[ dee_ @ 15.12.2005. 16:22 ] @
pozdrav!

imam jedno pitanje...

redizajnirao sam kompletan sajt koji je vec prijavljen na googleu. sajt ostaje na istoj adresi, medjutim su i imena fajlova (htmlova, phpova i ostalog) drugacija. zanima me, trebam li ponovno prijavljivati sajt na google ili samo izbrisati stare fajlove sa servera, staviti nove i cekati slijedeci crawl? kako je to najbolje odraditi?

hvala unaprijed!
pozdrav
[ bsaric @ 15.12.2005. 16:49 ] @
Ovako bih ja napravio, postavio bi 301 redirekcije sa svih starih linkova na nove, naravno stare je onda potrebno obrisati. Dovoljno je čekati slijedeći reindex, ali možeš to sve ubrzat sa google sitemap alatom i novim linkovima prema domeni. Ja sam baš redizajnirao svoj jedan site i sve je u indexu, preko 10 000 novih stranica, u manje od dva tjedna.

[Ovu poruku je menjao bsaric dana 15.12.2005. u 17:50 GMT+1]
[ dee_ @ 15.12.2005. 18:33 ] @
oprosti, nisam te ovaj dio do kraja razumio... prvi puta to radim, pa mozes li mi samo mrvu detaljnije objasniti...

sta znaci ovo

Citat:
postavio bi 301 redirekcije sa svih starih linkova na nove, naravno stare je onda potrebno obrisati.


hvala ti
[ bsaric @ 15.12.2005. 18:51 ] @
sorry

evo primjer, recimo da imaš linkove:

domain.com/index.php?nesto=clanak1
domain.com/index.php?nesto=clanak2
domain.com/index.php?nesto=clanak3
domain.com/index.php?nesto=clanak4

i odlučiš napravit mod rewrite na apacheu sa htaccess da bi dobio ovo:

domain.com/clanak1/
domain.com/clanak2/
domain.com/clanak3/
domain.com/clanak4/

time se mijenjaju linkovi kao što si ti naveo, e sad ako je recimo sadržaj isti od clanka1, a samo linkovi drugačiji, ispravno je napraviti 301 redirekciju sa starog na novi link, time će se prenjesti google PR sa starog linka na novi i time ćeš reći da je stari link trajno prebačen na novu lokaciju. Ako to ne učiniš najvjerojatnije će potrajat malo dok se bot ne skuži, a izgubit ćeš PR sa linka.

Sad sve ovisi da li imaš sličan slučaj ili je sajt što se tiče sadržaj u potpunosti različit od starog.
[ dee_ @ 15.12.2005. 19:02 ] @
skroz je razlicit... potpuno nova koncepcija sajta, potpuno drugi sadrzaj.. sve razlicito... jedino sta je isto je ime index.php fajla : )

sve ostalo i po koncepciji i po fajlovima i po svemu, potpuno novo i drugacije
[ bsaric @ 15.12.2005. 19:16 ] @
Onda nemaš kaj razmišljat moraš čekat indeksiranje (stare fileove možeš obrisat), ja bi na tvom mjestu složio sitemap na stranicama i koristio google sitemap i krenuo bi radit na linkovima da se sve ubrza malo.