silver i gold pakete...kao sta je jos po 700-800 dinara vise na 1400....
mozda im se rastereti link kad svi mi kojima to smeta odemo - taktika

ma na svim forumima treba pisati, da svi ljudi vide....... NIKAKO EUNET !
[ Rosemary @ 28.01.2008. 15:23 ] @
16:20 , dl se popeo sa 21 KB/s na zavidnih 25.87KB/s .... i tako svaki dan... stvarno nije moj stil a ni ovaj forum nije mesto na kome nekog treba vredjati , ali to su sve dzukacki fazoni .
[ HelloWorld @ 28.01.2008. 15:23 ] @
Ja pre neki dan sklopih ugovor sa dotichnima... nisam znao da oko njih ima toliko problematike. Btw. dobio sam neki Zyxel P-630S EE, koji nikako ne mogu da startujem. Probao sam na tri kompa, ali ne mogu da se povezem dok se prvo ne povezem preko dial-up... stvarno ne znam koja je ovo fora, ali ako neko ima slicna iskustava i ako je uspeo da resi, neka mi napise sta je u pitanju. Puno hvala unapred i poz svima
[ NKSRDJAN @ 30.01.2008. 09:16 ] @
E moj dobri i preposteni HelloWorld , ja sam se toliko borio na ovom forumu da ta informacija procuri u javnos o tome kako EUNET nevalja nista kako je po meni najgori internet provajder i kako postoji gomila nezadovoljnih klijenata!!!!Cak sam postavio milion postova na tu temu i jedan od pametnih administratora je to nazvao spamovanje i sve obrisao , i mozes samo zahvaliti tom mozgu koji je to obrisao , sto imas tako loseg provajdera , naravno pod uslovom da si citao ovaj forum.A tako sam lepo bio sve postavio da jednostavno kada uzmes da guglas i ukucas ko je najgori internet provajder odmah izbaci EUNET.Ali opet kazem da je to jedan od pametnih administratora izbrisao!Sada ti mogu samo reci da si se debelo z...ao.U mojim predhodnim postovima mozes procitati koliko ti vremena treba da bi te raskacili sa svoje cenjene mreze.Blago receno lopovluk.Ono sto je definitivno ja prelazim kod drugog operatera i to cim mi istekne otkazni period od mesec dana!Voleo bih i vas sve da vidim u ovoj prici da nebude samo pljuvanje po forumu nego upravo ono sto i zasluziju a to je odliv velikob broja klijenata da nebudete lenji da sa zapitate gde su nase pare!Da trazimo za nas novac ono sto smo platili , da to i dobijemo!Nemojte biti lenji prezivecemo nedelju dana bez interneta dok ukopcamo drugog provajdera , krenite svi mojim putem , dajte otkaz pljackasima lopovima , birajte ono sto je najbolje za vas novac nemojte biti flegmaticni , jedno na takav nacin ce doci do poboljsanja usluge jec cce nadam se shvatiti koliko su losi , mada sam ja ubedjen da oni to i znaju samo se prave ludi pa ako im prodje prodje. Usput ima provajdera u BG/u koji preko ADSL-a imaju protok od 1Mbs za 1750 dinara , uzecu to pa neka mi bude i na pola protok pa sta bude :) Cetvrtog mi istice mesec dana pa prema tome bicete svi obavesteni o raskidu mog ugovora a usput vas molim nemojte sedeti skrstenih ruku dok vas PLJACKAJU!!!!

I samo cu reci jos ovo



EUNETE ajde zdravo rastanak se primakao :)
[ NKSRDJAN @ 30.01.2008. 09:25 ] @
Elem HelloWorld samo da ti kazem u vezi modema , posto sam prelezao sa EUNETOM sve bolesti dok nisam popizdeo ! Zyksel je najgori moguci kinez mozda kosta 0,50 EUR. To su i meni uvalili u prvoj turi i isti problemi kao sa tobom isao sam 4 puta kod njih da menjam opremu , i spliter i modem i sve , ti modemi su s***** i 90 % tih modema nece da radi kako treba , da li je fabricka greska ili nisu kompatibilni ili ko zna sta , ja ti preporucujem sledece > idi i odnesi taj modem tamo i nabij ga u dupe onom ko ti ga dade i uzmi Sagem modem!Koristi mesec dana i bezi od pljackasa koliko te noge nose!!!Elem ADSL nema nikakve veze sa Dial-up konekcijom , sem sto se i modem za ADSL i Dial up modem kace na istu liniju i moja ti je preporuka za ubuduce da ako si mozda prikljucio i modem i telefon na spliter a nemas filtere raskacis iste i ostvis samo jedan od to dvoje.No zovi njihovu tehnicku podrsku pa vidi sa njima oni sve najbolje znaju :) usput koliko znaju mogu samo reci da su me zvali jedno sigurno 4 puta da se izvinjavaju zbog raznih gluposti.A druga stvar sto su mi jednom dodelili njihovu internu e-mail adresu hahaha moroni :) Bezi od njih bezi!!!!
[ HelloWorld @ 30.01.2008. 11:09 ] @
Hvala na lepim i brižnim savetima :D
Videću šta ću uraditi. Pošto sam u Loznici, i nemam neki veliki izbor, ali mogu da ti kažem da juče i danas DL vuče veoma dobro. Ali je problem izgleda bio do telekoma, jer i njegovi korisnici su imali problema, a sada im je ok.
Za adsl i dial-up znam da nema veze, ali čuda se dešavaju. Ja sam se zaprepastio tim otkrićem posle sati i sati setovanja modema... i ne radi ako je uključen onaj njegov Control Panel u system trayu... Zvaću ih ovih dana. :) Povezao sam se pre 24h, i ne pada mi na pamet da se skidam dok je sve ok...
Pozdrav
[ orla @ 25.02.2008. 13:37 ] @
Još jedno LOŠE iskustvo EUNET ADSL a.
Ajde da zaboravimo to da rade prevelike agregacije i da se nadaju da neće svi korisnici u isto vreme da surfuju, da zaboravimo to da daju lošu opremu (najnajjeftiniji usb modem, a ako hoćeš ga zameniš za lan onda plaćaš isto kao i da ga kupuješ) ali ne mogu da zaboravim to što oni hoće da ispadnu kao fino i savremeno preduzeće a stvari su gamad.
Ja sam hteo da odjavim ADSL posle njihovih obaveznih šest meseci, i poslao sam im email da ću da im vratim opremu do kraja meseca. Oni su me nazvali i 10 minuta me ubeđivali kako nema više slobodnih portova za ADSL i da neću više moći da koristim, kako je to najpovoljnije moguće itd (lažu, to im je posao), a ja sam im rekao da mi je bolji besplatni dialup preko faksa nego da plaćam. Još sam im rekao USMENO (ovo je ključno) da ću sledeći mesec da se odjavim. Kad sam sledećeg meseca oko 15 doneo opremu kod njih u zgradi Dalton, Novi Sad, i rekao da se odjavljujem, njihova radnica me je ladno skinula sa rečima "NISTE POSLALI EMAIL ZA ODJAVU". Ja nisam mogao da verujem, znači da je email važniji od usmenog i ličnog prisustva !?! Hteo sam da je izbacim sa stola i da sa njenog kompjutera pošaljem EMAIL EUNETu !!! Posle sam morao ponovo da montiram opremu i da im pišem taj jeb%%i email.
O vraćanju para zbog toga što sam se odjavio 15 dana ranije nikom ništa (a obračunavali su mi kad sam se prijavljivao na pola meseca).
NE EUNET !!! (nastao je isto kad i mobtel i ostale lopovske firme)
Pozdrav

[ PaulGarrett @ 27.02.2008. 22:51 ] @
Ja koristim Eunet ADSL Standard 512/64.
Trenutno imam RapidShare Premium Account.
Prosecna brzina downloada je oko 50 kB/s [14.02.08-28.02.08]
Racunar je ukljucen 24/7.
na 7 dana pravim pauzu od 30 min.
[ Civijev @ 02.03.2008. 21:21 ] @
ljudi,evo uputstva za promenu ip adrese na eunetu
http://rapidshare.com/files/96172047/EUNET_IP.zip
Tamo je uputstvo i za automatsko skidanje sa rapidshare.
Zivela SRBIJA
[ puric @ 07.06.2008. 12:06 ] @
Koristio sam EUnet ADSL godinu dana paket 512/64. Download direktnih linkova bio je od 35 kb/s-51 kb/s, ovo zavisi od vremena u kome skidate, ako je to od 8-20h brzina je niza. Veza ne puca cesto mozda tri puta mesecno i primetio sam da se rekonektovanjem u ovim slucajevima uvek dobije nova IP adresa, inace jedna IP adresa moze da potraje i mesec dana, sva sreca te sam ovde na forumima saznao kako da je ja promenim, kada mi je to potrebno. Tehnicka podrska je losa u tom smislu sto se veoma tesko dobija operater, veoma dugo zvoni i niko se ne javi ili uz obavestenje da su svi zauzeti i da sacekam, veza se posle toga i prekine. Torenti, ukoliko su sa posebnih host sajtova gde se meri ratio i gde je odnos seed-leech veoma dobar, drugim recima najbolji uslovi za skidanje, postizu brzinu od 40-48kb/s. Pocetkom meseca stize racun na mail adresu koji, ukoliko zelite popust od 5%, platite do 10. u tekucem mesecu, nisu strogi te se racun moze platiti i do kraja meseca bez iskljucivanja. U kompletu se dobija Sagem modem s kojim nisam imao nikakvih problema. Sa ukidanjem odredjenih popusta pre dva dana sam presao na Verat i nisam se pokajao. Razlike jesu male u korist Verat-a a to su brzina direktnog linka 55kb/s, torenti 50kb/s i dobija se ruter TP-LINK koji ubrzava postupak konekcije i olaksava rad. Moja preporuka je zaista Verat koji pri svemu ovome ima i sjajnu tehnicku podrsku.

Darko
[ envoy of corruption @ 09.06.2008. 10:14 ] @
Adsl preko euneta sam uzeo otprilike istog dana kada je u sremskoj mitrovici bio pusten u promet, u paketu je bio onaj neugledni sagemov software modem ali kad sam video one telekomove kineske abominacije ( ne volim ruzicasto ...) mislio sam da sam dobro prosao. Elem, sve sam povezao i bio poprilicno zadovoljan kako je radio adsl i sam modem, veza je pucala na svakih nedelju dve preko vikenda sto sam pripisao velikom opterecenju mreze u to vreme kao i cinjenici da je adsl nova tehnologija kod nas sa infantilnom infrastrukturom, dok je protok bio sasvim zadovoljavajuci 23-25kbit/s.

Onda je doslo poznato udvostrucenje protoka i moji bezazleni disconnected prozori su sa jednom u 2 nedelje postali 1 na dan. Opet i 1 d/c na dan nije izgledao strasno u poredjenju sa mojih novih awsome 512kbit/s i 50kb/s downloadom, pa sam i to optisao kao posledica opterecenja. Ziveo sam tako ovih godinu i kusur u ubedjenju da ne moze bolje, presrecan jednostavnom cinjenicom da sam se oslobotio prokletog dialup-a kad je poslednje dve nedelje veza pocela da puca vise puta na dan. Kulminirajuci do tacke kada je pucala svakih 30min-1h. TS euneta sam formalnosti radi nazvao i kao sto sam ocekivao odj***** su me sa standardnim "proverite da li imate virusa, spama itd" sto je meni bilo prilicno komicno imajuci u vidu da koristim firefox sa adblock/no script-om ,adaware , spybot, zonealarm firewall sa redovnim skeniranjem avg-a.(ovakav setup imam od prvog dana tako da nije u pitanju prezasicenost anti-malware software-om).

Prepusten sam sebi posumnjao sam na modem, pa sam od druga sto radi kao distributer eunetovih paketa uspeo da drpim TP-linkov TD-8810 router. Posle nekog zezanja prilikom povezivanja, uspeo je da proradi i sad radi manje vise zadovoljavajuce... Kazem manje/vise jer mu se desi (jako retko ali ipak) da samo prestane da registruje da je konektovan( sve lampice na njemu sto treba da sijaju sijaju ali net nije funkcionalan). Sad se tako zezam sa tim pokusavajuci da vidim da li mogu neka bolji setting da mu stavim, jer se pojavio irritirajuci latency prilikom mog slobodnog vremena:citaj: wow , a niko nije kvario moje slobodno vreme ostao ziv da prica -.-

Izvinjavam se za ovaj wall of text ali imao sam potrebu da podelim svoje frustracije, pogotovu sto sam svo to vreme bio potpuno ubedjen da je to pucanje veze normalno sve dok mi jedan lik nije mrtav ladan rekao " meni se to uopste ne desava", doticni ide preko sezampro-a. Sto je jos tragicnije potpuno sam svestan kakva su djubrad i da bi mi se svi zivi krvi napili a moj isuseni les posluzili kao predjelo svojim nadleznima ukoliko bi pokusao da otkazem pretplatu.

Tako da ako je neko experimentisao sa ovim TP-linkovim routerom bio bih zahvalan ukoliko bi podelio neke korisne savete.

Za sve ostale STAY THE HELL AWAY FROM EUNET!!!!!!





[ s i r o m a @ 10.06.2008. 12:34 ] @
zaista je tesko opisati recima odvratnost eunet-a
izdvojicu samo jedan primer iz siroke i neprevazidjene lepeze ogavnosti
pre par meseci se odjednom prekida internet protok ?!?
pokusavam rikonekt par puta i odustajem
mislim verovatno sljakaju nesto
pa sacekam "malo"
posto ni oko tri popodne nije bilo veze/protoka resim da ih pozovem (rade do 4)
i kariceva cobancica mi (cak ljutito - pazi zvaku) kaze kako nisam platio zadnja dva meseca ?!?
nasta joj ja ko iz topa odgovorim da je sve uredno placeno pa cak i za taj mesec (platio par dana posle mejla/racuna) i da je sigurno greska kod njih i da to trebaju momentalno da provere i da mi puste internet jer ga nemam od jutra
i zamislite na to mi kariceva seljancica valja zvaku kako je sve kod njih provereno i kako ako hocu internet trebam lepo da odem i da platim
onda je ja pitam kako da dokazem da sam platio - ona mi kaze jedino skeniranim/slikanim uplatnicama
znaci ko je eventualno bacio/izgubio uplatnice mora da placa ponovo eeeeeeeeej
i tako od nekoliko hiljada korisnika uvek se nadje par stotina pa se nakupi lepa parica
posto znam s' kim imam posla - uplatnice obavezno cuvam
a meni se smucilo jer tacno vidim tj. osecam da mi pastirica valja onu dzibersko lopovsku zvaku ...
stvar je resena tako sto sam 'odma slikao digitalcem uplatnice resajzovao to i poslao njima mejlom
i odma' nazvao jos jednom (jer stoka je to mozda ode s' posla a ne pusti mi internet) da budem siguran
e sad
pitate se vi sta koj moj i dalje koristim to s***** ?
oni jedini imaju (proverio sam kod 6-7 nasih vodecih provajdera) gejming opciju (interesantno nije skupa ?!? 300 dindzi)
i to su sad kao neki filteri sta li koji omogucavaju da protokol za multiplejer igranje ima prednost
i stvarno radi dobro - nema nikakvog seckanja (imam vezu 1024/128) bolji ping za oko 15-20 ms i sto je glavno recimo rafal ide ceo nema "gubljenja" ...
i to je jedino sto me drzi kod eunet-a jer prasim multiplejer cod4 po 5/10/15 sati dnevno
veza puca cesto (nedeljno 5-10 puta) ali sam u propertis stavio da se rikonektuje 999 puta svakih tri sekunde tako da mi obicno zavrsava poso' - fles get jednostavno nastavi prekinuto skidanje sa rapida automatski a utorent takodje sam nastavllja ...
protok je dobar ceo dan (ne kao kod 512/64 gde je 30-40 od 8 do 8) ali me megabit papreno kosta - 2600 dindzi
a ortak ima takodje megabit ali kod ptt-a za 1800 eeeeeeej
pa nek kaze posle neko da nisu lopovi ....
[ _Diamond_ @ 21.12.2012. 19:24 ] @
Da li još neko ima iskustva sa Eunet ADSL ? Hvala.