[ Sunjalo @ 26.12.2005. 13:29 ] @
Kako je najlakse da mi neko prebaci pare sa svoje cc iz inostranstva a da ja mogu da podignem odavde, znaci da se sve radi online putem bez western union-a ?

neki racun da otvorim negde ili sta ?
[ boab @ 28.12.2005. 00:19 ] @
Gotovo nikako,bar ne na taj nacin na koji ti mislis.Mozes to uraditi preko nekih payment procesora ali bi morao imati njihovu karticu ili merchant account.Pare se nemogu prebacivati direktno(kao bankarskom doznakom) sa jedne na drugu cc(ili debitnu) ako ne koriste neki payment procesor.Najlakse ti je da na primer uzmes debitnu karticu od uniclear-a,a da ti neko na tvoj racun kod uniclear-a uplati novac,a taj novac sa uniclear-a debitnom karticom dizes kod nas na bankomatima(master i circus).Trenutno uniclear je obustavio punjenje debitne kartice kreditnom ali ima drugih koji to omogucavaju.Znaci taj koji ti salje pare i ti se registrujete na istom sajtu.Ti narucis debitnu karticu i kad ti stigne kazes nekom ko ti salje pare da ti njegovom kreditnom ili internet karticom prenese pare na racun tvoje debitne kartice.Kad to uradi mozes kod nas na bankomatima dizati novac.
[ minikola @ 06.01.2006. 01:03 ] @
"boab" wrote:


Citat:

debitne kartice kreditnom ali ima drugih koji to omogucavaju.Znaci taj

koji ti salje pare i ti se registrujete na istom sajtu.Ti narucis

debitnu karticu i kad ti stigne kazes nekom ko ti salje pare da ti

njegovom kreditnom ili internet karticom prenese pare na racun tvoje

debitne kartice.Kad to uradi mozes kod nas na bankomatima dizati novac.



A mogu li tu debitnu karticu da dopunim svojom internet karticom?


Jel ta debitna kartica može da se koristi za plaćanje po internetu?

[ bokili @ 06.01.2006. 02:45 ] @
Ja ne znam sto toliko komplikujete stvari...?

Lepo ti taj neko posalje wire transfer direktno na tvoj racun u banci. Ti samo zatrazi wire transfer instrukciju u banci i posalji tom nekom da zna gde da ti posalje novac.
[ boab @ 07.01.2006. 17:32 ] @
Debitnu karticu od uniclear-a mozes dopuniti kreditnom ali nije za internet kupovinu.Imas epassporte(www.epassporte.com) visa elektron karticu koju mozes puniti tvojom internet karticom i kupovati na internetu sa njom
Citat:
bokili: Ja ne znam sto toliko komplikujete stvari...?

Lepo ti taj neko posalje wire transfer direktno na tvoj racun u banci. Ti samo zatrazi wire transfer instrukciju u banci i posalji tom nekom da zna gde da ti posalje novac.


Zato sto je vise puta skuplji i sporiji

[Ovu poruku je menjao boab dana 07.01.2006. u 18:33 GMT+1]