[ Samo polako @ 17.12.2005. 21:52 ] @
Problem je slijedeći:

Deinstaliran SQL SERVER 2000
Instaliran MSDE 2000
Prebačeni podaci
Sve radi OK na mašini na kojoj je instaliran MSDE

Klijenti ne mogu pristupiti serveru MSDE

U čemu je problem?

Djeljeni reursi servera su dostupni ostalim računarima.
Instanca MSDE je je vidljiva klijentima (iz query analizera) ali se ne mogu konektovati. (Ostalo na klijentima kako je i bilio dok je radilo sve sa SQL SERVEROM)
Username i password su korektni.

Slučaj 2:
Eksperiment kod kuće:
Na jednom računaru MSDE 2000 a na drugom SQLO SERVER 2000
sa oba računara se može pristupiti iz MSDE query (skinuto sa neta) SQL SERVERU a MSDE je dostupan samo sa mašine na kojoj je instaliran.

Pomoooooooooooć !!!!

HVALA unapred!!!!
[ Samo polako @ 18.12.2005. 23:41 ] @
Ma nije moguće da niko nije imao ovakav problem...

Šta u stvari treba imati instalirano na klijentu koji pristupa serveru na kojem je MSDE...

DO sada sam radio sa SQL serverom 2000 i nikada nije bilo nikakvih problema, čak sam se konektovao i preko interneta i sve je uvijek bilo sasvim OK.

Ljudi, ima li iko da može pomoći.....

[ Samo polako @ 19.12.2005. 08:41 ] @
Uzdaj se use i u svoje kljuse....

Pomagali su mi ljudi sa ovog foruma...ali po pitanju ove teme podrška je izostala...

Ja se lijepo ispriča sam sa sobom, ali eto, ovo će možda nekome i biti od koristi. Jutros oko 4 sata sam progulio na bazu...

Kada se instaslira MSDE 2000 po defaultu je
DISABLENETWORKPROTOCOLS=1

u setup.ini pored ostalog treba ubaciti i

DISABLENETWORKPROTOCOLS=0

i onda sve radi.

A zašto mi ovo niko nije rek'o da se sinoć naspavam ko čo'ek....

Hajd nema veze (da sam samo pročitao čitavo uputstvo prije instalacije)...
[ dsmr @ 25.07.2006. 12:29 ] @
Evo, mozda, pomoglo meni????
Ako projekat razvijen na Sql server 2000 treba da isporucim i korisniku na MSDE 2000 kakav su ogranicenja osim velicine baze (sto su prihvatili). Postoji li mogucnost da MSDE 2000 nesto ne razume. Unapred hvala.
[ Fedya @ 25.07.2006. 12:54 ] @
Ne, nije moguce da ne razume, ali postoji ogranicenje u broju konekcija (mislim da mozes imati max 4 otvorene konekcije u isto vreme, neka me neko ispravi ako gresim), tako da se ne moze koristi na komercijalnim Web aplikacijama.
[ dsmr @ 26.07.2006. 07:41 ] @
To je u redu.
I jos jedna provera. Da li ima neki free GUI za inervencije nad bazom kod korisnika gde umesto Sql server 2000 hocu da instaliram MSDE 2000.
[ Fedya @ 26.07.2006. 07:55 ] @
Imas recimo, Visual C# 2005 Express.

Sa njim mozes da vecinu osnovnih stvari da uradis, ali ipak Enterprise Manager je neznamenljiv (a njega moras da platis...)
[ dsmr @ 26.07.2006. 08:14 ] @
Na http://www.microsoft.com/sql/p...features/compare-features.mspx --
sam nasao SQL Server 2005 Features Comparison.
U Tabeli za komparaciju u koloni za express verziju
za SQL Server Management Studio Express stoji
Easy-to-use graphical management tool available as a separate download or included with the SQL Server Express w/Advanced Services download.
Sta znaci SQL Server Express w, kako se to skida i da li se to placa?
Ako kod korisnika instaliram SQL Server Express w (2005) da li ce da razume projekat uradjen na Sql server 2000?
Fedya, puno hvala na brzim odgovorima.




[ Fedya @ 26.07.2006. 08:28 ] @
Nema na cemu :)

Trebalo bi da radi, ali to nije 100%, tako da ti je moj savet da skines samo Management Studio (bez Servera) i da se kacis na MSDE, tako da ce sve ostati isto i imas i besplatnu alatku za mangment.