[ dismantle @ 23.12.2005. 16:26 ] @
Bok svima. Imam helvetica font instaliran u windowsima.Problem je kada pišem slova čćšđž, Word automatski koristi default arial font (znači helvetica ne podržava ove znakove). Ok, sada da li postoji kakav software za obradu fontova u kojem mogu dodati ova slova i instalirati u helvetica font file. Nadam se da sam bio jasan. Hvala unaprijed.
[ Milan Gligorijevic @ 23.12.2005. 17:18 ] @
Probaj Font Creator Program 4.1 (4.46MB) ja ga licno ne koristim a evo ti slika pogledaj.
Mozda i pomogne.
[ dismantle @ 23.12.2005. 21:03 ] @
Hvala na replyu, dobar program ali s njim je moguće otvoriti samo true type fontove, ne i .pfm fontove.Da li je može negdje skinuti kakav sličan font helvetici?
[ Nikola-15 @ 24.12.2005. 14:48 ] @
Ajmo polako. Nisam bas sto posto siguran sta ti treba, ali da pokusam.
Arial je font koji je u AsCII codu, dok je Helvetica (ako mislis na YU) u YUSCII codu. Naime, nije isti raspored slova na tastaturi kod ova dva koda, tako da bi ti trebao font convertor, Koji bi ti prebacio iz jednog u drugi code.
[ Corey @ 24.12.2005. 21:56 ] @
Iz FAQ-a za grafički dizajn

Citat:
P: Kako da napravim sopstveni Font?
O: Evo imena nekih od programa koji vam u tome mogu pomoci:
Font Creator Program
FontPage
The Font Thing
Fontographer
FontLab
[ kewy @ 05.01.2006. 12:43 ] @
Citat:
Hvala na replyu, dobar program ali s njim je moguće otvoriti samo true type fontove, ne i .pfm fontove.Da li je može negdje skinuti kakav sličan font helvetici?


Arial = Helvetica

to je samo drugo ime za helveticu, koje je izmislio microsoft..
[ milekinez @ 04.04.2009. 18:39 ] @
zavisi koju helvetiku imas ako u tvojoj helvetici postoje kodne strane za srpski nema problema ako ne postoje ko zna koju si helvetiku nasao ne radi naravno podrazumeva se da ukljucis srpsku tastaturu ili da rucno preradis font malo je komplikovano za forum ako je font tip 1 adobijev ili post skript font moras instalisati adobijev tejp menadzer bez toga nema koriscenja tip 1 fontova