[ nekimali @ 14.10.2002. 22:17 ] @
Ovako, meni dragi Telekom RS mi je omogucio da dobijem ISDN :-)

Ne bih da se zalim ;-)


Sad, posto meni nikad nije dovoljno, imam sljedeci problem ;-)

Kao mrezni zavrsetak sam dobio Siemens Santis Communicator, sa dva Ta prikljucka, 2 analogna i USB interface-om.

Meni nije bilo lijeno, i probao sam da prikljucim isti na racunar, i gle cuda, racunar je prepoznao bez problema doticni NT. No, naravno nema drajvera za isti.

Tu noc sam proveo u pretrazivanju slame da bih nasao iglu i naravno nisam nista nasao. Jednostavno postoji nesto sto se zove Siemens DATA KIT, koji sadrzi u sebi usb kabal i odgovarajuci cd sa drajverima.

Sutradan sam nazvano Telekom i oni naravno nemaju pojma da to uopste radi, tj. predlozili su mi da kupim zaseban isdn modem.

Isti dan sam nazvao i predstavnistvo Siemens-a, i oni su mi se pozalili da Telekom nije kupio NI JEDAN data kit, te da nisu u mogucnosti da to isporuce krajnjem korisniku (ni ubjedjivanje nije pomoglo)

Sva ova prica se u stvari svodi na sljedece: u slucaju da neko kod kuce ima cd sa drajverima, bio bih mu vrlo zahvalan kad bi ga iskopirao i poslao mi na kucnu adresu ili jednostavno poslao mi email-om neke dodatne informacije oko iskoristenja vec postojeceg modema u nt-u.

znam da je pricha odlicno pocela, ali da se zavrsila za uobicajenim molim VAS mnogo :)



pozdrav,
nekimali :-)
[ broker @ 15.10.2002. 15:49 ] @
Bilo je to i ovde ali se dobijao CD. CD je omogucavao konekciju na net ali bez CAPI drajvera tako da je osim za survanje prilicno beskorisno. Uostalom, ti uredjaji sa USB-om su se pokazali prilicno bagljavi, brzo se kvare i musicavi su tako da nisu bas na nekom glasu. Mogu da probam da se raspitam da li neko ima taj CD pa da ti napravim kopiju.
[ nekimali @ 16.10.2002. 00:46 ] @
kao prvo hvala na odgovoru posto sam prilicno bio izgubljen do sada :-)

(sad kao nisam ;-)

1. upravo mi to treba -> konekcija na net, posto mi ultimativno glupo da kupujem neku isdn kartu bez potrebe (inace)

2. hm, sto se tice samog zavrsetka mogao sam da biram izmedju siemens santis Nt only (bez analognih prikljucaka) i ovog, izabrao sam ovaj za 50eur skuplje (sad dolazi ultimativna glupst zvana u startu necu da kupujem isdn telefon ;-)

3. ako je moguce da se raspitas bio bih veoma zahvalan, pa da vidimo koliki su ti drajveri (mozda email ili ftp... nesto trece) ?

ukratko, nemam druge mogucnosti da iskoristim isti osim ako ne dobijem od tebe drajvere, hvala ti na odgovoru

pozdrav :-)
[ Sale81 @ 16.10.2002. 01:59 ] @
Pa zar se od telekoma ne dobija ISDN telefon? U CG je to malo drugacije.... vratis analognu dodas 200 eura i dobijas neki relativno dobar ISDN telefon i NT...
[ broker @ 16.10.2002. 02:32 ] @
Probacu da ti nadjem drajvere, mada bih ti preporucio da uzmes Santis 2ab bez USB-a, taj je sasvim ok, a mnogo j ebolje da uzmes internu ISDN adapter za racunar jer prvo s njim mozes da se kacis na 128k (na usb sntis moze samo 64) a dugo mozes da korsiis i sve sotale pogodnosti ISDN-a,kao recimo caller Id i slicno..

Veruj mi da taj ne valja. Ovde kod nas mozes da biras koji god hoces NT bez razlike u ceni i svi izbegavaju taj USB...
[ misley @ 16.10.2002. 12:57 ] @
Heh...vidi, 'vako... Osecam se dosta pozvanim da komentarisem ovu temu... Radim tu gde vidis, na montazi ISDN opreme. Do sada sam postavio oko 200 paketa ISDN prikljucaka i iskreno, zaadovoljan sam kvalitativnim odzivom Santis opreme... Od skora, komad opreme koji ti imas se nalazi i kod nas u prodaji, i, iako sa USB "sučeljem," ipak NEMA USB interfejs... Iako ga OS prepozna pri uključivanju u USB port, potrebno je napomenuti da je FIRMWARE ugrađen u Santis-a blokiran, kad je USB u pitanju tako da se NE MOŽE koristiti kao USB TA. Razlog je više nego glup: tenderom koji je raspisan nije trražen takav komad opreme a njim je bilo jevtinije da daju to a da blokiraju softver nego da prave novi uređaj...

Žao mi je što nisi dobio što si tražio...

PS: Ovo je info koju sam ja dobio od kolega iz BL. I sam sam tražio od Siemensa CD ali ga nisam dobio... Ako nađeš to što tražiš i sve ti ipak uspije, molim te da svoje utiske ostaviš ovde...

Slaviša
[ nekimali @ 16.10.2002. 21:19 ] @
kao prvo hvala na odgovorima :)

evo i mojih odgovora :-)
---------------
Veruj mi da taj ne valja. Ovde kod nas mozes da biras koji god hoces NT bez razlike u ceni i svi izbegavaju taj USB...
----------------

da budem iskren, dosta sam nov u ovom, kao sto se moze vidjeti iz cinjenice da sam pristao na analogni (cime automatski gubim u stvari prednosti isdn telefona)
Sto se tice razloga koji imam da uzmem taj isti prikljucak jeste monopol, znaci nema drugih ;-)
Dalje, kad vec dajem gomilu novca na obicnu 49k vezu (i manje) bolje mi je da idem cistih 64k, pa da barem ustedim koji minut
+ kao sto rekoh ne zelim da dam niti pfeniga vise trenutno (pogotovo s pogledom na taj usb interface)

-----------------------
skora, komad opreme koji ti imas se nalazi i kod nas u prodaji, i, iako sa USB "sučeljem," ipak NEMA USB interfejs... Iako ga OS prepozna pri uključivanju u USB port, potrebno je napomenuti da je FIRMWARE ugrađen u Santis-a blokiran, kad je USB u pitanju tako da se NE MOŽE koristiti kao USB TA. Razlog je više nego glup: tenderom koji je raspisan nije trražen takav komad opreme a njim je bilo jevtinije da daju to a da blokiraju softver nego da prave novi uređaj...

Žao mi je što nisi dobio što si tražio...

PS: Ovo je info koju sam ja dobio od kolega iz BL. I sam sam tražio od Siemensa CD ali ga nisam dobio... Ako nađeš to što tražiš i sve ti ipak uspije, molim te da svoje utiske ostaviš ovde...
---------------------------

Heh, vidis, upravo sam to i ja dobio kao savrsen odgovor :-)
dalje, ne postoji zakljucan usb interface, barem ja tako mislim. vrijeme ce da pokaze. Zanimljivo je da je Siemens BL direktno rekao da ("imam dobru vezu" :P <-- reklamni slogan za ISDN) je telekom odustao od kupovine data paketa te da je zakljucan. Problem je taj da na to zakljucan, oni smatraju da telekom nije kupio paket santis managment-a iz centrale, i da nije aktiviran usb port koji se aktivira (daljinski ;-) blah blah blah

da je meni drajvere, lako bih ja to provjerio :)

elem :) broker molim te :)


pozdrav, Milovan
[ broker @ 17.10.2002. 19:56 ] @
Ma nisi pogresio, uvek trebauyeti NT sa analognim priključcima. NT uvek ima digitalne a analogni dođu kao plus. Dakle uvek ćeš moći da prikaćiš bilo kakav ISDN uređaj bez obzira da li su prikačeni analogni.

Za drajver, pitaso sam kod nas u Telekom, kažu nemaju na stanju ali probaće negde da mi iskopaju taj CD.



[ nekimali @ 22.10.2002. 11:44 ] @
hm, super, trenutno se kacim na 45k analogno (znaci manje nego obicno 50k) :)

+ momci koji su instalirali uredjaj su striktno zabranili bilo kakvo namjestanje tipa msn-ovi ili slicno :-)


hahah

volim nasu poslovnost, skoro ko na zapadu :)

[ broker @ 22.10.2002. 12:01 ] @
Sta imaju oni to da ti zabranjuju? Kako ćeš ti da koristiš MSN-ove to je tvoja stvar. Jedino mogu da ti naplate ako zabrljaš pa moraju oni da dođu da
podese.
[ nekimali @ 22.10.2002. 20:36 ] @
pa....

ocito se boje i naplacivanja usljed mojih brljotina....

ne znam ;-)

btw, zna li ko <password> za ulazak u basic configuration ?

ni na moje insistiranje nisam ga dobio


+ poslije iskljucivanja AOC impulsa dobio sam normalnu brzinu na analognom modemu (49kbit) kao i do sada :-)

sad molim boga da ugledam cd sa drajverima :-)


pozdrav, Milovan
[ misley @ 25.10.2002. 13:15 ] @
Nekimali...!

Kazi sta tacno zelis da uradis na Santisu pa cu ti ja javiti...

Inace, razlog zbog koga se korisnicima zabranjuje da "nesto cackaju" je trivijalan: radnike cisto mrzi da izazdju na teren i gledaju/proveravaju/traze/ispituju sta se desilo...

pozdrav
[ nekimali @ 26.10.2002. 23:49 ] @
Kazi sta tacno zelis da uradis na Santisu pa cu ti ja javiti...

----

pokusao se nakaciti analognim modemom na a, imao sam problema s tim u pocetku dok nisam iskljucio 341/331/te 221-3

za sada je to to + sto bih volio znati master password (cisto reda radi) (onaj sto se kuca sa basic configuration)

:)

unaprijed zahvalan, Milovan
[ misley @ 30.10.2002. 11:38 ] @
VIDI PRIVATNE PORUKE!
[ dragon @ 05.11.2002. 13:03 ] @
Imam driver za Win2000/XP. Kome treba nek se javi na [email protected].
Firmware naravno nije zakljucan ;)))

Pozdrav

Dragon
[ nekimali @ 06.11.2002. 20:57 ] @
:-)

imas email :)


pozdrav, milovan


hvala bogu da se neko javio :-)

[ danac @ 05.12.2002. 18:09 ] @
Dragon;

I ja sam ti posalo mail prije nekoliko dana i jos uvije nista...

Ako imas driver molim te da mi ga posaljes ili posalji link, upload...

[ XXX-BL @ 30.04.2003. 00:52 ] @
Citam ovo sa driverima,za Santis Sto je pisao ovaj Milovan Tatic.
Pa zao mi je sto sam kasno ovo procitao.Ali bolje ikad nego nikad.
Zelim da pozdravim ovog momka Predraga Supurovica koji se jadan potrudio da nabavi Driver za ovog Milovana.
Zao mi je sto ljudi lazu ovako kao ovaj Milovan.Prvo sto je trazio to je dobio.
Kupio je santis comunicator kao (mrezni zavrsetak) i nista vise.To mu je prije kupovine sve bilo objasnjeno usmeno i pismeno uz jedan jako fin reklamni materijal u koloru koji je obezbedila direkcija za marketing i prodaju Telekoma Srpske.
Data kit,za Santis Comunicator mi nismo nikada ni nudili,dokaz za to su Externi modemi koji se nalaze u nasoj ponudi,TIPA-Stollman USB,Stollman V.24,Eicon-Diva,i Bazna Stanica ISDN-4170.Sto se tice MSN-ova,Sto se zali kako mu je receno da to ne smije nista dirati,mogu slobodno da kazem da laze iz tog razloga sto se prilikom montaze korisniku ostavlja uputstvo koje dolazi uz santis.Provjerio sam on je kupio samo Santis Comunicator mrezni zavrsetak,a to ne spada u paket.Kada se kupi paket onda se MSN-ovi,dobiju gratis tj,2-MSN.Sto se tice toga da se ne moze birati izmedju opreme i to je laz,jer u nasoj ponudi postoje paketi,a ako buduci korisnik ne zeli da kupi opremu od nas duzan je da plati prikljucan sa mreznim zavrsetkom koji mi imamo u ponudi.Oni su za sada simens NT-1 i NT-2-AB,Santis Comunicator.Ako imate nekakvih pitanja vezanih za ISDN-slobodno pisite rado cu da vam pomognem.XXX-BL.Jos nesto u ugovoru stoji da su Mrezni Zavrsetci iskljucivo vlasnistvo Telekoma,Pa prema
tome nekad u buducnosti vjerovatno mogu biti lako i [email protected]
[ nekimali @ 30.04.2003. 23:04 ] @
uhhhh

kewl

hm

ocito neko ima problema sa mojim imenom

pozdrav,
nekimali

srecni korisnik santisa i telekoma RS, tnx to dragon :D
[ XXX-BL @ 01.05.2003. 20:43 ] @
Dragi nas korisnice taticu,posto ste jako zadovoljni sa nasim santis-mreznim zavrsetkom,da budete jos zadovoljniji zamijenicemo ga sa nasim izuzetno dobrim mreznim zavrsetkom slovenackim NT-2ab.
[ dragon @ 09.05.2003. 14:16 ] @
Imam na poslu Iskratel NT1+2ab, kuci mi je santis communicator a u igraonici simens NT1 i sve radi vise nego besprijekorno. Naravno bilo je problema dok sam nabavio drajvere za santis ali boze moj mnogo je bolje staviti eksterni (mislim eksterni -- van NT-a) TA. Jos jednom svaka pohvala Telekomu RS i TEOL-u.
Nadam se da ce i ADSL ubrzo

Pozdrav

Dragon
[ yu4dp @ 01.10.2003. 13:02 ] @
Malo sa zakasnjenjem, ali mozda ce nekome i pomoci ovo sto napisem.
Predmetni TN zavrsetak imam vec godinu dana i sve radi 100% OK. Nisam citao sve odgovore na ovu temu, ali sam uocio par odgovora koji nisu tacni, a posto mi je poznato mnogo toga oko nabavke ovih NT u Telekomu RS, ynam i zasto su ti odgovori takvi.

1. Kada je Telekom RS nabavio ove NT istovremeno je na lageru imao veci broj ISDN modema koje je trebalo "trsiti" pa iz tog razloga i nije bilo nabavke CD-kita za ovaj NT.

2. Ja sam od Simensa takodje tobio odgovor da nasi NT-ovi samo fizicki imaju USB ugradjen, ali da isti nije ozivljen.
3. Kada sam konacno dosao do CD-kita i uradio instalaciju na W98 sve je radilo kako treba i bez greske. Sva komunikacija iz PC mi ide preko USB porta i sve radi kako je predvidjeno. Ujedno preko usb porta vrsim i programiranje samog NT-a.
4.Analogne portove koristim iskljucivo za telefoniju. ali sam ih testirao i na analogni modem i kacio sam se procecno 48kB/s.

5. Uz Santisov software dobije se i RVScom software koji takodje nudi mnogo toga kao sto je: sekretarica sa prijemom govornih poruka i full remote pristupom, fax G3 i G4, data transfer itd...

6. Jedino ogranicenje, a i neije neko ogranicenje, je to sto je potrebno da NT bude blizu PC-a jer je usb komunikacija ogranicena na 5-6 metara, bez upotrebe linijskog usb pojacivaca.

7. Ako nekoga interesuje vise detalja o ovome, moze mi se javiti na private i rado cu pomoci, jer prava je steta ne iskoristiti mogucnosti ovoga NT-a.

8. I jos da kazem da sada koristim W2k i pod njim takodje sve radi 100% OK.

9. veliko pozdrav iz Trebinja.

Zoran
[ hollowdo @ 02.10.2003. 21:32 ] @
Evo upravo citam o ISDN i poprilicno sam zbunjen. Evo ovako:
Studiram u BL i posto mi je veza ka netu u mom stanu vrlo slaba (najvise 16.8Kb/s) olducio sam se za ISDN. Buduci da sam malo ogranicen sa finansijama gledam da ustedim kako god mogu (a da pritom dobijem ISDN).
Vrlo malo znam o ISDN-u. Znam da mi nudi ne puno skuplji ali zato brzi pristup netu.
1. Ako uzmem Ovaj NT1+2ab mogu li koristiti jedan kanal
(ili oba) bez dodatnog modema? Kako?(Ili kako da
nadjem taj USB datakit)
2. Raspon od uticnice do compa mi je nekih 11 metara.Mogu
li mrezni zavrsetak montirati u sobi pored compa (zbog
tog USB-a).
3. Cuo sam da je pretplata oko 11 KM. Je li to po broju ili za
oba broja zajedno? Koliko je impulsa uracunato u tu
pretplatu?
4. Mnogo Hvala!
[ KCD @ 02.10.2003. 23:42 ] @
Taj NT1+2ab nije ovaj SANTIS o kome je ovde bilo price. Koliko mi se cini proizvod je neke firme na "E" (ne znam tacno) djeluje mnogo losije (kvalitet plastike, i lagan je kao da je prazan:-) nema uopste USB vec samo 1 NT i 2 analognna. Za njega treba ISDN modem (interni/externi) sto je jos jedan dodatak na cijenu oko 80KM (interni)

A da nije neko u medjuvremenu nasao (naisao na) LINUX drajvere za SANTIS :-)???
[ yu4dp @ 03.10.2003. 06:34 ] @
Student,
ISDN ti pruza mogucnost da ti zauzmes kanala koliko hoces tj. 1 ili oba, sa tim ako se konektujes na oba placas duplo tel. impulse, kao i duplo vrijeme kod provajdera.
Ako zelis da postojecu analognu tel. liniju zamjenis za ISDN doplata je za osnovni ISDN paket bez ISDN telefona 220 KM (za Telekom Srpske). Pretplata za jedan MSN(broj) je 10 KM + 1 KM za svaki dodatni MSN, kao i za dodatne ISDN servise 1 KM po servisu (nema gratis imuplsa da ja znam)
Juce sam dobio info da ce Telekom Srpske uskoro ponovo nabavljati NT-ove Siemens SANTIS sa 2xISDN + 2x analogni + USB port i ovaj put i DATA KIT!
Zato malo sacekaj, jer sada imaju samo Iskra NT-ove bez USB porta.
Rzdaljina d NT do PC-a mora biti max. do 5 metara i to sa provjerenim USB kablom, jer precnik upotrebljene zice u kablu diktira max dazdaljinu, ali najsigurnije je da ti NT stoji uz racunar i da koristis standardne kablove od 2-3 m.
Ukoliko nabavis Santis nije ti potreban modem, a ukoliko budes koristio neki drugi NT bez usb komunikacije potreban ti je modem i onda pazi da ne kupis ISDN 64k jer takvih imas masu u prodaji kod nas u RS. Obavezno kupi isdn 128k modem.
I jos za kraj, kada koristis ISDN na 128k tj. oba ISDN kanala, NT mozes da podesis tako da ako te u tom momentu neko zove na telefon automatski se oslobadja jedan kanal i data komunikacija ostaje na 64 k, a isto tako je i ako ti zelis da koristis telefon a u tom momentu si imao zauzeta data transferom oba kanala.
Nadam se da sam ti bar malo pomogao.
Pozdrav, Zoran, Trebinje
[ hollowdo @ 03.10.2003. 10:57 ] @
Meni je u mnogome jasnije. Nadam se i drugima koji bas i nisu znalci na ovom polju. Mnogo hvala i za informaciju da ce Telekom Srpske nabavljati doticni NT sa data kitom. Ali koliko je to sigurno???

Jos jednom hvala
[ Proximus @ 10.12.2003. 02:11 ] @
zna li neko mozda jel sme kod ISDN-a da se koriste npr. APC aparati za zashtitu telefonskih linija od udara groma i slicno ?
[ yu4dp @ 10.12.2003. 08:39 ] @
Linijski napon na ISDN-u je oko 95V i to je jos uvijek ispod praga prorade prenaponskih linijskih osiguraca na PTT linijama. Kod mene je na PTT liniji ostala klasicna prenaponska zastita (koja proradjuje na oko 120V). Mislim da bi i u APC-u trebale da budu iste prenaponske zastite i da bi trebalo da ISDN funkcionice bez problema.
Pozdrav, Zoran,Trebinje/RS
[ Proximus @ 13.12.2003. 00:26 ] @
nadam se da si u pravu :) hvala puno
[ drummaster @ 06.04.2004. 22:09 ] @
Citat:
yu4dp:
Malo sa zakasnjenjem, ali mozda ce nekome i pomoci ovo sto napisem.
Predmetni TN zavrsetak imam vec godinu dana i sve radi 100% OK. Nisam citao sve odgovore na ovu temu, ali sam uocio par odgovora koji nisu tacni, a posto mi je poznato mnogo toga oko nabavke ovih NT u Telekomu RS, ynam i zasto su ti odgovori takvi.

1. Kada je Telekom RS nabavio ove NT istovremeno je na lageru imao veci broj ISDN modema koje je trebalo "trsiti" pa iz tog razloga i nije bilo nabavke CD-kita za ovaj NT.

2. Ja sam od Simensa takodje tobio odgovor da nasi NT-ovi samo fizicki imaju USB ugradjen, ali da isti nije ozivljen.
3. Kada sam konacno dosao do CD-kita i uradio instalaciju na W98 sve je radilo kako treba i bez greske. Sva komunikacija iz PC mi ide preko USB porta i sve radi kako je predvidjeno. Ujedno preko usb porta vrsim i programiranje samog NT-a.
4.Analogne portove koristim iskljucivo za telefoniju. ali sam ih testirao i na analogni modem i kacio sam se procecno 48kB/s.

5. Uz Santisov software dobije se i RVScom software koji takodje nudi mnogo toga kao sto je: sekretarica sa prijemom govornih poruka i full remote pristupom, fax G3 i G4, data transfer itd...

6. Jedino ogranicenje, a i neije neko ogranicenje, je to sto je potrebno da NT bude blizu PC-a jer je usb komunikacija ogranicena na 5-6 metara, bez upotrebe linijskog usb pojacivaca.

7. Ako nekoga interesuje vise detalja o ovome, moze mi se javiti na private i rado cu pomoci, jer prava je steta ne iskoristiti mogucnosti ovoga NT-a.

8. I jos da kazem da sada koristim W2k i pod njim takodje sve radi 100% OK.

9. veliko pozdrav iz Trebinja.

Zoran

Volio bih da iskoristim rvs maximalno ali ne znam sifru koju mi trazi da unesem
[ yu4dp @ 07.04.2004. 21:35 ] @
Za RVC-COM pokusaj sa key: 0500-1-0012394-XCSA5HSFB
[ danac @ 07.04.2004. 22:33 ] @
Slazem se za Santisa u potpunosti. Najbolji NT koji telekom ima u ponudi! Kad se samo osvrnem na debakl sa Elconom multi...

Kako god ima li neko installer password za santisa, trebao bi ga prebaciti na DMF sa FSK Bell nije kompatibilan sa centralom?

LP
D
[ drummaster @ 07.04.2004. 22:53 ] @
Citat:
danac:
Slazem se za Santisa u potpunosti. Najbolji NT koji telekom ima u ponudi! Kad se samo osvrnem na debakl sa Elconom multi...

Kako god ima li neko installer password za santisa, trebao bi ga prebaciti na DMF sa FSK Bell nije kompatibilan sa centralom?

LP
D

Zahvaljujem YU4DP ali sifra nije dobra.Da ja dam koju rijec za santis.Taj santis ...Obilazim razne sajtove i pitam drugove iz poste itd. na sve strane i sta je moj zakljucak?Koristim santis da ne zaboravim reci.Evo ovako.Vece *ovno moje oci nisu gledale nego sto je santis.Cijena je mizerna pa ga ovi nasi postari [srbija i crna gora]kupuju na tone ne bi li sto vise para u **zicu stavili a krajni korisnik i usluga?Koga za to boli k***c, vazno da to ide i kraj.Tako je to kad zivimo gdje zivimo.Zasto je santis *ovno?Instalirao sam modem booster koji je dobio ne znam ni sam koliko nagrada sirom Amerike i Svijeta, i sta se desava.Instalacija obicno traje 7 do 10 minuta.Sa santisom instalacija je trajala oko 45 minuta!!!Kad sam restartovao pc i konektovao se na internet...........Raspad sistema totalni.Na kraju sam deinstalirao modem booster i vratio se na staro [bez icega solo santis]Drajveri za capi monitore se pojavljuju kad ih je volja, error connecting in modem ,ili hardware conflict , je redovna pojava.Restartuj pa ispocetka.Pa mu mu prifale drajveri za ovo pa za ono itd.Sve u svemu izuzetno *ovno od proizvoda, ali posto nemamo bolje a bolje kosta mnogo eto nama santisa !!! , koji u Crnoj Gori ostaje u vlasnistvu Telekoma koji radi ISDN kod nas!Eto im ga vala taman lijepo!Kad crkne oni ce ga popravljat i sve sto ide uz to.Hvala na lijepim rijecima i pomoci i saradnji koja postoji na EliteSecurity.Pozdrav iz kotora
[ jovbabic @ 08.04.2004. 06:17 ] @
Razumem gornjeg postavljaca reply-ja u potpunosti ali se ne slazem sa njim... Verovatno nije probao ostale NT koje druge firme nude... Uostalom, zasto ne pogledati malo u PC i ne potraziti problem u njemu...? Tvrdim da je Santis Comm. najbolji NT koji se od pojave idsn-a pojavio na ovim prostorima !
[ drummaster @ 08.04.2004. 13:16 ] @
Citat:
jovbabic:
Razumem gornjeg postavljaca reply-ja u potpunosti ali se ne slazem sa njim... Verovatno nije probao ostale NT koje druge firme nude... Uostalom, zasto ne pogledati malo u PC i ne potraziti problem u njemu...? Tvrdim da je Santis Comm. najbolji NT koji se od pojave idsn-a pojavio na ovim prostorima !

ako pentium IV 2200MHz [markiran komplet ,fujitsu siemens]nije dobar reci mi koji da kupim.Ja sam se ogranicio na srbiju i crnu goru ,a ako je santis the best kakvi li su ostali?
[ S a l e @ 21.05.2004. 10:19 ] @
Izasao je driver update za NT Siemens Santis!
www.siemens.ch/isdn

Citat:
Manuals and Drivers for SANTIS-USB Datakit number:

S1610-Z2000-C10-* or
S1610-Z2000-D10-*

Manuals
User Manual (pdf)

Driver updates

VComm+ Driver Update Notes

This Update is designed for:

Windows 2000 and Windows XP
VComm+ driver
The following improvements are made:

Hyper Threading support implemented
RAS support implemented
General performance enhancement
Download Driver (exe)
[ poba @ 07.09.2004. 13:21 ] @
I ja bi bio zahvalan ako mi neko šalje drayvere za Santisa. Ili link kde mogu da ih skinem.
[ stob @ 08.01.2005. 12:28 ] @
Jeli st nasli driver. Molim za link.

Hvala

LP
Stob
[ eluv @ 13.01.2005. 10:29 ] @
Citat:
danac: Slazem se za Santisa u potpunosti. Najbolji NT koji telekom ima u ponudi! Kad se samo osvrnem na debakl sa Elconom multi...

Kako god ima li neko installer password za santisa, trebao bi ga prebaciti na DMF sa FSK Bell nije kompatibilan sa centralom?

LP
D


A sta fali Elconu??? Ja ga imam nesto vise od godine i radi savrseno...
Dobro, ponekad se resetuje sam od sebe ali veoma rijetko...
[ danac @ 18.01.2005. 16:30 ] @
Citat:
eluv: A sta fali Elconu??? Ja ga imam nesto vise od godine i radi savrseno...
Dobro, ponekad se resetuje sam od sebe ali veoma rijetko...


Izmjeri ping do neke poznate stranice... ako mozes onda usporedi rezultat sa santisom. To sve ako ti driver nepravi blue screen of death - sa kojom god verzijom.
Mozda te ovo prosvijetli.

LP.
./D

[ Brzina @ 18.01.2005. 16:51 ] @
Kada nesto skidate koliki vam je protok podataka. Kod mene 7.5 kb najčešće. Imam
TA-USB ISDN ADAPTER za kojeg nisam siguran da dobro radi jer se komp često restartuje sam od sebe. Da li je to do drivera i gdje bi ih mogao naći. Takođe imam siemens santis.
[ danac @ 18.01.2005. 23:59 ] @
Iskljuci QoS - to bi trebalo da ucini razliu... da budes blize 8
Idi na Run pa > gpedit.msc > otvori computer configuration > Administrative templates > Network > QoS packet scheduler > dvoclick na Limit reservable bandwidth > set na enable i stavi 0%.
./D
[ eluv @ 19.01.2005. 17:14 ] @
@ danac:

Nisam mjerio takve stvari ali sto se tice stabilnosti nisam imao vecih problema...
A pogotovo nakon ovoga...

From : Raudies, René <[email protected]>
Sent : Friday, January 14, 2005 1:07 PM
To : "'[email protected]'" <[email protected]>
CC : 'HOR' <[email protected]>
Subject : AW: Contact form to ELCON Systemtechnik

| | | Inbox


Dear Sir / Madam

attached you find the latest driver version for the NT1+Multi USB port. It
has been successfully tested with HT technology.

It will be published in the internet soon.

Best regards
Rene Raudies



Ovi drajveri nose oznaku 2.00 02. 12. 2004, ne prave probleme sa HT, a usput sam dobio od istog lika i novi firmware, nekoliko korisnih alatki za konfiguraciju i jos po nesto.

Inace, Telekom RS radi trenutno i zamjene postojeceg TA za Eicon Diva 850 besplatno, a Diva 852 uz neku doplaticu pa ko voli...

Pozdrav


[ Brzina @ 20.01.2005. 00:06 ] @
Ja sam iz Doboja, pa me interesuje gdje moram otići da svoj ISDN adapter zamjenim za taj noviji. Koja je razlika sada između tog i ovog novijeg adaptera. I isplati li se "namiriti" još rape za taj noviji što naš jadni telekom nudi. Vozdra
[ eluv @ 20.01.2005. 12:07 ] @
Ako nisi zadovoljan postojecim onda vrijedi...

Pogledaj na :

http://www.eicon.com/support/helpweb/852en/default.htm

pa odluci treba li ti i vrijedi li.

Pozdrav
[ danac @ 20.01.2005. 22:41 ] @
Citat:
eluv: Ako nisi zadovoljan postojecim onda vrijedi...

ELUV

Pozdrav



Drago mi je da barem neke stvari idu na bolje...

LP
./D