[ ziko07 @ 19.12.2005. 13:11 ] @
Pozdrav,

Imam 6 MPEG2 fajla svaki po odprilike ~30 minuta.
Kako izracunati koliko tacno stane na DVD-R da bih otsekao neki deo?
Takodje moze li se 2-3 spojiti kao jedan sa DVD Lab Pro i da ima chaptere kao jedna cekina a ne 3 posebna titla?

Jos samo ovo, napravio sam DVD sa chapterima i scenama, i kad ubacim sve je OK, odabiram scenu pa OK ili idem direkno na PLAY, ali dok ide PLAY i ako pritisnem STOP, onda se ne mogu vratiti u TITLE MENU, a u "voznji" dok tece snimak onda ide u TITLE MENU.
Gde gresim?

Pozdrav i unapred hvala !!!

Ziko
[ speedman @ 19.12.2005. 14:21 ] @
mozes ih spojiti ali ne znam s kojim MALIM programom, probaj upisati u google MPEG2 JOIN pa isprobaj neke programe

za ovo drugo: odi na "connections" i "table" pa pogledaj sto se desava na kraju videa
[ ziko07 @ 20.12.2005. 12:44 ] @
Uradio sam sve kako pise u HELPu na strani 6...
Ubacio movie i zvuk, zatim kreirao MENU, i napisao text PLAY, SCENES.
Onda sam povukao MOVIE na PLAY a isto sam uradio i za scenes, dakle link je ok.
Onda na DVD compile.... i sve radi osim ono sto nemozes u TITLE/ROOT menu ako se pritisne STOP na plejeru..

Pozdrav
[ speedman @ 20.12.2005. 13:08 ] @
ako sam dobro shvatio:
ti hoces na playeru kada stisnes STOP da se vrati na prvi menu DVDa
to je nemoguce
kada stisnes STOP on ti potpuno zaustavi DVD i izbaci te na root menu playera(ako ga ima) ako nema onda bude samo crni ekran

na menu se mozes vratiti sa tipkom MENU(ili nesto slicno) na daljinskom
[ ziko07 @ 20.12.2005. 16:48 ] @
Mislio sam kad pritisnem TITLE/MENU da se vrati na pocetni meni, to i radi ali ako je u toku PLAY, kad ja pritisnem STOP , onda dugme TITLE/MENU ne reagira.
A molim te reci mi kako izracunati koiliko treba da "otsecem" od fajla da bi stalo sve na DVD-R, jer imam viska , pa bi sve to uradio na 2 DVDa.
I dali moze 2-3 movia u isti DVD ali da se gleda kao jedna celina, sa svokim chapterima...

Pozdrav
[ speedman @ 20.12.2005. 18:46 ] @
title/menu ne reagira jer je dvd ugasen, moras stisnuti play pa tek onda title/menu

moze dva-tri movie-a
moras na kraju svakoga u TABLE-u staviti da ide na pocetak sljedecega
NPR:
movie 1 - na kraju idi na movie 2
movie 2 - na kraju idi na movie 3
movie 3 - na kraju idi na menu 1
(sry sto ne znam kako se tocno pise, samo jednom sam to radio)

splitaj fileove na max 6GB, pa kada napravis "compile" dvda shrinkaj ga(u dvd shrinku, jel )
[ Mladen_Perisic @ 21.12.2005. 01:27 ] @
Vidim da je speedman sve dobro objasnio ;) Svaka čast! Nego, što se tiče veličine... Sve zavisi od rezolucije,tipa,bit rate... video streama, kao i od parametara audio streama... Stvarno... Bilo bi dobro da postoji neki kalkulator plug in za DVDlab...
[ ziko07 @ 24.12.2005. 10:34 ] @
4 filma sam imao za isti DVD, i vukao onu strelicu i spojio na movie2...3...4
Ali kad sam uradio kompilaciju film ide sa 1 na 2 ali ne ide na 3, a sve sam isto uradio i za 2 i za 3... pa sam Womble vCR spojio/isekao da bude jedan film oko 5.6Gb i tako napravio compile i nakon toga DVD Shrink..


Hvala na pomoc i pozdrav

Ziko
[ findi @ 27.12.2005. 10:23 ] @
@ziko07

Imam 6 MPEG2 fajla svaki po odprilike ~30 minuta.

Duljina(min) nije upitna vec velicina fajla 6 x Velicina fajla kB = Maximalno 4.3 GB stati ce na DVD .
LB ne uveca fajl jedino Menu treba nesto savisi od konviguracije.