[ Cyberghost @ 20.12.2005. 21:05 ] @
Kako da podesim neki VPN server da radi u lokalu preko LAN mreze gde bi korisnici razmenjivali podatke samo preko njega a nebi mogli direktno.

Infrastruktura:
Cela mreza na kablu, 6 racunara
Windows XP pro racunari
Nema servera (ako treba mozemo ga ubaciti)

P.S. Pokusao preko Windowsovog VPN ali on radi samo preko modema ili LPT porta
[ plavigor @ 21.12.2005. 00:11 ] @
M$ VPN radi i preko LAN-a, tj. preko bilo cega, ali uz TCP/IP. Kada kreiras VPN konekciju, samo ukucaj IP adresu zeljenog racunara i uspostavice se VPN.
Pozdrav

Edit: Auuu! Izvinjavam se, stvarno nece (odmah sam probao)! Bio sam ubedjen da hoce i preko LAN-a, jer to sam nekada i radio. Mada, bilo je to pre par godina, u vreme Win2000.

[Ovu poruku je menjao plavigor dana 21.12.2005. u 01:22 GMT+1]
[ plavigor @ 21.12.2005. 01:01 ] @
Opet ja! Kada bih pisao odgovore u podne, a ne u dva ujutro, verovatno bi ti bili od vece pomoci.
Naime, kao sto rekoh, moze i preko LAN-a. Ti u "onom" zbunjujucem prozoru "Devices" vidis Modem i LPT, ali LAN se podrazumeva. Mozes slobodno Modem i LPT da ostavis necekirano. Dakle, posle samo ukucaj ime ili IP adresu ciljnog racunara. Radio sam to, sad mi ne prolazi verifikaciju imena, ali trenutno nemam mozga za razmisljanje.
Pozdrav
[ plavigor @ 21.12.2005. 01:13 ] @
Pogodi ko je...
Help, tj. F1 je neverovatna stvar. Kaze da je na Win2000 Pro, WinXP Home i WinXP Pro dozvoljeno ukupno tri "Incoming" konekcije istovremeno, ali po jedna za svaki tip, a to su Direct (LPT), Modem i preko Interneta, tj. preko LAN-a. Dakle, i ako to realizujes, samo jedan klijent ce moci pristupati u jednom trenutku. Ostali ce biti odbijeni, naravno dok se prvi ne diskonektuje.
Laku noc

[Ovu poruku je menjao plavigor dana 21.12.2005. u 02:16 GMT+1]
[ Cyberghost @ 21.12.2005. 09:19 ] @
Au man u kakvom si ti speed-u :)
Pokusao sam tako nesto ali probacu ponovo da ne cekiram nista i da vidim da li ce to da proradi.

P.S. Mislim da ES ima pogresno vreme, obrnuto je AM i PM !!!
[ easyyu @ 09.04.2006. 03:12 ] @
Ja sam imao isti problem..cak sam otisao i korak dalje od vas :)
Uspeo sam da ostvarim VPN konekciju ka serveru ali nikako nisam mogao da nateram winXP (server) da mi sharing-uje internet...
Ovo sam resio sa veoma malim ali mocnim programom KerioWinroute 4.25