[ Pike79 @ 22.12.2005. 23:00 ] @
Imam dva laptopa, sony vaioa i fujitsu siemens amilo a1650g i na oba imam bluetooth ukljucen na USB.
Interesuje me da li mogu da ih povezem kao sto se klasicno povezuju racunari, tj. na koji nacin mogu to da uradim.
Ako neko moze da mi ukratko opise postupak umrezavanja preko bluetootha.
HVALA!
[ Milos Stojanovic @ 23.12.2005. 13:49 ] @
Umrežavanje ti je isto kao i preko bilo kog drugog adaptera, a specifična podešavanja samog bluetooth adaptera zavise od modela koji koristiš. Probaj malo pretragu, mislim da su pričali ljudi o tome
[ djuka_ns @ 24.12.2005. 21:36 ] @
Za pocetak mislim da je potrebno da je bluetooth namenjen pre svega prenosivim uredjajima malih dimenzija... namenjen za male protoke.
Tako da ne ocekuj nesto previse od blutooth veze...
Preporucujem ti crossover LAN kabel za povezivanje tvog vaio i amilo racunara,
ako bas insistiras na bluetooth-u onda ih jednostavno ukljuci oni bi automatski preko SDP (service discovery protocol) trebali da ponude uslugu umrezavanja...
Za atvoje resenje mislim da je crossover zakon -> njegovih 100mbita/s (u najgorem slucaju) je zakon za 100kbita/s koje bluetooth ima jedino teoretske sanse (mada je i to upitno).
[ Pike79 @ 25.12.2005. 02:19 ] @
Ma ja imam problem taj sto ne mogu preko bluetootha da vidim sharovane diskove i foldere, nego samo bluetooth exchange folder i u njemu sve fajlove koji se nalaze, a hteo bih da mi radi sve kao i u obicnoj mrezi sa kablom.
Poz!
[ Pike79 @ 04.01.2006. 01:30 ] @
Ima li neko resenja za ovaj moj problem?
Hvala!