[ vladakru @ 21.12.2005. 01:14 ] @
Interesuje me postoji li neka skripta za mIRC koja bi odredenim korisnicima na nekom kanalu poslati odredjenu poruku u isto vreme?
[ separator @ 21.12.2005. 02:17 ] @
Hoces da kazes reklamu (spam)? Ako na to mislis, samo da te upozorim da i ako
je nadjes, bolje je ne koristi, jer osim sto ce ostali korisnici da te omrze, moze
da ti se desi i da budes banovan sa servera. Pa sad ti vidi!
[ Picsel @ 21.12.2005. 09:40 ] @
Pa dosta skripti vec ima ugradjeno tako nesto. Uglavnom se zove Mass Message (Notice...). Pa tako postoji da odredjenu poruku posaljes svima koji imaju @, + itd.
Ne znam da li ima negde da skines addon, ali znam da, na primer, Invincible Script sigurno ima tu opciju.
[ kuza @ 21.12.2005. 11:24 ] @
Postoje addoni za to ne znam imao sam jedan ali brzo sam ga skinuo iz svoje scripte jer stvarno te svi zamrze!!Decko je pitao za msg a ne za NOTICE,nemojmo brkati pojmove!
[ vladakru @ 21.12.2005. 11:45 ] @
gledaj, hocu da saljem poruke korisnicima kanala koje ja odaberem.. bez obzira imaju li @ ili +
[ vladakru @ 21.12.2005. 16:09 ] @
treba mi jos jedna, da me obavesti kada odredjeni nick pristupi irc serveru ili kanalu.
[ neca @ 21.12.2005. 19:15 ] @
Sto se tice prve..imao sam skriptu pisanu u XL-u (mozda imam jos uvek), pokrenes iz dosa, ukucas samo irc server klijent se konektuje, ukucas kanal ili nick, ako je kanal u pitanju, joinuje se na kanal, pokupi listu, partuje, izbaci opove i hopove i svim ostalim korisnicima posalje poruku koju hoces.

Sto se tice druge stvari, za to ti postoji notify (mislim da to ima svaki irc klijent). Znaci samo kucas /notify <nick> i to je to. Kad se nick konektuje na server, dobijes informaciju i kad se diskonektuje isto.
poz
[ karlowap @ 23.12.2005. 18:38 ] @
/privmsg nick1,nick2,nick3 Tekst ?
:)
[ separator @ 23.12.2005. 21:50 ] @
Pogledaj i ovo ovde
http://www.elitesecurity.org/tema/22896/0#989172
[ vladakru @ 24.12.2005. 00:24 ] @
dobro za /privmsg ali ako ima nesto lakse, recimo iz liste korisnika kanala obelezim zeljene korisnike i samo njima posaljem odredjenu poruku!???
[ neca @ 24.12.2005. 08:27 ] @
pa mozes recimo ako koristis Xchat da u "userlist button" dodas jos jedno dugme u kome ce ti pisati ta poruka. Posle toga samo izaberes usere kojima hoces to da posaljes kliknes na dugme i to je to.
[ vladakru @ 24.12.2005. 21:07 ] @
a sta mislite moze li da se napravi nesto sto bi izabranim korisnicima kanala slalo jednu istu poruku ali u razmacima od nekoliko sekundi? da nebi doslo do zagusenja ako se svima posalje u isto vreme.
[ LaMpiR @ 24.12.2005. 23:12 ] @
Citat:
vladakru: a sta mislite moze li da se napravi nesto sto bi izabranim korisnicima kanala slalo jednu istu poruku ali u razmacima od nekoliko sekundi? da nebi doslo do zagusenja ako se svima posalje u isto vreme.

Najbolje bi bilo da se napravi addon koji bi snimio sve korisnike odrednjenog kanala u jedan fajl i onda im slao odredjenu poruku svakih xx sec kako nebi doslo do zagusenja. Naravno da se moze izabrati da li da se ukljucuju @,%,+

[Ovu poruku je menjao LaMpiR dana 25.12.2005. u 00:13 GMT+1]