[ toci @ 17.12.2005. 01:15 ] @
Zanima me, da li postoji kalkulator, na kojem pored sabiranja, mnozenja i ostalih racunskih operacija postoji opcija da se kuca tekst, koji se moze sacuvati na kalkulatoru. Bilo je reci da neko pravi tako nesto, ali ne mogu da se setim gde sam to nasao ovde, na ovom forumu. To je bilo pre nekih godinu dana. Moze li mi neko reci nesto vise o ovome?

Unapred hvala !!!

[Ovu poruku je menjao toci dana 17.12.2005. u 02:16 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao toci dana 17.12.2005. u 02:18 GMT+1]
[ LPFM @ 17.12.2005. 12:57 ] @
Svi oni Casio adresari sa kalkulatorom imaju text memo.
[ toci @ 17.12.2005. 16:02 ] @
Hvala za odgovor. Znas li mozda gde mogu naci to u BG-u? Kolika im je memorija?
[ damiru_2 @ 17.12.2005. 22:15 ] @
Zar treba nešto "pametnije" od M$ Excel-a?
[ toci @ 18.12.2005. 00:16 ] @
Mislis da EXCEL mogu poneti na ispit? :-)
[ GMC @ 18.12.2005. 01:50 ] @
A i ja se bavim tom mislju ali samo sam otisao malo dalje pa sam razmisljao kako bi bilo da se takav jedan kalkulator/rokovnik prepravi u uredjaj koji bi mogao slati taj text (bezicno naravno) do drugog uredjaja u prostoriji ili neposredno izvan nje.

Za sad jedino rijesenje ovog vidim pomocu bluetooth tehnologije. Vidim da ima dosta ovih malih USB uredjaja koji bi se vjerovatno dali prepraviti i mozda bi stvar i proradila. Ali sto se mene licno tice necu nista pokusavati jer jos nisam dovoljno stucan za to , mada studiram elektrotehniku , ali tek prva godina pa tako da ce mo jos malo sacekat... hehehe
[ Ero S Ovoga Sveta @ 18.12.2005. 03:41 ] @
Postoji odavno vec, a zove se mobilni telefon. Mozda niste culi za to al to je jedna
sprava koja na sebi ima kalkulator, moze se kucati text, a necete vjerovati taj text,
moze se poslati na drugi aparat. Jedini problem je sto je vrlo rijedak na nasem trzistu.
[ marijan_e @ 18.12.2005. 09:02 ] @
ha ha ja sam mislija kupit neki stari PDA b\w i tpiku za navigaciju nekako u cipeli /ruku/šta je znam sakrit ekran odvojit i stavit na nogu....
šta bi to bilo dobro za matematku (*ebena teorija suma ni funkcije bljkkkkk)
[ GMC @ 18.12.2005. 11:49 ] @
@Ero S Ovoga Sveta
Stvarno imas tako inovativne i orginalne ideje da sam ja odusevljen. Pazi molim te mobilni telefon, pa samo ne znam gdje si se toga sjetio?

Pa majstore jel ti stvarno mislis da su profesori toliko glupi da ce dopustiti da vadis svoj mobilni na sred ispita i pocnes "racunati". ..

Cak sta vise ja svaki put potpisem izjavu da necu koristiti mobilni uredjaj niti bilo koji durgi nacin komunikacije sa ostalim studentima.


Mislim stvarno svaka cast jos jednom

[ toci @ 18.12.2005. 14:13 ] @

Mobilni telefon?!!!! U amfiteatru gde se polazu ispiti postavljeni su uredjaji koji ometaju signal, tako da mobilni i nije od neke pomoci. Ispit zahteva upotrebu kalkulatora, tako da je to jedino moguce i pravo resenje, a da te niko ne provali.
[ LPFM @ 18.12.2005. 18:53 ] @
Imas ih polovne za 200-300 dindzi (ispravni) na zemunskom buvljaku. Zadnja stanica 15tice. A uvek mozes da kupis i nov.