[ jocat @ 26.12.2005. 08:59 ] @
Prvi put ovako nešto treba da uradim..

Potrebno je da neke tabele iz MS SQL servera prebacim u mySQL bazu. Bilo bi poželjno i da uz pomoć nekih select upita pravim nove tabele, koje bi prebacivao u mySQL.

Potrebno bi bilo da odradim neki programčić koji bi ovako nešto odrađivao, s vremena na vreme...

Šta preporučujete ? Ideja, ... predlog ...

Molio bih što konkretnije odgovore!

Nešto preko store procedura ?

Hvala unapred na odgovorima !
[ misk0 @ 27.12.2005. 11:24 ] @
Mislis podatke ili strukturu? Koliko ja znam, sa select ne mozes dobiti strukturu tabele. A ako trebas prebaciti podatke iz MSSQL u mySQL, napravis identicne tabele (ukoliko je to moguce) i onda iz jedne exportujes a u drugu taj isti SQL kod importujes.
[ majstor_01 @ 29.12.2005. 16:37 ] @
Prvo generisi MS SQL skript za kreiranje tabela, indexa i constrainti preko Enterprise Managera, ili ako ga nemas mozes sam da isprogramiras pomocu SQLDMO-a.

Na osnovu tog skripta, napravi svoj za kreiranje MySQL tabela, indexa i constraints.
Izvrsi ga, i onda lagano napravi kod za kopiranje podataka, red, po red.

Postoji i par batch programa za kopiranje celih MS SQL u My SQL baza, ali mislim da se placaju stotinak dolara.

Pozdrav


[ elsabenton @ 02.03.2016. 13:01 ] @
The question about migration is quite unclear and sometimes very confusing. You should have the right sources like Do My Coursework Services.