[ tranzik @ 23.12.2005. 15:54 ] @
Imam mp3 plejer sa ugradjenim mikrofonom i line-in ulaz za snimanje sa nekog audio izvora (pretpostavljam, ulaz za digitalni signal). Posto plejer moze da snimi dosta materijala (512MB), a i kvalitet samog snimka je sasvim dobar, problem predstavlja jedino mikrofon. Voleo bih da napravim neki kvalitetniji snimak, pa me zanima da li postoje, da ih tako nazovem, aktivni mikrofoni koji bi mogli direktno da se ukljuce u line-in ulaz. Pretpostavljam da bi takvi mikrofoni morali u sebi da imaju neki a/d konvertor ili neko pojacalo (ili sta vec ), samim tim i neko svoje napajanje...
ne bih vise lupao o stvarima koje ne poznajem najbolje...
- moze li ko da mi udeli kakav savet?
- pretpostavljam da nisam prvi koji je dosao na ovakvu ideju, pa me zanimaju vasa (eventualna) ikustva
[ Pigoza @ 23.12.2005. 17:20 ] @
Postoje mikrofoni sa pretpojacivacem, ali nijedan nema dovoljan signal da bi to prikljucio na line ulaz,svi mikrofoni i sa pretpojacivacima idu opet na mikrofonski ulaz-mic,da bi ti to prikljucio moras da napravis poseban pojacivac za mikrofon(pretpojacivac),mislim da u Radio klubu u Beogradu imaju takav kit, ili imas toga na netu!