[ slempl @ 17.12.2005. 07:45 ] @
Zdravo svima... ajmo reći da sam početnik s linuxom, sve mi je tako cool i odlično i pripremio sam si stroj za posao (instalirao sve što mi treba za php development) ali pri instalaciji phpmyadmina javio mi je nekakva dva errora i sad mi javlja ovo
"#2002 - The server is not responding (or the local MySQL server's socket is not correctly configured)"
kad se pokušavam lokalno spojiti na njega... molio bi neki savjet kako da to riješim..... koristim Ubuntu 5.10!
[ SmilieBG @ 17.12.2005. 10:46 ] @
Proveri prvo radi li mysql, dakle:

ps -ef, ima li mysqld medju njima;

zatim probaj preko "mysql -uusername -ppassword" da se ulogujes u lokalu...

Poz,
Sale
[ slempl @ 17.12.2005. 11:11 ] @
Da..... nema mysql-a ..... svu sam instalaciju za te stvari uzeo sa official sitea od ubuntua...
i nigdje nije pisalo kak da ga restartam.... pa bi te molio ak ti se da.. :) hvala
[ Gojko Vujovic @ 17.12.2005. 17:01 ] @
Ako koristiš ubuntu paket za mysql, onda je startovanje mysqla vezano za samu distribuciju.

Ako si koristio binary ili source paket downloadovan sa mysql.com, onda prati README koji se uz njega dobija, u nekoliko koraka objašnjava instalaciju i pokretanje baze.

Preporučujem za početak drugi metod, pošto je univerzalniji. A da poznaješ svoju distribuciju, već bi znao da uradiš po prvom metodu.