[ separator @ 19.12.2005. 10:44 ] @
Na primer imam par filmova gde je titl ubacen u crno polje ispod slike.
Da li postoji nacin da odsecem taj deo slike bez dodatne rekompresije?
Ako je moguce to odraditi, koji program je potrebno koristiti?
[ Kosta ******um Rex Persia @ 19.12.2005. 12:19 ] @
Teško da to može da se izvede kako ti nameravaš, bar koliko ja znam. Možda je moguće, ali ja za to dosad nisam čuo.

Čekaj, jel sam te dobro razumeo, tebi je titl nalepljen na video, jel tako.
[ separator @ 19.12.2005. 23:34 ] @
Da dobro si razumeo. Titl je nalepljen na video, ali zauzima samo crno polje
ispod slike. Stoga i moje pitanje. Malo mi je neverovatno da ni jedan program
to ne moze da odradi. Mislim probao sam razne programe ali svi oni traze
rekompresiju. Zasto jednostavno ne bi moglo crop-ovati taj deo slike?
[ Kosta ******um Rex Persia @ 20.12.2005. 00:12 ] @
Pa moglo bi se kropovati, ali onda više ne bi imao titlove, već bi morao ponovo da ih lepiš na film. Po meni, najbolje ti je da odradiš kropovanje, i da negde na internetu nađeš titl za taj film.

Drugačije, može, ako još uvek imaš DVD ili MPEG2 original fajl, pa onda možeš to relativno lako da uradiš, kropuješ sliku i nalepiš titl, ima za to program koji lepi titl na DivX, Xvid ili bilo koji format filma. Adresa je www.xmpeg.net a aktuelna verzija je Xmpeg 5.03

Ne bih ti preporučio da ponovo rekompresuješ film, jel se tako dobijaju znatno veći gubici, nego ako bi to radio sa DVD originala.
[ separator @ 20.12.2005. 01:14 ] @
Jos malo da pojasnim.
Vec sam nasao titl koji odgovara filmu. Nemam DVD vec samo DivX.

Kazes da bi moglo da se kropuje. Kako i kojim programom?

Naravno rekompresija DivX-a u DivX ne dolazi u obzir.
[ Kosta ******um Rex Persia @ 20.12.2005. 01:27 ] @
Pa bez rekompresije kropovanje ni teoretski nije moguće, ali ako grešim, nek me moderatori ovog foruma slobodno ispravi.

Moraćeš da nađeš originalni DVD ako nećeš gubitak kvaliteta.

Inače, onaj XMPEG što sam ti gore dao link može to da radi samo sa MPEG2 i DVD video fajlovima,a VirtualDub 1.6.11 sa AVI fajlovima.
[ Mister_rap @ 20.12.2005. 12:49 ] @
Bilo kakva izmjena na samom video zahtjeva rekompresiju tako da....
[ Cileinteractiv @ 20.12.2005. 23:51 ] @
@separator Koristi pretragu na forumu! U vezi ovog pitanja odmah bih saznao odgovor.
[ Mladen_Perisic @ 21.12.2005. 01:19 ] @
Khmm... Mislim da je... Interactive u pravu.... :) Eh.... Nero Vision Express ti može pomoći... A što se tiče onoga da ne postoji program.... Pa.... Kao prvo.... Video stream filma je sastavljen od slika koje se nazivaju Frames. BILO KAKVA IZMIJENA na ovim frejmovima (?) zahtijeva re/kompresiju video streama, pa bilo to kidanje/kropovanje (resizing) ili jednostavno dodavanje kontrasta. Ti izgleda očekuješ da ti neki program otkine dio filma, pri čemu mijenja rezoluciju frameova, veličinu fajla, odnos stranica (koji jeste itekako bitan ;) ) i ostalo, a da ne izvrši rekompresiju... Aleluja! ... Kad bi takav postojao.... Nema više čuvenog Resize filtera u VirtualDub-u, koji je, kao po pravilu, kod svakog korisnika išao na prvo ili drugo mjesto u listi filtera..... Ali ne postoji takav program... A, ako ga i nađeš, SIGURNO radi rekompresiju.

Predpostavljam da je tvoj razlog izbijegavanja rekompresije moguće gubljenje na kvalitetu snimka i vremenska zahtijevnost. Danas postoji itekako dobri kodeci i filteri koji mogu da naprave snimak koji nekada prevazilazi i sam original (probaj sa nekim bioskop-snimkom da se malo poigraš u VDub-u uz njegove filtere i znaćeš o čemu pričam). Što se tiče druge rabote..... Kupi Intel i (naravno, overklokuj ga) :)))
[ separator @ 21.12.2005. 01:55 ] @
Nije mi problem cekanje, ali jeste gubitak kvaliteta.
Pitanje sam postavio zato sto nisam nasao nista (sto ne rekompresuje)
preko pretrage. Nikakvi bioskopi ne dolaze u obzir. Sa ovim se verovatno
i ostali "kolekcionari" DivX-a slazu samnom!?
[ Mladen_Perisic @ 21.12.2005. 02:33 ] @
Moj savijet: Koristi VirtualDub, a kao kompresiju divX 6.1 Pro sa bitrateom najviši koji misliš... Kvalitet: Insane, uradi 2-3 prolaza (ne zaboravi na opciju File>Run Video Analysys Pass da štrikiraš, kao i na opciju Video>Fast Recmopress), postavi i pstale željene parametre na trećoj kartici kodeka..... Nadam se da sam pomogao.

Dopuna:
Uradi ti i više passova, ako hoćeš, ali ja ti šaljem vaučer moneta ako primjetiš razliku u kvalitetu poslije 3. prolaza!...E i još nešto....Neće li ti smetati ako se slika razvuče zato jer si 'okinuo' stranicu?

[Ovu poruku je menjao Mladen_Perisic dana 21.12.2005. u 03:36 GMT+1]
[ separator @ 21.12.2005. 03:09 ] @
Hvala na savetima, ali napomenuo sam vec da je titl van slike, odnosno
u slici ali u crnom delu.
[ Mladen_Perisic @ 21.12.2005. 03:29 ] @
Pošto i dalje nijesam siguran što tebi tačno treba (sporo brate kontam) pogledaj i malo Resize filter VDuba.
[ separator @ 21.12.2005. 13:28 ] @
Evo sta mi treba BRE!



El sad malo jasnije?
Em sto je titl neispravan (vidi se iz prilozenog), em sto ne volim titlove u slici

[Ovu poruku je menjao separator dana 21.12.2005. u 14:33 GMT+1]
[ Kosta ******um Rex Persia @ 21.12.2005. 20:05 ] @
Citat:
Mladen_Perisic: Moj savijet: Koristi VirtualDub, a kao kompresiju divX 6.1 Pro sa bitrateom najviši koji misliš... Kvalitet: Insane, uradi 2-3 prolaza (ne zaboravi na opciju File>Run Video Analysys Pass da štrikiraš, kao i na opciju Video>Fast Recmopress), postavi i pstale željene parametre na trećoj kartici kodeka..... Nadam se da sam pomogao.


Upravo tako. Separator, savetujem ti da probaš na baš ovaj način da središ stvar, a za titl i nije toliko problem, jer se može skoro sigurno naći negde na internetu. Kako se zove dotični fiilm, jel neki samurajski?

A u resize filteru VirtualDub-a, kad odabereš filter resize obavezno uradi kropovanje tog crnog dela slike, tako što ćeš kliknuti na opciju Cropping i ručno odabrati koji deo slike treba iseći. To ti je to.
[ separator @ 21.12.2005. 23:45 ] @
Hvala u svakom slucaju. Nisam bas laik, ali ni profesionalac.
Hteo sam da vidim da li moze bez rekompresije, a sa rekompresijom
znam da odradim. Mislim da mi resize ni ne treba ako proporcija odgovara.
Nista ne resajzujem, vec samo odsecam deo slike. Znaci VirtualDub,
pa NullTransform, pa Crop, i to je to.

Zaboravih da upisem naziv filma: "Azumi 2"

[Ovu poruku je menjao separator dana 22.12.2005. u 00:48 GMT+1]
[ Mladen_Perisic @ 22.12.2005. 11:10 ] @
U pravu si, ali će Null Transform čini mi se razvući stranice, n' cest pas? Usput, kakav je movie?
[ separator @ 23.12.2005. 21:38 ] @
Za one koji vole takve filmove ekstra.