[ smilan @ 18.10.2002. 07:08 ] @
E evo ovako. Instalirao sam i pokrenuo phpBB forum na nekom probnom sajtu i to sve funkcionise besprekorno. E sad, drugar mi je poslao gomilu svojih poruka sa svog foruma i ja bih trebao da ih prebacim na svoj forum. Ustvari ja bih otvorio u okviru svog foruma novi forum pod imenom "sa njegovog foruma" pa bih ih posle naknadno sortirao. Poslao mi je jedan sql fajl koji pri startovanju kreira neke njegove tabele. Kako da bezbolno resim problem. Hvala unapred!

Milan.
P.S. Nisam vican php-u tako da ako vam ovo zvuci glupavo ja se izvinjavam, ali pomoc mi je neophodna.
[ 01011011 @ 18.10.2002. 08:34 ] @
Caos,


Kao prvo sql i php su ti totalno dve razlicite stvari, mada rade dobro kad se spoje :) Sa tim sql fajlom sto ti je on poslao, nadam se da ti je poslao neki fajl koji sadrzi sve sa njegovog foruma sto tebi treba. E sad sta treba da uradis je da otvoris taj fajl sto ti je poslao ili da ga pitas da li ti je poslao sve tabele za phpBB, i onda odes u svoj mysql Drop tables, i samo onda stavis ovu bazu koja nadam se sadrzi sve sa njegovog sajta.

mysql -h mjesto gdje ti je baza(obicno localhost) -u korisnickoime -p tvojasifra < bazakojutijedrugposlao.sql


Nadam se da ce ti ovov pomoci.
[ smilan @ 18.10.2002. 15:31 ] @
E sad sta treba da uradis je da otvoris taj fajl sto ti je poslao ili da ga pitas da li ti je poslao sve tabele za phpBB, i onda odes u svoj mysql Drop tables, i samo onda stavis ovu bazu koja nadam se sadrzi sve sa njegovog sajta.

mysql -h mjesto gdje ti je baza(obicno localhost) -u korisnickoime -p tvojasifra < bazakojutijedrugposlao.sql


Super, ali ja ti rekoh da nisam vican ni sql-u ni php-u, dakle, reci mi ako mozes konkretno sta da kucam i gde. Dakle kao jednom obicnom mentolu za php i sql.

U svakom slucaju puno hvala i cekam tvoj brzi odgovor.
Pozdrav!
Milan.
[ mika @ 28.10.2002. 08:25 ] @
Cao Milance.

Ako sam dobro shvatio, taj .sql fajl je sve sto treba PHPbb-u da bi radio, tj. sadrzi sve tabele (popunjene). Koliko ja znam, jedino sto ti kao relativni pocetnik mozes da uradis sa time, jeste da svoj postojeci forum izbrises i da umesto njega stavis te njegove poruke (a to nije ono sto ti treba). Svaka druga modifikacija (tipa otvaranje novog foruma u okviru postojeceg i dodavanje poruka u isti) zahtevalo bi malo vise "prckanja" po doticnom .SQL fajlu, a s' obzirom da kazes da nisi jos ovladao time, najbolje da mi se javis na private pa da to sredimo.

Pozdrav.
[ smilan @ 28.10.2002. 08:40 ] @
Hvala Miko, saljem ti nova pitanjca na privatnu poruku.
Pozdrav!
Milan.