[ Tiksomirmk @ 23.12.2005. 20:40 ] @
Pozdrav,
Imam jedno pitanje na koje nisam mogao naci odgovor (pretrazio sam ceo forum) . Kako da snimim album na Audio CD od mp3-ki ? E sada cu i da objasnim moj problem. Uzmemo na primer Madonin novi album, sastavljen je 12 mp3, ako ste dobro primetili svaka pesma je spojena sa narednom pesmom, primer 1 pesma ulazi u 2, 2 u 3 itd. Ja hocu da snimim njen album tako da se ne primeti prelaz sa jedne pesme u drugu (da pesme budu spojene ali da se ipak vidi koja je pesna 1,2 itd.). Probao sam sa Nero-om na dva razlicita nacina, probao sam sa crossfade-om ali malo se primecuje prelaz i probao sam sa "No Pause Between Tracks" ali cuje se krckanje na prelazu.
Ako neko zna resenje za ovaj problem molio bih ga za pomoc.
[ calexx @ 23.12.2005. 23:01 ] @
Da li si probao Disc at once ili Track at once? Ovaj drugi ume da pravi ta krckanja kod prelaza između spojenih numera. Ako ne pomaže crossfade, mislim da on ipak nije za spajanje živih snimaka, možeš da probaš malo duži način. Ja u takvim slučajevima prebacim u wav pa isečem one male pauze na početku i kraju numera i onda snimam. Možda može i direkt da se otvori mp3 pa to odradi ali ionako programi za editovanje zvuka urade konverziju.
Nije nemoguće da postoji plugin za ovo ali je meni ovako sigurnije.
[ vindic8or @ 24.12.2005. 21:31 ] @
ovo sa no pause between tracks (0 sec) bi trebalo da ti zavrsi posao.
ja koristim Toast sa tom opcijom i nemam nikakvo krcanje, niti bilo kakvu primetnu gresku. mozda te zeza cdrw uredjaj? sta kostis? jel lepo setovan na udma2 u device manageru?
[ calexx @ 24.12.2005. 22:59 ] @
Završava posao ako je radio DAO i ako je mp3 sa savršenim početkom i krajem tih numera. Krckanje se javlja ako se radi TAO jer onda na kraju svake numere rezač prekida pa odmah počinje sledeću. Većina mp3 plejera ne spoji dobro dve live numere, naročito ako su rađene kao VBR. Ako se recimo mp3 otvori u SF, obično na početku ima čini mi se 50ms i na kraju 2ms pauze a to se prilično čuje. Ne znam, a mogao bih jednom i da probam, kako to Nero odradi.
[ koko75 @ 25.12.2005. 23:43 ] @
Zdravo prijatelju.I ja sam imao slican takav problem kada sam snimao koncert PINK FLOYD na drugom CD.Te pauze koje se javljaju izmegu dvije pjesme nikad neces rijesiti sa nerom.Uzmi EASY CD-DA EXTRACTOR sa www.idealsoft.ru u komplet sa kljucom.Kada instaliras softver iskljuci opciju pauza izmegu pjesme.Ovo sam ja licno provjerio tako da ne brini.Ali ipak prije snimanje standardni CD napravi jednu kopiju na ReWritable CD.Posto vidim da si iz Makedonije evo ti moj telefon za svaki slucaj 075544020.Pozdrav
[ shibby @ 26.12.2005. 13:30 ] @
To je prakticno nemoguce uraditi, znaci bukvalno nijedan program
to ne radi savrseno. Uvek ostane bar mala pauza izmedju pesama.
Jedini nacin da izbegnes pauzu je da original CD ceo prebacis u wav
ali kao jedan trek. Nazalost, cd plejer ce ti prijaviti ceo CD kao jednu
pesmu, ali to je jedini nacin da se izbegnu pauze izmedju pesama.
Sa pozicije jednog audiofila, veliki minus za rezanje mixanih
audio cd-ova na kompu. Nikad nisu usavrsili.
[ calexx @ 26.12.2005. 20:27 ] @
Ovo je malo preterano, ako je CD snimljen bez pauza, verovatno će svaki program za grebovanje da skine wav kako valja, pod uslovom da nije negde podešeno da postavi pauzu. Kod snimanja se postavi da nema pauze između numera i da se snima Disc at Once i to će da bude bez pauza kao i original. Prvi IDE rezači, osim skupljih, nisu mogli da režu DAO pa je bilo problema ali je to odavno uobičajena funkcija.

Ono od čega je počela priča je malo drugačije, snimanje iz mp3 i tu se problem pojavljuje kod konverzije mp3 u wav ili beše raw. Čak i mp3 plejeri prave prekid, naročito ako je u pitanju vbr. Koliko se sećam, jedan davno napušten plejer Nad je to lepo radio, mislim da je kasniji Soniq bio blizu dok Winamp kao rešenje nudi plugin gapless ali mi to deluje kao crossfade. Slično se ponašaju i programi koji prebacuju mp3 u wav ili kada se direktno otvara u SF mada to dođe na isto. Tu najčešće mora da se interveniše i očisti od tih pauza.
[ shibby @ 26.12.2005. 21:52 ] @
Nemoj da mi zameris ali ovo mi zvuci kao suvo teoretisanje.
Da li si probao da prekopiras mixovan audio cd?
Kazes "VEROVATNO ce svaki program za grebovanje da skine wav kako treba"
pa zakljucujem.
Ako ti uspe javi pa da podelimo iskustvo.


[Ovu poruku je menjao shibby dana 26.12.2005. u 23:21 GMT+1]
[ calexx @ 26.12.2005. 23:35 ] @
Pa i mene je nerviralo kada sam prvi put rezao live CD pa se između numera pojavio prekid od 2 sekunde. Onda sam video opciju da nema pauze među numerama ali su se onda pojavila pucketanja na prelazima. U helpu sam pročitao ono za DAO ali nisam mogao da probam pošto rezač to nije mogao, u pitanju je jedan od prvih 2x ili 4x rezača a ovo se dešavalo pre skoro deset godina. Već prvi noviji rezač je to dobro radio.
Nisam probao sve programe za grebovanje pa sam onako napisao, oni koje sam koristio (AC, AG i EAC) grebuju bez problema. To se lako proveri u SF, ne sme da bude pauze ni na početku ni na kraju. Onda ide drugi deo priče, rezanje bez pauze i kao DAO i onda nema šanse da ima ne bude dobro.
Mixovan audio cd nisam probao da prekopiram jer muzika koju slušam uglavnom nema takav oblik ali sam snimio mnogo live diskova gde nema pauze između numera i to lepo radi. Možda nemam preterano iskustvo, retko režem više od 150 CD-a mesečno (valja narezati i koji DVD) pa možda može još neko da se javi sa svojim iskustvom.
Gde se kod tebe pojavljuje problem, kod grebovanja ili kasnije kod rezanja?
[ taytus13 @ 09.07.2012. 12:35 ] @
i ja imam problem koji format treba da bude audio cd , posto moj cd u kolima vidi samo orginale
[ calexx @ 09.07.2012. 15:07 ] @
Pa najbolje je da format bude ... audio cd. ;)