[ Nemanja Avramović @ 17.12.2005. 13:17 ] @
E ljudi, unapred se izvinjavam ako sam promasio forum, ali ovo mi je bilo nekako najlogicnije mesto da postavim poruku.

Dakle, pitanje je kako na cPanel-u da postavim CronJob? Ja sam otisao tamo u Cron Jobs, podesio da se izvrsava na dva sata, kao command ili sta vec sam samo uneo adresu do svoje skripte koju treba da pozove (sa sve http://www.domen.....) i sve to sacuvao, ali kad sam se vratio posle (vise od) 2 sata, skripta nije odradila posao.

Dakle, kako da pozovem skriptu preko CronJob-a iz cPanel-a?

edit: Da ne bude da skripta ne valja, pre postavljana cronjob-a sam pozvao skriptu iz browser-a i odradila je posao!

[Ovu poruku je menjao JaHvram dana 17.12.2005. u 14:18 GMT+1]
[ NenadS @ 17.12.2005. 14:06 ] @
Potrazi pomoc od tvog hosting provajdera, jer mi mozemo samo da nagadjamo sta moze da bude... tako da bi oni trebali da ti pomognu.
[ Nemanja Avramović @ 17.12.2005. 14:31 ] @
Ok, ali bar mi recite da li bi tako trebalo da se radi? Znaci samo unesem adresu? Ajde korisnici cPanel-a, pomozite
[ NenadS @ 17.12.2005. 17:33 ] @
Da, tako treba da radi, podesis vreme i uneses adresu do scripte koju treba da aktivira i to je sve...
[ Nemanja Avramović @ 17.12.2005. 22:47 ] @
Hvala. Privremeno cu koristiti usluge sajta webcron dok ne skontam kako da podesim svoj cron.
[ DeX-Force @ 18.12.2005. 11:06 ] @
Pokusaj da stavis putanju na serveru.

Na primer ovako '/home/user_name/public_html/neki_fajl.sh'

A ako pokusavas da startujes neki PHP fajl sto mi se cini da je ovde slucaj onda trebas da stavis ovako

"php -q /home/user_name/public_html/neki_fajl.php" ili ispred "php -f"



[Ovu poruku je menjao DeX-Force dana 18.12.2005. u 12:06 GMT+1]