[ HighSpot @ 25.12.2005. 15:08 ] @
Problem se javlja kod kreiranja DVD tj, zavrsnog dijela prije snimanja na medij.
Instalirao sam prvo verziju 8,1. Sa njom sam napravio cijeli DVD, dakle, napravio cijeli meni, poglavlja,i sve je to radilo na malom prozoru. Krenuo sam u opciju MAKE MOVIE i pod zadnju opciju za DISC stavio DVD i sve ostavio na defaultu. Snimanje je zapocelo i stalo na 34 minute i tako 10 puta. Stvar jednostavno nije radila ni na Lap topu niti na PC-u. Na oba su Athloni 2600 MHz osim sto je na lap topu 512 mb memorije a na pc 1 Gb. Znaci uvijek krepa oko 34 min-tu se sve zblesira i ide brzinom da bi sve bilo gotovo krajem iduce godine (proc je na 100 % a i memorija je tu negdje). Deinstalirao am verziju 8,1 i stavio 9.3.
Problemi kod verzije 9,3 poceli su jos ranije tao da mi uopce ne da da krenem sa kreiranjem DVD-a, piser "An eror has occurred while rendering this file", i na jednom i na drugom kompu.
U cemu je problem?
[ Mladen_Perisic @ 25.12.2005. 16:02 ] @
U fajlu. Skoro sigurno mogu to da tvrdim ;)
[ HighSpot @ 25.12.2005. 17:07 ] @
Da li je mozda problem ako radim sa mpg fajlom koji je vec prije komprimiran sa originalnog DV-14 GB na 2,5 GB mpg?
[ Mladen_Perisic @ 25.12.2005. 17:43 ] @
Možda, sve zavisi koji si softwer koristio za tako nešto. Možda je čak i problem kodek koji si koristio tada, nijesam baš siguran.
[ Cileinteractiv @ 25.12.2005. 18:15 ] @
Preporucujem ti da MPEG koji zelis da obradis prvo prebacis ponovo u DVAVI kompresiju, editujes ga i onda pravis DVD! MPEG nije editabilan kao AVI i da bi izbegao 'misticne' probleme probaj tako da uradis.VdubMPEG koristi za konveziju MPEG to DVAVI pa onda tek radi u Pinacle 9.3!
[ Mladen_Perisic @ 26.12.2005. 12:44 ] @
Možda Pinnacle ima problem sa GOPovima... Odradi to u Custom Technology Cinema Craft SPP enckoder-u, ali obavezno pogledaj napredna podešavanja i zatvori GOPove.
[ HighSpot @ 28.12.2005. 22:39 ] @
Instalirao nove windowse, stavio Neru sa mpeg2 encoderom, tek onda instalirao Pinnacle studio 9 sa svim patchevima koje imam (do 9.3.5). Fino sve odradilo nevjerovatnom brzinom i sa mpeg formatom filma. Kad sam snimio DVD imao sam sta vidjeti. Nijedan link ne radi kako je trebao. Sve je nepovezano. U malom preview ekranu je sve radilo. Kad sam ga ubacio u DVD player vidio sam da čak niti rezolucija ne odgovara-slika je veca od televizora. Ukratko jedno veliko sra......e
[ Cileinteractiv @ 28.12.2005. 23:55 ] @
Citat:
Cileinteractiv: Preporucujem ti da MPEG koji zelis da obradis prvo prebacis ponovo u DVAVI kompresiju, editujes ga i onda pravis DVD! MPEG nije editabilan kao AVI i da bi izbegao 'misticne' probleme probaj tako da uradis.Virtual dub MPEG koristi za konveziju MPEG to DVAVI pa onda tek radi u Pinacle 9.3!
Ako i tad bude problema probaj sa nekim drugim DVD authoring programom npr. DVD LAB PRO!
[ HighSpot @ 02.01.2006. 11:55 ] @
Citat:
Cileinteractiv: Ako i tad bude problema probaj sa nekim drugim DVD authoring programom npr. DVD LAB PRO!

Napravio sam.Cileinteractiv- hvala na savjetu ali radio je i sa mpeg formatom. Ponovno sam instalirao i sve radi ali imam jedan problem u izradi meni-ja. U meni-ju imam tri stranice. Nije mi jasno zašto se slova prenose iz jedne stranice u drugu. Da li ima neka opcija merge down (mislim na layer, kao u Photoshopu) ili lock?

[ Cileinteractiv @ 02.01.2006. 12:26 ] @
Nadam se da neko zna jer meni sa vise stranica uvek me zapadalo da radim u Architect DVD-ju a ne u LAB-u.
[ HighSpot @ 14.01.2006. 19:33 ] @
Skuzio sam. Ima opcija "join" ili "break apart". Stisnete ctrl na jedan i drugi pa onda na oznaku ispod gdje piše join i to je to, rijec je vezana uz sliku kao tumbnail.
Opet se pojavio problem. Sve sam napravio kako treba i na malom preview ekranu sve radi. Snimim opet DVD na hard i pokrenem ga i opet iznenadenje. On mi samo prikazuje one dijelove filma koji su vezani sa prijelazom. Stvarno mi se svida ovaj program ali mislim da cu ako uskoro ne napravim posao do kraja-dignuti ruke od njega i naci nesto drugo.
[ Nele studio @ 28.01.2006. 17:54 ] @
Prvo imas patch za verziju 9.4. Radi odlicno. Dugo vec koristim Pinnacle, tacnije osnovni mi je program sa kojim radim i veoma sam zadovoljan. Postoji velika mogucnost da se "kolje" sa nekim drugim programom koji imas na racunaru. Sledece sam program je napravljen da bude sto jednostavniji za koriscenje pa se tako ponasaj prema njemu, iskoristi opciju za "uvoz" DVD-ja koju ti takodje nudi pa materijal koji tako dobijes obradi. Trebalo bi da funkcionise.
[ electronic @ 07.03.2006. 23:01 ] @
Imao sam puno problema sa Pinnaclom Studio 9, a sve sam riješio kada sam skinuo SP2. Od onda radi prva liga - nema više zamrzavanja usred capturinga, prekida usred renderinga, krčanja tona (i to se događalo) na gotovom DVD-u i sl. - jednostavno radi fenomenalno.